Wspomaganie wyje przy skrecaniu + opor przy skrecie w lewo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Wspomaganie wyje przy skrecaniu + opor przy skrecie w lewo

Post autor: osbe » ndz sie 09, 2009 13:43

Witam! Mam problem ze wspomaganiem kierownicy. Otorz pompa na chodzącym silniku nie wyje, ale gdy dostanie oporu robi sie glosno... Po za tym na wolnych obrotach wspomaganie nie dziala (kireownica ciezko chodzi)... Gdy chce skrecic w miejscu w prawo wspomaganie zaczyna lapac po musnieciu pedalu gazu (wiadomo-wieksze obroty), a najbardziej dziwi mnie to, ze gdy chce skrecic w lewo wspomaganie nie dziala nawet po dodaniu obrotow, ale odziwo zaczyna dzialac gdy puszczam sprzeglo (na biegu)... I nie jest to spowodowane tym, ze auto jedzie i lzej sie kreci kierownica poniewaz nawet gdy auto jest rozpedzone i zrzuce z biegu to ciezko skrecic w lewo (dzial tylko na biegu z puszczonym sprzeglem)... dziwnie to sie zachowuje i nie wiem czy zabrac sie za wymiane pompy, czy moze na maglownicy jest jakis duzy opor... prosze o jakies rady, dodam, ze silnik to VR6 z Passata (nie wiem jak ta pompa chodzila wczesniej) i maglownica tez z Passata (nie wiem z jakim byl silnikiem bo kupilem uzywana), a calosc w Gofrze MK II... z tego co pamietam to maglownica miala oznaczenie USA bodajze (w kazdym badz razie to nie jest TRW), a plyn zalany SWAG ten zielony (mineral)... moze zmiana plynu na ten czerwony syntetyk?? HELP.... PozdraVWiam



Awatar użytkownika
tattoo_men
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:57
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: tattoo_men » ndz sie 09, 2009 20:58

albo padła pompa steru albo się zapowietrza. Odpal silnik przegazuj pokręć sterem i zajrzyj do zbiorniczka czy płyn od wspomagania nie jest wzburzony



Awatar użytkownika
cinekban87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: czw lut 05, 2009 19:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cinekban87 » ndz sie 09, 2009 21:34

moze te lozysko szlak trafil przy pompie tak jest w 3


Passat B3 1.8 Rp 90 Rip
Polo II 1.4 92 Rip
Golf III 1.6 94 Sprzedany :[
Scirocco II 1.8 88 Rip
Scirocco II 1.8 90

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » pn sie 10, 2009 19:14

tattoo_men, sprawdziłem i płyn nie jest wzburzony... Czy to znaczy, ze słabo pompuje pompa? Tak na chłopski rozum :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 10, 2009 19:32

wygląda że i pompa padła dlatego wzrost obrotów jej pomaga, oraz też maglownica i stąd różnica prawo lewo. Mysle że jeśli nie chce ci sie jeździć i szukać mechnaika z manometrem który sprawdzi ciśnienie na pompie to ją wymień, koszt nie taki duży a przynajmniej jedna rzecz odpadnie z myśli.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » śr sie 12, 2009 16:23

Jeszcze takie male pytanko.. jak wymienie pompe i okaze sie ze maglownica tez do wymiany i tak troche z nia pojezdze to pompa nie dostanie po gaciach?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 12, 2009 18:21

Jeśli płyn jest czysty nie ma jakichś opiłków w sobie to nic się nie powinno stać. Zlej go trochę z pompy wylej na szybę troszkę i obejrzyj pod różnymi kątami padającego światła.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » śr sie 12, 2009 18:50

no plyn swoja droga... tylko czy ten opor maglownicy (jesli bedzie ,a mysle ,ze tak) nie zaszkodzi ponmpie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 526 gości