Kupiłem 1.8 AAM :).ale problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaarox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 03, 2005 18:28
Lokalizacja: T-G
Kontakt:

Kupiłem 1.8 AAM :).ale problem

Post autor: jaarox » pn paź 31, 2005 13:12

Witam !
Jestem tutaj nowy i WITAM WSZYSTKICH NA FORUM !
Stałem sie posiadaczem VW 1.8 AAM. Przesiadam sie z malucha na golfa i jestem mega zadowolony. Samochod sprowadziłem sobie z niemiec (kupiłem po 3 dniach szukania od starszej Pani), silnik 119 tys km, serwisowany w VW, utrzymany w super stanie, jednie to lekie wgniecienie i troche porysowany zderzak. Samochód z grudnia 1992, 5-drzwiowy, elektryczne lusterka,centralny zamek, elekt. szyberdach, abs, servo, poduszka kierowcy, radio orginalne z VW. Pani dała mi jeszcze nowe opony zimowe Pirelli a letnie Goodyery sa na alufelgach.Narazie jestem zadowolony i oby tak dalej. Przyjechałem nim nie dawno i mam do Was kilka pytań:

1) samochód stoi juz na zimówkach-czy aby nie za wcześnie ??
2) przy zapalaniu (przekrecaniu kluczyka) jest taki dziwny dźwięk - jakby 2-3sekundowe świszczenie, jakby rozrusznik jeszcze sie kręcił, moze to jakiś pasek ??
3) samochód nie ma nadkoli - czy w sklepie dostane takie nadkola? czy moze gdzieś na szrocie?
4)wiem ze bak ma 55 litrów - a ile ma rezerwy, czy jest jakaś kontrolka rezerwy?
5)z przdou okok kierunkowskazów są dwa białe światła - czy to są przeciwmgłowe? w środku nie znalałem włacznika tych świateł?
6)na przegladzie wypadło wszystko super oprócz prwego tylnego nożnego hamulca? czy tam są bębnowe czy tarczowe? co musiałbym sprawdzić w tym kole ?
7) czym na zime zabezpieczyć te niewielkie oodpryski lakieru? Po zimie zawioze do lakiernika?

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Cieszę się ze jestem posiadaczem VW !!!



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn paź 31, 2005 13:25

1. jest ok.
2. bendix do wymiany (sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika z zębatką)
3. giełda, szrot, ewent. allegro
4. z reguły nie ma kontrolki, tylko zaznaczone pomarańczowo pole na wskaźniku. I lepiej mieć trochę więcej paliwa w zbiorniku (nie mniej niż 10-15 l) bo można zatrzeć pompę paliwa - elektryczna, zanurzona w zbiorniku)
5. to mogą być tylko blendy (zaślepki) Przeciwmgielne seryjnie były tylko w bogatszych wersjach (a tam rzadko wkładali AAM)
6. na 95% bębnowe. Zdejmij koło i zobacz. Spróbuj odpowietrzyć cylinderek. Jeśli to nie pomoże, trzeba zdjąć koło i bęben i sprawdzić szczęki, czasem się zapiekają, zwłaszcza tylne (od strony zderzaka), na nicie łączącym szczękę z dźwignią rozpierającą od ręcznego, jak tam stanie to kaplica, szczęki do wymiany, psikanie nie pomaga z reguły, ewentualnie może stać cylinderek).
7. jeśli nie ma rdzy - na ile się da przetrzeć papierkiem 500-800, odtłuścić, podkład 2x, lakier spray lub pędzelkiem 2x. Jak jest "ruda" - oczyścić rdzę papierkiem j.w., odtłuścić, cortanin 2x i podkład+lakier jw.



jaarox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 03, 2005 18:28
Lokalizacja: T-G
Kontakt:

Post autor: jaarox » pn paź 31, 2005 13:57

Dzięki

A duzo jest roboty z wymianą tego bendixa? Trzeba miec jakies sciagacze czy cos podobnego ? jakie koszty bendixa ? można narazie z tym jeżdzić ?



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pn paź 31, 2005 14:56

BENDIŹ KOSZTUJE W GRANICACH 50 PLN I LEPIEJ GO WYMIENIC PC CO KUSIĆ LICHO> :bajer:


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pn paź 31, 2005 16:17

Kolega odpowiedział już na wszystko ja tylko się wtrącę w 2 kwestiach.Raczej nie możliwe aby z przodu nie było nadkoli, każdy z fabryki wychodzi z nadkolami sprawdż dobrze bo jak nie ma to coś było kombinowane.Co do odprysków komiecznie zabezpieczyć, korozja jest jak rak jak do niej dopuścisz to się już nie pozbędziesz (może warto w profile wpsiknąć fluidol).Miłej eksploatacji



jaarox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 03, 2005 18:28
Lokalizacja: T-G
Kontakt:

Post autor: jaarox » pn paź 31, 2005 17:47

Super !
Zabezpiecze to według opisu.

1)Gdzieś na forum przeczytałem ze dywaniki gumowe do golfika na zime. Czy kupować uniwersalne czy jakies markowe?
2) skoro nie posiada on przeciwmgłowych świateł czy skomplikowane bedzie ich zamonotwanie?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn paź 31, 2005 18:38

wiem ze bak ma 55 litrów - a ile ma rezerwy, czy jest jakaś kontrolka rezerwy?
Uzupełnie odpowiedź czyś. Wejście wskazówki w czerwone pole oznacza, że w baku jest ok 7l paliwa. To czerwone pole to oznaczenie rezerwy paliwa.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pn paź 31, 2005 22:50

życze miłej jazdy i udanej i bezawaryjnej eksploatacji :):):):):):):)


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pn paź 31, 2005 23:04

o przepraszam w AAM montowali przeciwmgielne z przodu. Nie wiem jaka masz wersje. Ja ma GL i u mnie jest a nie sadze by wersje wyposazenia miedzy golfem a Vento bardzo sie roznily o ile wogole.



jaarox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 03, 2005 18:28
Lokalizacja: T-G
Kontakt:

Post autor: jaarox » pn paź 31, 2005 23:33

no mam 1.8 gl ale przeciwmgielnych tam niestety nie ma, ale ponoć idzie za niewielkie pieniądze założyc

No ale jeszcze mnie czekają przeprawy przez urzędy zanim wszystko bedzie gotowe.

W Niemczech zajeło to jakies 40 min a u nas ze dwa tygodnie :):) heheheh

Jeszcze sie zastanawiam nad OC. Przeczytałem na forum, że najtańsze pocztowe towarzystwo-takze tam spróbuje.
No i oczywiście zabezpieczenia bo ponoć kradą te naszw VW.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn paź 31, 2005 23:41

Idzie zalozyc ale ja wiem czy sie oplaca?Same halogeny srednio po 110zł(2 szt)na allegro a do tego trzeba zmianiac cały włacznik od swiateł-jak sie uda to za 100zł mozna dostac. Takze koszt montazu halogenów to min. 200-250zł :grin: Ja mam tez AAM i nie mam halogenów ale napewno motowali je w tych wersjach. Co do nadkoli to mozesz miec półnadkola z przodu-ja tak mam.Co do tego odpalania to ja tez tak mam ze jak odpale to delikatnie popiskuje z 30sek a potem przestaje...nic sie nie dzieje wydaje mi sie ze pasek jest do wymiany, bo łożysko to raczej non stop byłoby słychac ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 190 gości