Zużyte klocki hamulcowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Zużyte klocki hamulcowe

Post autor: wojteo CK » ndz sie 09, 2009 11:46

Witam!!

W moim golfie pojawił się problem. Otóż klocki hamulcowe zaczęły trzeć przy hamowaniu. Czeka więc mnie wymiana klocków( prawdopodobnie na Ferrodo- myślę że to jest dobry wybór). I stąd moje pytania:

1. Czy muszę podtaczać tarcze hamulcowe?? Dodam że na tarczy są widoczne nierówności tzn. rowki. Wg mnie należy to zrobić żeby wymiana miała sens :)

2. O czym muszę pamiętać przy wymianie?? Są jakieś wielkie problemy??

3. Czy muszę odpowietrzać układ hamulcowy??

4. Dzisiaj mam trochę kilometrów( ok 30 km w trasie) do zrobienia i czy mogę jeździć z moim problemem?? Jeśli mają się tarczę uszkodzić to wolę zrezygnować z podróży :)

5. Czy polecacie zestaw na allegro taki jak ten??
http://www.allegro.pl/item697978377_tar ... _seat.html

Pozdrawiam!!



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz sie 09, 2009 12:03

wojteo CK pisze:Czy muszę podtaczać tarcze hamulcowe?? Dodam że na tarczy są widoczne nierówności tzn. rowki. Wg mnie należy to zrobić żeby wymiana miała sens
Zamiast wywalać kasę na przetaczanie lepiej wydać na najtańsze tarcze. Nie szukaj oszczędności na hamulcach. Z jednej strony piszesz o topowych klockach a z drugiej będziesz przetaczał prawdopodobnie zużyte tarcze. Ty stoisz przed autem i widzisz czy tarcza jest zdatna czy do wywalenia i o Twoje bezpieczeństwo tu chodzi. Szkoda też nowego klocka żeby tarł po rowkach.

Ad.2 Popatrz na stan gumek przy tłoczkach, stan wężyków i poczyść zaciski i jarzma.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » ndz sie 09, 2009 12:06

Za przetaczanie nic nie zapłacę bo zrobię to u wujka na zakładzie( no ewentualnie flaszka dla tokarza :) A co sądzisz o zestawie który znalazłem na alledrogo.pl??


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz sie 09, 2009 12:19

wojteo CK pisze:Za przetaczanie nic nie zapłacę bo zrobię to u wujka na zakładzie
nie tylko gładkośc tarczy jest ważna,ale grubośc tarczy,gdy będzie za cienka przy gwałtownym hamowaniu może bieżnia się oderwac.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz sie 09, 2009 12:25

wojteo CK pisze:A co sądzisz o zestawie który znalazłem na alledrogo.pl??
Standardowy zestaw. Ja używam takiego i nie ma żadnych problemów.

Co do tarcz to nie oszczędzaj i nie baw się z przetaczaniem. Nowe to nowe i już, przecież nie wymieniasz tego co 10 tyś km.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » ndz sie 09, 2009 12:55

Tarcze mają po ok 9.5 mm czyli o 0.5 mm za mało do minimalnej grubości tarczy.

A co z moim 4 pytaniem?? Dziewczyna mnie chyba zabije jak nie przyjadę do niej :P


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sie 09, 2009 13:04

Jeśli masz juz poniżej min grubosci tarczy to tymbardziej nie baw sie nawet w darmowe przetaczanie, przeciez robisz to dla swojego i twojej dziewczyny bezpieczeństwa :). Na hamulcach nie oszczędzamy . Ja w swoim mk3 mam zestaw wentylowanych brembo max i ferodo premier i sprawują sie bez zarzutu, nie ma pisków. miałem zwykłe tarcze ale zmieniłem na wentylowane bez żadnych modyfikacji układu. Także jedź dzis do dziewczyny skoro cie zabije jesli nie dojedziesz , rzecz jasnaa bez szalenstw z takim hamowaniem , zawsze mozesz sobie delikatnie ręcznym pomagac. Jesli zrobisz tylko wymiane tarcz i klocków nie musisz nic odpowietrzac.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz sie 09, 2009 13:50

wojteo CK pisze:A co z moim 4 pytaniem?? Dziewczyna mnie chyba zabije jak nie przyjadę do niej :P

Albo :owca: , albo bezpieczeństwo Twoje i innych :chytry:

Zawsze możesz pojechać rowerem :grin:



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » ndz sie 09, 2009 14:20

13 km rowerem?? Chyba bym ducha wyzionął :D. Dziś pojadę a jutro się biorę do roboty. Dzięki wszystkim za pomoc!!

Pozdrawiam!!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości