Centralny zamek + domykanie szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Centralny zamek + domykanie szyb

Post autor: BuganMKII » wt sie 25, 2009 23:32

Witam
...W moim MKII (4d) mam juz zamontowany jakis tam centralny zamek ktory defakto dziala poprawnie. Jes to centralny do ktorego trzeba uzyc kluczyka i przekrecic jeden z zamkow. W planie mam zalozenie zamka ktorym bede otwieral auto za pomocą pilota. Dodatkowo chce zainstalowac systemik domykania szyb.
i tu pojawiają się pytania:

1) czy do zalozenia zamka otwieranego pilotem musze zmieniac calosc (tj. silowniczki w drzwiach, instalacje itp) czy mozna to ominac i kupic tylko centralke z pilotem i podpiąc to w obecny zamek?
2) jak wyglada sprawa z systemem domykania szyb? czy mam kupic odrazu zamek z tym modulem? czy modul to osobna sprawa? czy poradze sobie z tym samemu? jezeli ktos zakladał to w MKII to prosze o podpowiedz.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr sie 26, 2009 00:21

Aby domykać szyby z pilota musisz mieć moduł komfort z tego co wiem to to co masz powinno wystarczyć ale sam moduł komfort to nie jest tania sprawa ... używany w granicach 200zł



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » śr sie 26, 2009 21:22

Wystarczy ze kupisz modul do szyb uniwersalnych Masz tam istrukcje jak to podloczyc Ten modul bedzie dzialac tylko na przednie szyby Koszt okolo 200 zeta za nowy oczywiscie Tylko musisz miec central przystosowany do opci konfort chodzi mi zeby mial wujscie na domykanie
Ostatnio zmieniony śr sie 26, 2009 21:26 przez jeryk10, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BuganMKII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn lut 25, 2008 22:25
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: BuganMKII » śr sie 26, 2009 21:55

Czyli mam rozumiec, ze jesli nie mam opcji komfort to bez zmiany calego zamka nie mam szans na domykanie szyb?

czy do zmiany z mojego na centralny z pilota wystarczy zmienic tylko centralke?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw sie 27, 2009 11:03

Co do centralnego zamka - to zależy, jaki masz zamek. Jeżeli oryginalny, pneumatyczny, to on nie ma siłownika w drzwiach kierowcy, więc trzeba by ten siłownik dołożyć, kupić centralkę z pilotem i podłaczyć się pod pompkę centralnego.
Co do sterowania szybami - tak jak pisał kolega jeryk10, ewentualnie można pobawić się w zrobienie tkiego układu z przekaźników i diod.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości