zgrzyt w skrzyni biegow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kmop
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:19
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

zgrzyt w skrzyni biegow

Post autor: kmop » wt lis 01, 2005 21:37

Witam od kilku dni mam golfa 3gti i przy wbijaniu z 1 na 2 na obrotach powyzej 30 tys. mam zgrzyt( i zalatuje troche wsia) sprzeglo wcisniete i jest wymienione. :rotfl: Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » wt lis 01, 2005 21:39

ładnie się kręci 8) , pozazdrościć - a na seri - synchronizator się kończy , pewnie poprzedni właściciel miał zapędy wyścigowe - najpierw zmień olej na arala syntetyka (często pomagało)


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

pawciopolice

Post autor: pawciopolice » śr lis 02, 2005 10:06

ale tak mzoesz jezdzic , nic sie nie wysypie wiec spoko.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lis 02, 2005 10:57

mnie sie tez tak dzieje jak jest zimny silnik ze zgrzytnie na 2 a pozniej jak sie zagrzeje to jest spoko, pytanie mam ile wchodzi oleju do skrzyni biegow i co ile powinno sie wymieniac?? bo od kupna auta jeszcze nie zrobilem tego pozniewaz wlasciciel zmienial na krotko przed sprzedaza, mozna mieszac oleje i jakie tam sie leje??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ZIELU

Post autor: ZIELU » śr lis 02, 2005 16:50

guti pisze:mnie sie tez tak dzieje jak jest zimny silnik ze zgrzytnie na 2 a pozniej jak sie zagrzeje to jest spoko, pytanie mam ile wchodzi oleju do skrzyni biegow i co ile powinno sie wymieniac?? bo od kupna auta jeszcze nie zrobilem tego pozniewaz wlasciciel zmienial na krotko przed sprzedaza, mozna mieszac oleje i jakie tam sie leje??
Na 99% synchronizatory i żeby nie zgrzytało to możesz brać na dwa razy sprzęgło przy zmianie biegu. a co do pytania gutiego to wchodzi 2 litry



Awatar użytkownika
maciej.12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 11:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: maciej.12 » wt maja 23, 2006 11:24

Witam, temat dosyć dawno poruszony ale może ktoś jeszcze się pokusi o odpowiedź na moje pytanie!!! Otoż w moim VW przy nie rozgrzanym oleju w skrzyni i dosyć dynamicznej zmianie biegu na 2 słychać zgrzyt, jak już troszke olej się rozgrzeje problem znika niemalże w 99%. Jak domniemam problem dotyczy synchronizatora, czy ktoś wie może ile takowa naprawa może kosztować u fachowca i czy wogole na tym etapie usterki opłaca się to robić. Zastanawiam się na początek może wymienić olej, jeśli tak to jaki wlać, już gdzieś wyczytałem że najlepszy byłby MOBIL 75W90, tutaj jest napisany jakiś ARAL SYNTETYK (parametrow brak) jeszcze szczeże mowiąc za bardzo za tym olejem się nie rozglądałem jednak o tych parametrach widziałem olej NORAUTO, nie całe 50 zł. za 2 litry. Wiadomo, kto smaruje, ten jedzie i nie mam zamiaru na tym oszczędzać, zastanawiam się więc czy ma znaczenie a jeśli tak to jak duże czy będzie to MOBIL czy NORAUTO!? Następne pytanie dotyczy owej wymiany, otoż bedzie to moja pierwsza takowa operacja przy tym aucie i chociaż już wyczytałem że wlew oleju do skrzyni mieści się z boku skrzyni biegow to widziałem też jakiś taki plastikowy koreczek od gory po prawej stronie komory silnika - skrzyni biegow do ktorego byłby łatwy dostęp i prosty wlew oleju jednak jak na złość to ponoć nie wlew oleju do skrzyni a nie wiadomo co (bynajmniej ja nie wiem co to i do czego jest). Pytanie, jak w prosty sposob z wlewem z boku skrzyni biegow ten olej wlać!?
Pozdrawiam i z gory dzieki za podpowiedź!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 256 gości