problem po wymianie kolektora wydechowego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

problem po wymianie kolektora wydechowego

Post autor: Mentos » sob sie 15, 2009 11:06

oddałem do machera samochód na wymiane kolektora wydechowego , zeby to zrobić musiał zdjąc kolektor ssacy , samochód do golf mk2 1.8 na gaźniku z LPG, po złozeniu do kupy jak chcialem odbierac okazało sie że auto kopci na bialo co mnie troche zastanowiło. okazało sie do komory spalania dostaje sie po prostu plyn chlodniczy, z rury wydechowej cieknie plyn ... co on mogł spierniczyć ?



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » sob sie 15, 2009 11:17

słuchaj może urwał gwint i próbował coś rozwiercać i gwintować na nowo, bo raczej same odkręcenie kolektorów nie powoduje uszkodzenia uszczelki głowicy, hmm dziwne



Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Post autor: Mentos » sob sie 15, 2009 11:23

odkrecal kolektor ssacy i tam podobno jest jakas uszczelka, moze tamtedy leci ?w kolektorze ssacym w gazniku ogolnie jest gdzies w okolicach plyn chlodniczy. pare srub mu poszlo ale nie sadze zeby odwalił az taki manewr zeby dostac sie do plaszcza wodnego w bloku/głowicy



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sie 15, 2009 11:29

Mentos, w kolektrze, a wlasciwie miedzy kolektorem a głowica , jest uszczelka kanału ogrzewajacego kolektor płynem z głowicy , moze tam cos spaprał ? to w sumie sa oddzielne kanały i nawet jakby cos to brak tej uszczelki powodowałby ubytki i wylewanie płyny na wydechowy np, a czemu to sie dostaje do ssacgo ?, hmm, no cos musi byc nieszczelne wlasnie z tym kanałem "grzewczym" :) nic innego nie przychodzi do głowy ,bo przeciez uszczelki nie ruszał , jest szansa ze mu sie po prostu nalało do ssacego , a pozniej do cylindrów :) , wogole nie przestaje kopcic ? bo to po pewnym czasie powinno sie skonczyc, "przpalic" płyn powinno byc normalnie.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Post autor: Mentos » sob sie 15, 2009 20:06

byłem dzisiaj i widzialem jak to było poskladane i ogolnie mam teorie nie wiem czy sluszna. zalozyl na starych uszczelkach ale wszystko byloby ok gdyby nie fakt ze pirscien uszczelniajacy do plaszcza wodnego uszczelnil dodatkowo silikonem. na uszczelce kolektora bylo widac jak silikon sie rozlazl az do miejsca kanałow dolotowych, wiec troche chyba przedobrzyl z silikonem ktorego w sumie nie powinno byc. w poniedzialek zaworze nowe uszczelki i bedzie skladal bez silikonu... a tak btw cos sie moglo stac jak samochod chodzil przez te 30 minut z lejacym sie plynem chlodniczym do jednego z cylindrów. na szczescie (chyba) az tak mocno nie lecialo bo nie bylo widac ubytku plynu ze zbiorniczka



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sie 15, 2009 20:10

Mentos pisze:tak btw cos sie moglo stac jak samochod chodzil przez te 30 minut z lejacym sie plynem chlodniczym do jednego z cylindrów. na szczescie (chyba) az tak mocno nie lecialo bo nie bylo widac ubytku plynu ze zbiorniczka
nic mu nie bedzie :) ludzie co 100 km dolwaja litra płynu , pozniej wymieniaja uszczelke pod głowica i dalej silnik smiga :) wprawdzie nie ma rguły, ale jak mowisz , ze to niewielkie ilosci sa to nie ma sie czym marwic :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości