czy to wina obiegu zamknietego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

czy to wina obiegu zamknietego?

Post autor: pawel1985x » pn sie 17, 2009 09:03

Witam od jakis 3 dni jadac wieczorowa pora zauwazam ze paruje mi przednia szyba.Dodam ze dzieje sie to na trybie Econ dajac nawiew na szybe .Po przejsciu na tryb auto smugi pary znikaja.Czy to jest spowodowane tym ze w trybie Econ zamkniety jest obieg?dodam ze nagrzewnica napewno grzeje i dodam ze jak wlacze na panelu obieg wewnetrzny ta taka zawinieta strzalka to tez paruja.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: czy to wina obiegu zamknietego?

Post autor: doggie » pn sie 17, 2009 11:41

pawel1985x pisze:Witam od jakis 3 dni jadac wieczorowa pora zauwazam ze paruje mi przednia szyba.Dodam ze dzieje sie to na trybie Econ dajac nawiew na szybe .Po przejsciu na tryb auto smugi pary znikaja.Czy to jest spowodowane tym ze w trybie Econ zamkniety jest obieg?dodam ze nagrzewnica napewno grzeje i dodam ze jak wlacze na panelu obieg wewnetrzny ta taka zawinieta strzalka to tez paruja.
sam ECON to nie zamknięty obieg - w trybie działa jak zwykły nadmuch w aucie bez klimy, tryb AUTO powoduje odszranianie i odparowywanie wnętrza no i przedniej szyby, tryb OBIEG WEWNĘTRZNY włąćza się w przypadku kiedy jedziemy za jakimś "śmierdzielem" lub gdy chcemy zimą szybciej nagrzać wnętrza lub latem schłodzić - natomiast nie można za długo go używać bo nie ma dopływu świeżego powietrza i zaczną się parować szyby, de facto "od naszego oddechu" :bigok:

jak w dzień nie parują tylko wieczorową porą (bo otoczenie jest wilgotniejsze i chłodniejsze) to wszystko masz z klimą OK



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: czy to wina obiegu zamknietego?

Post autor: pawel1985x » pn sie 17, 2009 11:57

mettenos pisze:
pawel1985x pisze:Witam od jakis 3 dni jadac wieczorowa pora zauwazam ze paruje mi przednia szyba.Dodam ze dzieje sie to na trybie Econ dajac nawiew na szybe .Po przejsciu na tryb auto smugi pary znikaja.Czy to jest spowodowane tym ze w trybie Econ zamkniety jest obieg?dodam ze nagrzewnica napewno grzeje i dodam ze jak wlacze na panelu obieg wewnetrzny ta taka zawinieta strzalka to tez paruja.
sam ECON to nie zamknięty obieg - w trybie działa jak zwykły nadmuch w aucie bez klimy, tryb AUTO powoduje odszranianie i odparowywanie wnętrza no i przedniej szyby, tryb OBIEG WEWNĘTRZNY włąćza się w przypadku kiedy jedziemy za jakimś "śmierdzielem" lub gdy chcemy zimą szybciej nagrzać wnętrza lub latem schłodzić - natomiast nie można za długo go używać bo nie ma dopływu świeżego powietrza i zaczną się parować szyby, de facto "od naszego oddechu" :bigok:

jak w dzień nie parują tylko wieczorową porą (bo otoczenie jest wilgotniejsze i chłodniejsze) to wszystko masz z klimą OK


to ze zz klima ok to wiem bo dziala prawidlowo chlodzi itd.Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego wczesniej na trybie Ekon i ustawieniu na syzby nawiewu nie bylo parowania a teraz sie pojawilo wczesniej tez jezdzilem wieczorami .A teraz mi zaczynaja zachodzic probowalm bawic sie temperaura ale nie mialo to wplywu tzn jak dawalem gorace typu 27 st to szybciej parowaly.do tej pory takich anomali nie mialem rowniez zima



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 17, 2009 12:03

a kiedy ostatnio wymieniałeś kabinowy filtr przeciwpyłkowy?



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pn sie 17, 2009 12:18

mettenos pisze:a kiedy ostatnio wymieniałeś kabinowy filtr przeciwpyłkowy?
w sumie filtra nie wymienialem jakos ostatnio ale zagladalem do niego i yglada calkeim dobrze jest suchy brudny nie byl nie byl tez zdezelowany wiec filtr ok ew jesli to on moze byc winny to go wymienie choc nie wydaje mi sie



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 17, 2009 12:20

to że wygląda OK wcale nie musi świadczyć o tym, że jest sprawny, może mieć "mikropyłkami" zapchane "pory" i wtedy ma zdecydowanie mniejszą przepuszczalność choć wizualnie może nie bydzić wątpliwości. A w ciągu dnia ci nie parują szyby?



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pn sie 17, 2009 12:42

mettenos pisze:to że wygląda OK wcale nie musi świadczyć o tym, że jest sprawny, może mieć "mikropyłkami" zapchane "pory" i wtedy ma zdecydowanie mniejszą przepuszczalność choć wizualnie może nie bydzić wątpliwości. A w ciągu dnia ci nie parują szyby?




Wlasnie w ciagu dnia jakos niezauwazylem zeby parowaly jeszcze na forum czytalem to prowanie wystepuje od uszkodzonej nagrzewnicy ze jakos plyn chlodniczy wyciaka i paruje tyle ze ja u siebie nie zauwazylem wycieku plynu .Stan jest niezmieniony .Chyba ze sa to jakies male ubytki tyle ze nie wiem jak to sprawdzic jesli sa tak male ubytki
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2009 12:44 przez pawel1985x, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sie 17, 2009 14:27

Poszukaj na forum jak zrobić diagnostykę Climatronica i daj znać jakie są wyniki. Możliwe, że wysypał się silniczek V71, jeżeli tak to jest obszerny temat co z tym fantem zrobić.



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pn sie 17, 2009 15:47

Qto pisze:Poszukaj na forum jak zrobić diagnostykę Climatronica i daj znać jakie są wyniki. Możliwe, że wysypał się silniczek V71, jeżeli tak to jest obszerny temat co z tym fantem zrobić.



ok diagnostyke wiem jak zrobic w sumie jakis czas temu robilem samodiagnoze i niec nie bylo w sumie nie wpadlem zeby ja teraz zrobic .Jak cos wyskoczy nie tak to dam znac

[ Dodano: 18 Sie 2009 10:40 ]
Qto pisze:Poszukaj na forum jak zrobić diagnostykę Climatronica i daj znać jakie są wyniki. Możliwe, że wysypał się silniczek V71, jeżeli tak to jest obszerny temat co z tym fantem zrobić.


Wczoraj zrobilem samodiagnoze climatronicka i zadne bledy nie wyskoczyly bylo 444 00



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 419 gości