Dziwne zjawisko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kilert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 13:52
Lokalizacja: Dębica

Dziwne zjawisko

Post autor: kilert » pn sie 24, 2009 00:17

Witam
Jakiś czas temu zauważyłem że jak na wstecznym biegu chcę ruszyć dynamiczniej np pod jakąś górkę bądź jadąc na wstecznym i przyspieszyć gwałtownie to słychać z przodu jakby coś się przestawiało w przednim zawieszeniu i obcierało. Jak ruszę spokojnie po prostej to nic się nie dzieje. Na wszystkich biegach do przodu oraz przy gwałtownym hamowaniu też nic tylko na wstecznym. Co może być tego przyczyną?



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pn sie 24, 2009 11:54

Obejrzyj poduszki silnika czy nie są pozrywane i czy nie masz uszkodzonych silentbloków przednich wahaczy.Sprawdź też dokręcenie "sanek" na których jest zespół napędowy do nadwozia.A zacznij od tego czy układ wydechowy jest prawidłowo zamocowany czy on nie powoduje tego efektu np.nie uderza o tylną belkę ,albo o sanki z przodu



szumek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 11, 2009 22:15
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szumek » pn sie 24, 2009 19:04

a ja bym obejrzał i sprawdził poduszkę skrzyni biegów (tą pod pompą hamulcową). kiedyś mi się rozeszła i były podobne objawy



kilert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 13:52
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kilert » pn sie 24, 2009 21:06

Dzięki za namiary posprawdzam i napisze co i jak.

[ Dodano: 29 Sie 2009 18:26 ]
Posprawdzałem i jednak ta poduszka pod skrzynia biegów jest urwana. W tym miejscu silnik na wstecznym podnosi się o ok 5 cm i wyskakuje z poduszki. Jest możliwość wymiany tego bez podnoszenia silnika? Jeżeli tak to jak się do tego zabrać. Widziałem tam dwie łapy do których prawdopodobnie jest przykręcona czy jakbym je odkręcił to wyjmę ją bez problemu?
(zaznaczone na zdjęciu Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości