Lakiernik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
romanziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 22:56
Lokalizacja: Łódź

Lakiernik

Post autor: romanziom » czw sie 13, 2009 22:30

Witam dziś dostałem tą szokującą wiadomość mianowicie chodzi o to iż jakieś pare godzin temu porzyczłem swojego golfa bratu. Mój brat jełop/debil/i nie wiem jak go można jescze określić przy wjeździe do garażu rozp........ całą prawą stronę począwszy od tylnego błotnika skończywszy na drzwiach :grrr: :grrr: :grrr: Teraz moje pytanie skoro golf ma takie uszkodzenia to czy warto to klepać i się bawić w szpachle czy lepiej kupić elemęt z szrotu i pomalować go. Kolejna moja bolączka to to czy po umalowaniu elemętu nie będzie się bardzo rużniło od pozostałych części karoseri ? Może lepiej pomalować cały samochód ? Wogulę orientujecie się jakie koszta ? Jutro dam zdjęcia bo dziś jest ciemno i zabardzo nie widać.



daniel____
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 17:49
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: daniel____ » pt sie 14, 2009 00:20

Witam , co do różnic koloru to wszystko zależy jaki kolor auta, bo jeśli jakaś perła czy srebrny met to najlepiej cieniować , jeśli chodzi o szpachlowanie to tez zalezy wszystko od tego jak element jest pognieciony, napewno odradzał bym kupywania zamienników , lepszy stary w dobrym stanie np. błotnik niż nowy zamiennik który nie bedzie pasował , Co do kosztó to każdy inaczej liczy , ceny są rożne ,



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt sie 14, 2009 08:14

Jeżeli chodzi o tylny błotnik,to bez szpachli i tak się nie obejdzie,Jest to element "stały",czli zgrzany z nadwoziem,więc po wycięciu i wstawieniu drugiego,trzeba będzie i tak go potraktować szpachlą.W/g mnie lepiej jest dokładnie wyklepać uszkodzony błotnik i zaszpachlować.Za wymianę błotnika blacharz może Ci sporo krzyknąć.
Co do możliwości ewentualnej różnicy odcienia,to najlepiej od razu przy lakierowaniu wejść na sąsiedni element w celu ścieniowania.
Pozdr.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
romanziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 22:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: romanziom » pt sie 14, 2009 08:33

A orientujecie się jaka była by cena za polakierowanie całego samochodzku ? Myśle tutaj od ilu do ilu mniej więcej .


Obrazek

IT'S TIME TO PIMPM SOME AUTO ! ! !

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt sie 14, 2009 09:42

cena zależna jest od regionu i warsztatu od 150-350 za element.



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt sie 14, 2009 14:20

Przy malowaniu calej fury przewaznie da sie cos ponegocjowac. Ja mialem robiony caly bok i klape po zimie... Boczek mialem przespawany caly bo kilka kilo szpachli by sie na nim raczej nie utrzymalo... Ale i tak musial byc wyszpachlowany dosc troche.
A ceny za element jak kolega wyzej napisal.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

Post autor: mazio_leczna » pt sie 14, 2009 16:55

tak mniej wiecej za całe auto biora od 1,5 tys (jak dobrze wynegocjujesz) w zwyz ja zaplacilem za audi w tamtym roku 2tys caly nowy lakier czarna perla


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

daniel____
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 17:49
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: daniel____ » pt sie 14, 2009 18:22

to wszystko zależy jak auto bedzie zrobione, bo niekiedy lepiej dać 500zł więcej ale zeby było to zrobione jak sie należy, wszystko tez zależy jakich materiałów sie używa, są podklady ,lakiery droższe i tańsze takze rożnica w cenie juz bedzie a napewno w efeckie końcowym ,



Awatar użytkownika
Oxim
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: śr lut 25, 2009 00:59
Lokalizacja: Wydminy NGI
Kontakt:

Post autor: Oxim » pt sie 14, 2009 23:58

u mnie np mechanicy za golfa biorą 3k zl za pomalowanie


mój golfik MK2: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3073862#3073862

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 273 gości