czy to ma zwiazek z klimatyzacja ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

czy to ma zwiazek z klimatyzacja ?

Post autor: pawel1985x » pt sie 07, 2009 11:08

Witam mam nastepujacy problem podnioslem maske i po lewej stronie obok lampy znajduje sie jakis metalowy jakby zbiorniczek ktory ma metalowa rore na ktora z koleji wchodzi gumowy waz .Od spodu tego czegos jest tez nalozona rurka jakby z tworzywa sztucznego.I jest ona przetarta lecz wydobywa sie z niej woda czy moze ktos mi powiedziec jak to sie nazywa i jaki ma wplyw i na co? bo nie wiem wogole za co to jest odpowiedzialne nizej foto tego czegos w pozycji od boku bo chcialem ujac wyciek chyba wody.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 11:10 przez pawel1985x, łącznie zmieniany 1 raz.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 12:41

witam
co z tego widze i pamietam to jest rura od klimy od strony ssącej
ona ma prawo być skroplona bo ona jest zimna, druga rura czyil od strony tłocznej ciepla lub nawet gorąca. Załącz auto i wlącz klime i reką przymaj ta rure to zobaczysz jak szybko sie słchadza, tam w srodku potrawi leciec gaz ok 5 C jak Ci sie rura takim nalotem lodu pojawia wczasie pracy to też nie dobrze ale skroplona może być w upalne i wilgotne dni.

pozdrawiam

[ Dodano: 07 Sie 2009 12:43 ]
a to czarne gumowe to taka osłona żeby sie nie przetarła rura itp, tam gdzie ci sie przeciera to zobacz jak bardzo ewentualnie to zabezpiecz zeby rury nie przetarło całkowicie.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 12:44 przez KrzysiekosH, łącznie zmieniany 1 raz.



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pt sie 07, 2009 13:10

KrzysiekosH pisze:witam
co z tego widze i pamietam to jest rura od klimy od strony ssącej
ona ma prawo być skroplona bo ona jest zimna, druga rura czyil od strony tłocznej ciepla lub nawet gorąca. Załącz auto i wlącz klime i reką przymaj ta rure to zobaczysz jak szybko sie słchadza, tam w srodku potrawi leciec gaz ok 5 C jak Ci sie rura takim nalotem lodu pojawia wczasie pracy to też nie dobrze ale skroplona może być w upalne i wilgotne dni.

pozdrawiam

[ Dodano: 07 Sie 2009 12:43 ]
a to czarne gumowe to taka osłona żeby sie nie przetarła rura itp, tam gdzie ci sie przeciera to zobacz jak bardzo ewentualnie to zabezpiecz zeby rury nie przetarło całkowicie.
ok dzieki za odpowiedz co do przecierania rury to mam wrazenie ze pisales o tej gornej oslonie a mi chodzi o ta rurke ktora idzie od dolu tego czegos metalowego jest jak by z tworzywa sztucznego i jest peknieta oraz cieknie z niej woda jak klima chodzi nizej zdjecie tej rurki o ktora mi chodzi mam nadzieje ze teraz bedzie wioadomo o co mi chodzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 13:21

o tej rurce mówisz??
Obrazek
jesl itak to tylko to jest taka koszulka gumowa założona na aluminiową rurkę



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » pt sie 07, 2009 13:37

KrzysiekosH pisze:o tej rurce mówisz??
Obrazek
jesl itak to tylko to jest taka koszulka gumowa założona na aluminiową rurkę


tak o tej dokladnie tylko mi chodzi o to czy normalne jest ze na tym kolanku leci mi z niej woda?dodam ze to kolanko mam przetarte i nie wiem czy tak moze zostac bo np ta rurka tj wlasnie odprowadzenie wody czy musze to jakos zalatac bo domyslam sie ze ta rurka 100zl nie kosztuje. A moze ktos wie jak moglo sie to przetrzec bo tam w sumie w poblizu nie ma zadnych elementow wirujacych i ocierajacych tak mi sie wydaje.A moglo tak byc ze ona jest zatkana wytworzylo sie cisnienie i pekla?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2009 13:46 przez pawel1985x, łącznie zmieniany 3 razy.



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » pt sie 07, 2009 13:46

masz przytarte jak było na wylot to klima by Ci nie chodziłoa, bo czynnik by uciekł a woda hmm posmakuj czy ma taki sładkawy smak ma to wtedy bezei w ukladu chłodzenia a jak zwykla to az tak się nie przejmuj. Zabezpiecz żeby się nie przetarła i tyle, bo woda ta skroplona moze spływać z gornej czesci rury czyli od tej gruszki itp i na rogu sie zbiera. Jak zobaczysz że jest juz mocna przytarta to możesz podjechać do warsztatu żeby ubytek zlikwidiwali np przez napawanie.

pozdro

[ Dodano: 07 Sie 2009 13:53 ]
Jak byś mial zatkaną to zobacz czy przy budzie jak wchodzi do zawora jest tak samo zimna to bedzie znaczyć ze ma przelot, a że sie przeciera to różnie czasami przez drgania o inny element sie ociera lekko i to wystarczy, czas robi swoje.



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Post autor: pawel1985x » ndz sie 09, 2009 08:51

KrzysiekosH pisze:posmakuj czy ma taki sładkawy smak ma to wtedy bezei w ukladu chłodzenia a jak zwykla to az tak się nie przejmuj


Probowałem wody i ma słodkawy smak wiec z tego co wyzej to rozumie ze z ukladu chlodniczego ucieka co to moze oznaczac jak sobie z tym poradzic?dodam ze plynu chlodniczego mi nie ubywa a dzisiaj trasa



KrzysiekosH

Post autor: KrzysiekosH » ndz sie 09, 2009 20:15

witam
jak ma smak płynu do chłofdzenia to musiasz poszukac gdzie masz mini wyciek, bo to napewnio nie z klimatyzacji, bo na rurze to wilgoć z powietrza się skrapla i tyle, może z czyms sie miesza i robi podobny smak, ale dla pewności sprawdż to.

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości