jak nie sterownik to immo... pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bo tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 30, 2009 02:22
Lokalizacja: Śląsk

jak nie sterownik to immo... pomocy

Post autor: bo tak » czw sie 20, 2009 03:06

Witam ponownie po krótkiej przerwie. Mianowicie nie tak dawno zakładałem tutaj temat "Wymiana komputera - auto straciło całą MOC - muli ..." link do tematu znajduje się tutaj : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#2979798.

Dobrze będzie jeżeli ktoś chcę pomóc w jakiś sposób powinien go przeczytać bo jak pozbieram te dwa tematy razem to nikt tego nie przeczyta. Teraz dalsza część problemu. Mianowicie z komputerem "sterownikiem" który rzekomo się popsuł bo tak stwierdził elektromechanik w wieku podeszłym bez sprzętu na warsztacie udałem się do naprawy na serwis Bosha w Czeladzi ( jadąc tam w swoim aucie miałem zakupiony nowy, ale używany sterownik o tych symbolach w cenie 200zł, ale to opisywałem w poprzednim temacie, którego link podałem u góry)

Kiedy byłem na miejscu zostawiłem mój oryginalny sterownik, który chciałem naprawić (przyczyna brak iskry auto nie odpalało). Po około czterech dniach zadzwonili do mnie i powiedzieli, że jest naprawiony, do odebrania i cena 122zł. Więc nie zastanawiając się chwili wskakuje do auta zadowolony jak dzieciak i pędzę do Czeladzi i sterownik. Odbieram, płacę, zabieram sterownik do auta i rusza do domu. Przed garażem zaczynam rozkręcać co potrzeba aby sprawdzić czy naprawili. wszystko jest już na miejscu wtedy chwila prawdy i odpalam... jest iskra auto idzie, ale wchodzi na 1200obr i gaśnie próbuję więc ponownie i jeszcze raz dalej to samo auto chodzi około 1,2 sekund. Po kilku próbach dałem sobie spokój. Postanowiłem pojechać do Czeladzi znowu i powiedzieć, że auto odpala na chwile, ale po około 2sekundach gaśnie. Sterownik przyjęli i zadzwonili po 6 dniach, że jest do odbioru, że sterownik naprawili już za pierwszym razem, ale blokuje go immobilizer i nie mają co z tym zrobić. Więc pojechałem po niego wróciłem i sprawdziłem było tak samo odpalam, ale gaśnie po około 2sekundach tak za każdym razem. Czytałem po internecie i znalazłem wiele podobnych tematów z tym, że auto gasło po 2sekundach oraz, że prawie 100% przyczyna leży w immobilizerze.

Poniżej przedstawie wam co dostałem z Serwisu Bosha w postaci dwóch zdjęć. Może ktoś coś poradzi czy coś :

1 - http://img32.imageshack.us/i/skanuj0003tro.jpg/
2 - http://img514.imageshack.us/i/skanuj0004i.jpg/

Teraz moje pytania, które mnie gnębią

- Dlaczego elektromechanik kazał mi kupić nowy sterownik skoro ten był dobry a winny był przypuszczam immobilizer ?
- Jak on to zrobił, że sterownik, który kupiłem za 200zł podpiął i auto chodzi a immo nic nie zablokował?
- Dlaczego teraz ten sterownik, który był od początku w aucie a teraz jest naprawiony blokuje immo?
- Co mam dalej zrobić? Idzie naprawić immo bądź zdementować?

Dzwoniłem do znajomego mechanika ten powiedział, że jeżeli odebrałem sterownik naprawiony a wsadziłem go do auta nie odpinając immo (bo nie wiem jak) to zablokował ten sterownik, że odpala na 2sekundy i gaśnie. Powiedział też, że musze ponownie jechać zrestartować sterownik aby gdy bedzie immo odłączone on zadziałał i niezgasł. Jest to prawdą co powiedział? co mam zrobić?? Ten sterownik, który jest teraz na więcej niż 5100obr nie wchodzi... muli a ten co naprawiłem blokuje go immo a kasa wydana i on musi spowrotem zagościć w aucie nie nadarmo to wszystko było. Pomocy..

[ Dodano: 20 Sie 2009 12:16 ]
Niezły orzech do zgryzienia widzę ; / nikt nic nie poradzi?
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2009 03:10 przez bo tak, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw sie 20, 2009 22:13

bo tak pisze:że jeżeli odebrałem sterownik naprawiony a wsadziłem go do auta nie odpinając immo
Ale w MK3 immo jest chyba w sterowniku silnika?



bo tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 30, 2009 02:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bo tak » pt sie 21, 2009 05:02

stonefree pisze:
bo tak pisze:że jeżeli odebrałem sterownik naprawiony a wsadziłem go do auta nie odpinając immo
Ale w MK3 immo jest chyba w sterowniku silnika?
Hmm nie bardzo rozumiem i zbytnio mi nie pomogłeś.

Mam rozumieć, że jakikolwiek elektryk samochodowy bądz elektromechanik nie rozpracuje mi tego immobilizera, aby nie blokował mi sterownika i odpalił a nie gasł po 1-2sekundach?

Wychodzi na to, że posiadam dwa takie same sterowniki DOBRE a jednak w praktyce ani ten ani ten nie działa jak powinien!

Pierwszy (ten który był od początku w aucie i został naprawiony) teraz blokuje go immobilizer i gaśnie.

Drugi, który zakupiłem za 200zł też nie działa jak powinien 5100obr i na więcej nie wejdzie bo bije silnik, aż mi dziś tłumik strzelił i gdzies powstała dziura... bo chciałem wbić mu więcej obrotow, ale kuźwa nie da się !

Reasumując co mam teraz począć doradzcie coś przecież jeżeli będę chciał sprzedać auto a mam w planach to przecież nie sprzedam auta bo jeździ jak jeździ tylko musi zostać to zrobione a że jestem uparty to tak będzie. Tylko potrzebuje waszej pomocy co dalej..



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sie 21, 2009 07:41

stonefree pisze:Ale w MK3 immo jest chyba w sterowniku silnika?
nieprawda

[ Dodano: 21 Sie 2009 07:45 ]
bo tak pisze: Pierwszy (ten który był od początku w aucie i został naprawiony) teraz blokuje go immobilizer i gaśnie.
musisz zrobić diagnozę testerem lub VAGiem aby sprawdzić błędy i ewentualnie syncro immo do sterownika silnika

[ Dodano: 21 Sie 2009 07:46 ]
szkoda że tak daleko mieszkasz sprawa do opanowania w 1 dzień
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 08:23 przez norek111, łącznie zmieniany 3 razy.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt sie 21, 2009 09:44

norek111 pisze:nieprawda
oczywiscie ze w ecu



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sie 21, 2009 10:20

SToRM pisze:oczywiscie ze w ecu
to niby co jest pudełko na zapałki ?
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 10:22 przez norek111, łącznie zmieniany 2 razy.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

bo tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 30, 2009 02:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bo tak » pt sie 21, 2009 12:55

norek111 pisze:
stonefree pisze:Ale w MK3 immo jest chyba w sterowniku silnika?
nieprawda

[ Dodano: 21 Sie 2009 07:45 ]
bo tak pisze: Pierwszy (ten który był od początku w aucie i został naprawiony) teraz blokuje go immobilizer i gaśnie.
musisz zrobić diagnozę testerem lub VAGiem aby sprawdzić błędy i ewentualnie syncro immo do sterownika silnika

[ Dodano: 21 Sie 2009 07:46 ]
szkoda że tak daleko mieszkasz sprawa do opanowania w 1 dzień
norek111 - dzięki za informacje zaraz lepiej się czuje. A więc diagnoza na VAGu jest nieunikniona dzisiaj raczej nie dam rady się pod niego podpiąć, ale w przyszłym tygodniu owszem. Skoro mówisz, że sprawa do opanowania w jeden dzień to spada mi kamień z serca. Powiedzcie mi jeszcze gdzie znajduje się ten cały immobilizer bo na ETCE sprawdzałem to jest po lewej stronie od kierowcy taka skrzyneczka jaką pokazałeś. Rozebrałem wszystko pod kierownicą, aż do bezpieczników i nie znalazłem jej. Ciężko jest ją znaleźć? Bo widziałem tam taki czarny kabel, ale nie doszedłem do czego on prowadzi..Może to byc to?



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt sie 21, 2009 13:22

norek111 pisze:to niby co jest pudełko na zapałki ?
To zmien sobie ecu z immo na inne - i nagraj filmik zeby pokazac jak odpalasz samochod :bigok:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sie 21, 2009 13:51

SToRM pisze:
norek111 pisze:to niby co jest pudełko na zapałki ?
To zmien sobie ecu z immo na inne - i nagraj filmik zeby pokazac jak odpalasz samochod :bigok:
do immo można dopisać inny sterownik i do sterownika inne immo,temat przerabiany własnoręcznie kolego nie będę się z tobą kłócić ponieważ nie jesteś w temacie z tego co przeczytałem,możesz podjechać do mnie i zobaczysz jak odpalę twoje autko wyciągając z szuflady 3 immobilizery i każdy z innego auta będzie

[ Dodano: 21 Sie 2009 13:53 ]
bo tak pisze:Powiedzcie mi jeszcze gdzie znajduje się ten cały immobilizer
za licznikiem z prawej strony


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt sie 21, 2009 15:25

norek111 pisze:ć ponieważ nie jesteś w temacie z tego co przeczytałem,możesz podjechać do mnie i zobaczysz jak odpalę twoje autko wyciągając z szuflady 3 immobilizery i każdy z innego auta będzie
Oj, przepraszam "miszczu". A jeszcze w czym sie specjalizujesz, czy tylko immo opanowales w takim pieknym zakresie?

Teraz wez usun swa wiedze, wczuj sie w typowego usera, ktory nie ma VAga i ponownie przyjmij moja zapytanie, jak odpalisz samochod majac ecu z immo z innego auta?
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 15:32 przez SToRM, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sie 21, 2009 15:41

SToRM pisze:jak odpalisz samochod majac ecu z immo z innego auta?
(kod immobilisera) vag-com 25-10-00 i koniec tematu

[ Dodano: 21 Sie 2009 15:44 ]
SToRM pisze:wczuj sie w typowego usera, ktory nie ma VAga
bez VAGa nie do zrobienia
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 15:42 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości