wymiana oleju w skrzyni 4T , 1.8 benzyna. mk 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

wymiana oleju w skrzyni 4T , 1.8 benzyna. mk 2

Post autor: guti » śr lis 02, 2005 11:17

chodz i o to jak sprawdzic poziom , bo gdzie sie spuszcza olej to juz mniej wiecej wiem :) ale nie jestem pewien gdzie sie dolewa, podejrzewam ze moze przez czujnik cofania ??? no i ile lac zey nie przelac?? Problem jest taki ze jak jest zimny silnik to dwojeczka ciezko wchodzi a nie byl wymnieniany odkad kupilem autko bo poprzedni wlasciciel wymienial na kilka miesiecy przed sprzedaza. przejechane ma tym oleju o ile wierzyc karteczkom 40 tys wiec moze nie wymieniac tylko dolac w miare jak bedzie potrzeba?? byl jakis castrol przekladniowy , moze ma za malo oleju??tylko gdzie to sparwdzic i ktoredy dolac?? Dzieki za pomoc.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr lis 02, 2005 16:49

jak dobrze pamietam to jest taka sama sruba jak przy spuszczaniu oleju tylko z boku skrzyni , jak skrecisz kolami w lewo to powinienes ja zobaczyc , przez ta srube wlewasz olej do momentu az bedzie sie wylewal.


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » czw lis 03, 2005 11:14

oleju w skrzyni biegów wg instrukcji nie wymienia się. Jedynie w przypadku naprawy skrzyni lub dolewa się jeżeli są wycieki. leje się pełny syntetyk 75W90 wchodzi ok 2 l.

hehe mam ten sam problem znaczy zgrzytająca dwójka. to znaczy teraz bo zrobiło się zimniej i na początku szczególnie przy redukcji z 3 na 2 to może zgrzytnąć ale to do czasu nagrzania oleju w skrzyni.

to zgrzytanie świadczy o wyrobieniu się synchronizatorów w skrzyni.


Nissan Patrol K160

Maro20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 28, 2005 16:52
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: Maro20 » pt lis 04, 2005 18:15

Mam pytanko.
Na ciepłej skrzyni czasem zgrzytnie przy wrzucaniu wstecznego na zimnym razczej nie. Czy nalezy sie zgłowić do mechanika??


zadowolony właściel :):)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości