Problem ze stacyjka, nie moge odpalic auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daroslaw909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:40

Problem ze stacyjka, nie moge odpalic auta

Post autor: daroslaw909 » pt sie 28, 2009 14:07

stacyjka przekręca sie tylko do momentu odblokowania kierownicy a później jest zablokowana i nie można odpalić samochodu,co mogę z tym zrobić? odpalić samochód kablami? czy konieczna jest wymiana stacyjki?
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2009 14:59 przez daroslaw909, łącznie zmieniany 1 raz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 28, 2009 14:46

stacyjka przekręca sie tylko do momentu odblokowania kierownicy a później jest zablokowana i nie można odpalić samochodu,co mogę z tym zrobić? odpalić samochód kablami? czy konieczna jest wymiana stacyjki?
Ale kontrolki ci się zaświecają, jak chcesz odpalić kablami jak nie możesz przekręcić stacyjki do momentu zadziałania rozrusznika, no chyba, że przekręcasz i uważasz, że nie działa a tak naprawdę padł ci aku to wtedy możesz ratować się kablami.
Opisz coś dokładniej.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt sie 28, 2009 14:58

Marioo pisze:no chyba, że przekręcasz i uważasz, że nie działa a tak naprawdę padł ci aku
lub kostka stacyjki..


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

daroslaw909
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 20, 2008 21:40

Post autor: daroslaw909 » pt sie 28, 2009 15:08

jest zablokowana stacyjka i przekręcam tylko do momentu odblokowania kierownicy po siłowej próbie dochodzi do zaświecenia sie kontrolek ale nie ma rozruchu, odpaliłem go kablami i podejrzewam ze stacyjka jest do wymiany czy słuszne sa moje przypuszczenia?



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 28, 2009 15:12

daroslaw909 pisze:jest zablokowana stacyjka i przekręcam tylko do momentu odblokowania kierownicy po siłowej próbie dochodzi do zaświecenia sie kontrolek ale nie ma rozruchu, odpaliłem go kablami i podejrzewam ze stacyjka jest do wymiany czy słuszne sa moje przypuszczenia?
W jaki sposób odpaliłeś kablami?
kablami ze stacyjki.
Jeżeli nie dochodzi do zakręcenia rozrusznika bo kluczyk się nie chce przekręcić to co ci dały kable - nie rozumiem.
Jeżeli stacyjka się nie chce przekręcić to najlatwiej będzie ją chyba wymienić, ewentualnie są fachowcy, którzy naprawiają takie rzeczy.

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 15:14 ]
lub kostka stacyjki..
no tak zapomniałem o takiej możliwości, ale jeżelo stacyjka blokuję się mechanicznie to nie jest raczej wina kostki, no chyba, że nie kręci tylko.
bliżej nie wyjaśnione



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt sie 28, 2009 16:21

Marioo pisze:Jeżeli nie dochodzi do zakręcenia rozrusznika bo kluczyk się nie chce przekręcić to co ci dały kable - nie rozumiem.
wystarczy że przekręcił na zapłon później podnosisz maskę i dajesz plus z aku na cewkę elektromagnesu i odpala :)



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pt sie 28, 2009 18:26

Marioo pisze:no tak zapomniałem o takiej możliwości, ale jeżelo stacyjka blokuję się mechanicznie to nie jest raczej wina kostki, no chyba, że nie kręci tylko.
Istnieje prawdopodobienstwo uszkodzenia mechanicznego kostki. U mnie pekla i blokowala kluczyk. Myslalem ze to wkladka stacyjki poszla, wstawilem druga i to samo, podmienilem wiec kostke i gralo.
daroslaw909 pisze:jest zablokowana stacyjka i przekręcam tylko do momentu odblokowania kierownicy po siłowej próbie dochodzi do zaświecenia sie kontrolek
Jesli sila dasz rade obrocic to proponuje dostac sie do kostki stacyjki (w FAQ jest porada) wypiac ja ze stacyjki i samym srubokretem odpalic, bedziesz mial odpowiedz co jest winne temu problemowi.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości