Pedal sprzegla w podlodze...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AineX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Pedal sprzegla w podlodze...

Post autor: AineX » pn sie 24, 2009 21:27

Witam.Jestem nowy choc czesto przegladam forum.Mam problem ze sprzeglem.Otoz po zmianie skrzyni na 1,8 a silnik mam 2,0 8v symbol silnika 2e,wczesniej skrzynia CHE teraz DHO albo jakos tak,pedal sprzegla wpadl w podloge.Zerwalem dzis skrzynie i sprzeglo,sprzeglo wyglada na dobre,tzn zęby sa wszystkie docisk tez dobry.Na jednym z forum pisali ze trzeba wymienic sprzeglo na 1,8 bo walek moze byc grubszy.Czy to naprawi problem?Prosze o jakies rady.
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 17:09 przez AineX, łącznie zmieniany 3 razy.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt sie 25, 2009 09:24

AineX pisze:Witam.Jestem nowy choc czesto przegladam forum.Mam problem ze sprzeglem.Otoz po zmianie skrzyni na 1,8 a silnik mam 2,0 8v symbol silnika 2e,wczesniej skrzynia CHE teraz CHD albo jakos tak,pedal sprzegla wpadl w podloge.Zerwalem dzis skrzynie i sprzeglo,sprzeglo wyglada na dobre,tzn zęby sa wszystkie docisk tez dobry.Na jednym z forum pisali ze trzeba wymienic sprzeglo na 1,8 bo walek moze byc grubszy.Czy to naprawi problem?Prosze o jakies rady.
Po pierwsze skrzynie jakie mogłeś włożyć z tym samym sprzęgłem czyli na grubym wałku to CHE oraz AMC więc nie mógłbyś zmontować tego na starym sprzęgle.
Po drugie sprawdź linkę sprzęgła bo może ona jest winna, mi na to wygląda.



Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: Dubik » wt sie 25, 2009 17:15

Dokładnie linka od sprzęgła strzeliła może nie całkowicie ale na pewno poszło kilka linek miałem tak samo więc nie czekaj tylko wymień linkę od sprzegła


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » wt sie 25, 2009 17:26

Przymierz tarcze na wałek i będziesz wiedział. Ja też w dwu litrówce mam skrzynię od 1,8. Musiałem zmienić tarczę sprzęgłową na tą od 1.8 czyli z mniejszym wałkiem.



AineX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: AineX » wt sie 25, 2009 20:22

Marioo pisze:
AineX pisze:Witam.Jestem nowy choc czesto przegladam forum.Mam problem ze sprzeglem.Otoz po zmianie skrzyni na 1,8 a silnik mam 2,0 8v symbol silnika 2e,wczesniej skrzynia CHE teraz CHD albo jakos tak,pedal sprzegla wpadl w podloge.Zerwalem dzis skrzynie i sprzeglo,sprzeglo wyglada na dobre,tzn zęby sa wszystkie docisk tez dobry.Na jednym z forum pisali ze trzeba wymienic sprzeglo na 1,8 bo walek moze byc grubszy.Czy to naprawi problem?Prosze o jakies rady.
Po pierwsze skrzynie jakie mogłeś włożyć z tym samym sprzęgłem czyli na grubym wałku to CHE oraz AMC więc nie mógłbyś zmontować tego na starym sprzęgle.
Po drugie sprawdź linkę sprzęgła bo może ona jest winna, mi na to wygląda.

Skrzynia ma oznaczenie DHO lub DHQ i weszla bez problemu,jutro lub pojutrze bedzie zalozona spowrotem i bede sie bawil z linka sprzegla.Zobaczymy,moze pomoze.Dam znac co i jak



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr sie 26, 2009 08:59

AineX pisze: Skrzynia ma oznaczenie DHO lub DHQ i weszla bez problemu,jutro lub pojutrze bedzie zalozona spowrotem i bede sie bawil z linka sprzegla.Zobaczymy,moze pomoze.Dam znac co i jak
A ta skrzynia jest grubym wałku? wg ETKI do tego silnika pasuje jeszcze DFQ ale o tych co ty napisałem nie słyszałem, a naszukałem sie skrzyni dość długo, żeby tylko nie zmieniać sprzęgła, które później i tak musiałem zmienić :green_fuck:
Sprawdź linkę i będziesz wiedział. Na forum było gdzieś kiedyś opisane jak sprawdzić samoregulator na lince.
Pozdrawiam :bigok:



AineX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sie 24, 2009 21:23
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: AineX » śr sie 26, 2009 11:07

Marioo pisze: A ta skrzynia jest grubym wałku? wg ETKI do tego silnika pasuje jeszcze DFQ ale o tych co ty napisałem nie słyszałem, a naszukałem sie skrzyni dość długo, żeby tylko nie zmieniać sprzęgła, które później i tak musiałem zmienić :green_fuck:
Sprawdź linkę i będziesz wiedział. Na forum było gdzieś kiedyś opisane jak sprawdzić samoregulator na lince.
Pozdrawiam :bigok:
Ale ja mam zwykla linke,bez samoregulatora.Skrzynia ma gruby walek.Zrobie fote i wstawie oznaczenie skrzyni bo nigdzie nie moge znalezc oznaczenia takiej skrzyni,jestem zdziwiony tym oznaczeniem.

[ Dodano: 28 Sie 2009 08:50 ]
Wlozylem skrzynie i sprzeglo z powrotem i dalej bylo to samo ale naciaglem linke sprzegla na maxa i na sucho dziala.Dzis popoludniu zamontuje rozrusznik i ako i zobacze czy jezdzi:)Na sucho wszystko dziala.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości