Wymiana klocków i tarcz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Wymiana klocków i tarcz

Post autor: Dannovan » śr sie 26, 2009 21:16

Auto: Golf MK4 1.9 TDI.

Byłem dzisiaj wymienić klocki i tarcze. Mechanik powiedział mi, że będzie na początku gorzej hamować ale potem się poprawi.

Po przejechaniu 15 km i zaparkowaniu zauważyłem, że z dołu samochodu a dokładnie idealnego środka, jakby przekątne przeciąć cieknie płyn.
Zadzwoniłem do niego i powiedział, że mam się nie przejmować i do jutra samo ustąpi, gdyż to efekt tego, że dolali hydrolu do maksimum a teraz są nowe klocki i musi się wszystko dobrze dopasować.

Nie wiem zatem, czy mechanik ma rację, czy też powinienem się bardziej przejąć?

Nie miałem wcześniej auta tak więc nie mam w tym doświadczenia.

Proszę o informacje w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 21:16 przez Dannovan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » śr sie 26, 2009 21:23

napewno nie powinien cieknac. tam wszystko powinno byc szczelne.chyba ze odpowietrzali(ale po co to nie wiem chyba ze zmieniales plyn w ukladzie hamulcowym) i nie wytarli poprostu tego co im wycieklo. sprawdz czy napewno dokrecili przewod i odpowietrznik zeby nie bylo ze bedziesz jechal samochodem a ty nagle hamulcy zabraknie


seba

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » śr sie 26, 2009 21:26

Niby musi się wszystko dopasowac ale z tego jak piszesz to cieknie ci centralnie z środka a tam są tylko jednolite przewody hamulcowe i to nie centralnie tylko trochę z boku bo centralnie jest rura od wydechu, więc coś jest nie tak trochę no ale poczekaj z dobę.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » śr sie 26, 2009 21:27

ale cieknie z okolic kola czy pod samochodem???? jesli pod samochodem to mogli za duzo wlac i ucieka zbiorniczkiem. zobacz czy sa mokre okolice zbiorniczka plynu hamulcowego


seba

DEX4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 12:45
Lokalizacja: Busko

Post autor: DEX4 » śr sie 26, 2009 21:27

Nie bardzo wiem jak mam rozumieć "idealny środek" - sprecyzuj skąd cieknie.
Po wymianie klocków na nowe (wysokie) tłoczki hamulców się cofają trochę; poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym może się podnieść, a jeżeli płynu było "po korek" to może wywalić korkiem; zobacz do zbiorniczka wyrównawczego - jeżeli wyciekło z niego to nie musisz się martwić, co najwyżej powycieraj wywalony płyn bo jest higroskopijny;
Ogólnie zanim zaczniesz panikować, obserwuj poziom płynu w zbiorniczku - jak go będzie dość szybko ubywać tzn że układ jest nieszczelny i wtedy powinieneś udać się do mechanika.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » śr sie 26, 2009 21:30

mogli wlac za duzo i nie chcialo im sie wyciagac. a teraz jak puszczasz hamulec to plyn sie podnosi w zbiorniczku a jest za duzo i poprostu go wywala


seba

Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Dannovan » śr sie 26, 2009 21:47

Rano odkręcę korek i zobaczę jak wygląda stan płynu w zbiorniczku, wezmę strzykawkę i jak będzie "po korek" to odciągnę trochę i zobaczę po kilku hamowaniach.
Co do tego "idealnego środka" to ciężko mi powiedzieć, to bardziej z przodu, być może rzeczywiście wywala korkiem i spływa sobie po jakiejś rurce.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » śr sie 26, 2009 22:11

jesli nie przy kole to napewno barany zalali do pelna zbiorniczek:)


seba

Dannovan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 25, 2009 18:36
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Dannovan » czw sie 27, 2009 20:50

Tak jak mówiliście, za dużo wlał płynu.
Zrobiłem test:
- dwa kółka po osiedlu i co jakiś czas kropka na ulicy
- odkręciłem korek, było nalane po czub, tak że poziom opadł na tyle ile umożliwiał to wyjęty korek, następnie odciągnąłem strzykawką 10ml płynu
- kilka kółek po osiedlu i zero plamek za sobą
- przejechałem się z Gliwic do Warszawy, hamuje elegancko bo się już dotarły klocki a płynu ubytków nie ma

Wniosek:

Po kolejnej wymianie od razu odkręcam korek ze zbiorniczka i wyciągam z 20ml płynu na dzień dobry.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości