krzywa kierownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bolek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 05, 2009 16:34
Lokalizacja: lublin

krzywa kierownica

Post autor: bolek77 » pt sie 14, 2009 19:51

mam wielki problem . po ostatnim ustawieniu zbieżności żeby jechac prosto musze miec skreconą kierownice o jakieś 10 15 stopni w lewo bo inaczej zjeżdża mi samochod na prawo byłem znowu na zbieżności i według sprzętu pomiarowego jest ok ze zbieżnoscią . co robić?



greg

Post autor: greg » pt sie 14, 2009 19:56

jak jedziesz i puścisz kierownice to samochód sam skręca czy nie. Jak nie a kierownica skoszona to ja zdjąć i założyć prawidłowo



Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » pt sie 14, 2009 19:56

napewno źle ustawione, moze masz krzywą felgę, a jak nei to jedź gdzie indziej na ustawienie


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 14, 2009 20:50

bolek77, przestaw kierownicę i zapomnij o problemie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bolek77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 05, 2009 16:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bolek77 » sob sie 15, 2009 07:30

jak puszczam kierownice to zjeżdza mi w prawo



promo211
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: śr sty 18, 2006 20:41
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: promo211 » sob sie 15, 2009 08:49

Witam
Proponuję zmianę fachowca :hmm:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 15, 2009 09:55

bolek77 pisze:jak puszczam kierownice to zjeżdza mi w prawo
jeżeli tak to inna sprawa, prawidłowe ustawienie powinno pomóc. Weź tylko pod uwagę że jeśli wcześniej geometria była źle ustawiona to opony nierówno się zdarły. A w tej sytuacji po prawidłowym ustawieniu nadal będzie ściągał, dopóki nie założysz dobrych opon.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tomi36 » sob sie 15, 2009 11:56

a kąt kół miałeś też ustawiany mysle żę zbieżnosc trzeba zacząć ustawiać najpier od pomiaru kąta kół.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob sie 15, 2009 13:04

bolek77, a jedno pytanie jaka ta droga ;> mi na A4 jedzie prosto a jak jadę inną np zakopianką koło Arge w strone krakowa auto zachowuje się jak by było "pijane" więc nawierzchnie też musisz wziąść pod uwagę :helm:


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » sob sie 15, 2009 13:37

greg pisze:Jak nie a kierownica skoszona to ja zdjąć i założyć prawidłowo
Paweł Marek pisze:bolek77, przestaw kierownicę i zapomnij o problemie
przecież zbieżność ustawia się tak żeby kierownica była na wprost, więć jeżeli kolega bolek77 ma kierownicę skręconą przy jeździe na wprost niech jedzie tam gdzie mu ustawiali zbieżność i poprawią tak żeby kierownica była dobrze (albo zmieni mechanika). jeżeli kolega zapłacił za usługę niech mu to zrobią jak trzeba.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 15, 2009 17:35

Tak ale koledze auto ściąga. A skoro 2 razy już ustawiał to należy zainteresować się stanem opon, jeśli jeździły na aucie ze złą geometrią to są zdarte niesymetrycznie i tak będzie ściągać póki ich nie zmieni.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob sie 15, 2009 21:49

Paweł Marek, czyli chyba najlepiej dla niego dopaść pierwsze auto z takim samym rozmiarem opon i śrub przełożyć i zobaczyć jak będzie, bo jak nie to to okaże sie ze włożył kase w opony na marne....


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sie 15, 2009 21:58

tom17 pisze:przecież zbieżność ustawia się tak żeby kierownica była na wprost,
tylko istniej jeszcze taka sytuacja, ktorj widze nikt nie bierze pod uwage , mianowicie regulacja jedną koncówką :) bo np druga jest zapieczona i nie dala sie odkręcic :) tak mialem ja , musialem wymienic koncówk ( szlifierka ) bo nie dało sie z nia nic zrobic.
Paweł ma racje, wystarczy zmienic koła, nawet załozyc zimowe, albo przełozyc te z tyłu i wyjdzie co jest grane, niebagatelna sprawe odgrywa tez poprawne cisnienie w oponach , ale to jst taka oczywista oczywistosc :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

kemoT1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 15, 2009 23:01
Lokalizacja: polska

Post autor: kemoT1984 » sob sie 15, 2009 23:48

siema wszystkim!!troszke tu narazie sie krece po tym forum i nie wiem czy dobrym miejscu zamieszczam swoje pytanie...ale z czasem dojde do tego choc na poczatek musze dojsc do tego co jest nie tak z moim autem.jezdze golfem III 1.9tdi 95' 3D i ciagnie mnie do lewej.niedawno mialem mala przygode ktora przytrafila mi sie na drodze.moze opisze po krotce co sie takiego stalo to ulatwi wam to w pomocy za ktora z gory wielkie DZIEKI!!jadac autem na zakrecie w prawo uderzylem lewym przednim kolem w kraweznik<na skreconych kolach w prawo >uderzenie na tyle mocne ze zgielo stary wachacz i wyrwalo polos(uderznie przy predkosci 30-40km/h).wachacz wymieniony tyle ze ten wachacz ma sworzen zamocowany na stale w porownaniu do prawej strony gdzie tam jest mozliwosc samej wymiany sworznia<moze to ma jakies znaczenie?>.wymienilem wszystkie cztery amorki na nowe,przeminione zostaly kola z przodu na tyl, wywarzone.ustawiona zbierznosc...i teraz jesli chodzi kont pochylenia kola to mowia mi w warsztacie ze nie ma takiej moziwosci,bo nie ma tej lezki na amorku do regulacji..w starych tez nie bylo.auto hamuje prosto przy puszczonej kierownicy.dosc znacznie odczuwam to sciaganie, a przy wiekszej predkosci juz jest nieciekawie.lewa opone tnie na zewnatrz.prawa minimalnie od wewnatrz.cisnienie w oponach prawidlowe.niedlugo mam zamiar zdjac te felgi(jedna z nich ta ktora byla trafiona dostala niezlego kopa i jest obecnie na prawej stronie z tylu) i zalozyc 4 inne kola na chwile by wyeliminowac wine samych kol.najgorsze jest to ze przy wolnej predkosci nawet jak ruszam widze jak odrazu odbija mi kierownice w lewo jakby cos nadawlo taki kierunek??????jesli jestescie w stanie podsunac mi wiecej pomyslow a pewnie jest ich duzo piszcie smialo za co dziekuje!!kazda podpowiedz bedzie dla mnie wazna!!pozdr!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 214 gości