Chrobotanie w przednim kole ? Wymiana skrzyni biegów POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
barylql
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 19, 2009 01:15
Lokalizacja: Pionki
Kontakt:

Chrobotanie w przednim kole ? Wymiana skrzyni biegów POMOCY

Post autor: barylql » czw sie 06, 2009 23:37

Witam,

Mam taki nietypowy problem, po powrocie z VW MANII nagle zaczęło mi coś chrobotać tak jakby z okolic lewego przedniego koła, pojechałem więc do mechanika, sprawdził zawieszenie, tarcze itd... po 5h przeglądu stwierdził że to skrzynia biegów się rozpada ;/
Chrobotanie pojawia sie jak łapie sprzęgło i nie dodaje gazu, lecz gdy wpadam w dołek, ruszę kierownicą obojętnie w którą stronę lub dodam troszkę gazu chrobotanie ustępuje.

Mechanik ma racje ? (oby nie :[ )


Panowie i Panie POMOCY ! :((



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pt sie 07, 2009 09:33

u mnie w miom mk 3 gti tez sie jakies chrobotanie pojawilo poł roku temu ale jakos jezdze .Wystepuje ono tylko na właczonych biegach i załaczonym sprzegle i słychac tylko gdy puszczam noge z gazu lub hamuje silnikiem.Według mnie to albo jakies łozysko lub luz w mechenizmie róznicowym. bo tak widze ze tarcza sprzegłowa jest tez juz prawie wykonczona . ale jakos narazie mi sie troche nie chce wyciagac skrzyni.


VW NA ZAWSZE

kuntek2008
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:35
Lokalizacja: karlino
Kontakt:

Re: Chrobotanie w przednim kole ? Wymiana skrzyni biegów PO

Post autor: kuntek2008 » wt wrz 22, 2009 00:25

barylql pisze:Witam,

Mam taki nietypowy problem, po powrocie z VW MANII nagle zaczęło mi coś chrobotać tak jakby z okolic lewego przedniego koła, pojechałem więc do mechanika, sprawdził zawieszenie, tarcze itd... po 5h przeglądu stwierdził że to skrzynia biegów się rozpada ;/
Chrobotanie pojawia sie jak łapie sprzęgło i nie dodaje gazu, lecz gdy wpadam w dołek, ruszę kierownicą obojętnie w którą stronę lub dodam troszkę gazu chrobotanie ustępuje.

Mechanik ma racje ? (oby nie :[ )


Panowie i Panie POMOCY ! :((
czytam twój artykuł i mi sie dzieje to samo w moim aucie chrobotanie dochodzi ze skrzyni biegów ale czy konieczna jest wymiana całej skrzyni?? można to jakoś naprawić??



sawik160284
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 18:35
Lokalizacja: Olecko
Kontakt:

Post autor: sawik160284 » wt wrz 22, 2009 14:24

a moze przegub zewnetrzny masz do wymiany?


chętnie służe pomocą

kuntek2008
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 18, 2009 17:35
Lokalizacja: karlino
Kontakt:

Post autor: kuntek2008 » czw wrz 24, 2009 14:31

sawik160284 pisze:a możne przegub zewnętrzny masz do wymiany?
raczej to nie przegub bo wyciągnąłem półośkę i bedac na lewarku odpaliłem samochód i chrobotanie nadal było:(



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » czw gru 17, 2009 18:52

Witam
Panowie proszę o ewentualne sugestie, czy niżej opisane zjawisko jest normalne czy coś jednak jest nie tak:

Podczas gwałtownego ruszania (dopiero teraz to zauważyłem jak jest ślisko) jak kola przednie są w poślizgu przez moment słychać w samochodzie gdzieś z przodu takie dziwne chrobotanie, podobne do tego jakby ABS działał.
Słychać to niezależnie czy ESP mam włączone czy wyłączone, jeszcze przez przypadek zauważyłem, ze w momencie kiedy to chrobotanie występuje a w zasadzie jak się zaczyna przez ułamek sekundy widać jak światła delikatnie przygasną jakby był gdzieś jakiś spadek napięcia.
Proszę o jakieś sugestie co to może być...

SAMOCHÓD GOLF IV 19TDI 90KM Z ESP



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Re: Chrobotanie w przednim kole ? Wymiana skrzyni biegów PO

Post autor: metalizer78 » czw gru 17, 2009 19:47

barylql pisze:Witam,

Mam taki nietypowy problem, po powrocie z VW MANII nagle zaczęło mi coś chrobotać tak jakby z okolic lewego przedniego koła, pojechałem więc do mechanika, sprawdził zawieszenie, tarcze itd... po 5h przeglądu stwierdził że to skrzynia biegów się rozpada ;/
Chrobotanie pojawia sie jak łapie sprzęgło i nie dodaje gazu, lecz gdy wpadam w dołek, ruszę kierownicą obojętnie w którą stronę lub dodam troszkę gazu chrobotanie ustępuje.

Mechanik ma racje ? (oby nie :[ )


Panowie i Panie POMOCY ! :((

kumpel miał podobny problem wiesz ja za bardzo nie znam się na mechanice ale u kumpla było jakieś łożyko oporowe do wymiany a nie cała skrzynia biegów.



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pt gru 18, 2009 01:46

pawlo111 pisze:Witam
Panowie proszę o ewentualne sugestie, czy niżej opisane zjawisko jest normalne czy coś jednak jest nie tak:

Podczas gwałtownego ruszania (dopiero teraz to zauważyłem jak jest ślisko) jak kola przednie są w poślizgu przez moment słychać w samochodzie gdzieś z przodu takie dziwne chrobotanie, podobne do tego jakby ABS działał.
Słychać to niezależnie czy ESP mam włączone czy wyłączone, jeszcze przez przypadek zauważyłem, ze w momencie kiedy to chrobotanie występuje a w zasadzie jak się zaczyna przez ułamek sekundy widać jak światła delikatnie przygasną jakby był gdzieś jakiś spadek napięcia.
Proszę o jakieś sugestie co to może być...

SAMOCHÓD GOLF IV 19TDI 90KM Z ESP
Twój golf jest nieuleczalnie chory :p A choroba jaka go dopadła to ASR :)

Ps. Oczywiście nic mu nie jest, a to co opisałeś jest normalne. Nie ma się czym przejmować :)


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » pt gru 18, 2009 02:01

kompan pisze:pawlo111 napisał/a:
Witam
Panowie proszę o ewentualne sugestie, czy niżej opisane zjawisko jest normalne czy coś jednak jest nie tak:

Podczas gwałtownego ruszania (dopiero teraz to zauważyłem jak jest ślisko) jak kola przednie są w poślizgu przez moment słychać w samochodzie gdzieś z przodu takie dziwne chrobotanie, podobne do tego jakby ABS działał.
Słychać to niezależnie czy ESP mam włączone czy wyłączone, jeszcze przez przypadek zauważyłem, ze w momencie kiedy to chrobotanie występuje a w zasadzie jak się zaczyna przez ułamek sekundy widać jak światła delikatnie przygasną jakby był gdzieś jakiś spadek napięcia.
Proszę o jakieś sugestie co to może być...

SAMOCHÓD GOLF IV 19TDI 90KM Z ESP


Twój golf jest nieuleczalnie chory :p A choroba jaka go dopadła to ASR :)

Ps. Oczywiście nic mu nie jest, a to co opisałeś jest normalne. Nie ma się czym przejmować :)
Dokładnie tak, odcięcie napędy wytwarza bardzo nieprzyjemny dzwięk oraz lekkie szarpniecie.
ESP jak i ABS emitują bardzo podobny, nieprzyjemny dzwięk- zwłaszcza ESP na sniegu. Poćwicz trochę gdzieś na placu, to sie przekonasz ;)

No i najważniejsze, niepokojącemy dzwiękowi musi towarzyszyć mrygająca żółta kontrloka ASR/ESP. Zapala sie przy kazdym działaniu układów ( ostrzega o niebezpieczeństwie).

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt gru 18, 2009 02:02 przez kamska, łącznie zmieniany 1 raz.



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » pt gru 18, 2009 15:58

Witam
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Tylko, mnie niepokoi to że to chrobotanie występuje nawet przy wyłączonym ESP. Czy wtedy też tak będzie się działo???



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Post autor: Miel1 » pn gru 21, 2009 23:41

Witam. Jestem nowy na forum. Zaciekawił mnie poruszony temat, gdyż mam identyczne objawy jakie opisuje barylql. W moim golfie IV TDI (116KM) podczas jazdy na wprost, utrzymując prędkość stałą (np jadąc 50km/h) nieustannie chrobocze mi w przednim kole. Gdy dodam gwałtownie gazu albo zwalniam na silniku chrobotanie ustępuje. Gdy skręcam czasem, ale raczej sporadycznie zachrobocze. Auto ma 250 tys. przebiegu. Czy to faktycznie jest skrzynia? Jeżeli tak to jaki to może być przybliżony koszt naprawy i co ewentualnie padło? Nie ukrywam, że czytając wcześniejsze wypowiedzi, że to skrzynia trochę się załamałem bo auto mam raptem 5 dni ;/ Proszę poratujcie wiedzą.

[ Dodano: 21 Gru 2009 22:44 ]
Dodam jeszcze, że jadąc na luzie chrobotanie nie występuje.

[ Dodano: 21 Gru 2009 23:04 ]
Nie wiem skąd to "nie" się wzięło. Miało być, że na luzie chrobotanie ustępuje ;)



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » wt gru 22, 2009 01:44

Miel1 pisze:Tylko, mnie niepokoi to że to chrobotanie występuje nawet przy wyłączonym ESP. Czy wtedy też tak będzie się działo???
Ja mam tak, ze jak wyłącze ESP ( kontrole trakcji) to i tak ASR chrobocze, odnica paliwo przy wiekszychm poslizku ( zaczyna znacznie pozniej dzialac niż przy wlaczonym pelnym ukladzie ESP).
Miel1 pisze:Witam. Jestem nowy na forum. Zaciekawił mnie poruszony temat, gdyż mam identyczne objawy jakie opisuje barylql. W moim golfie IV TDI (116KM) podczas jazdy na wprost, utrzymując prędkość stałą (np jadąc 50km/h) nieustannie chrobocze mi w przednim kole. Gdy dodam gwałtownie gazu albo zwalniam na silniku chrobotanie ustępuje. Gdy skręcam czasem, ale raczej sporadycznie zachrobocze. Auto ma 250 tys. przebiegu. Czy to faktycznie jest skrzynia? Jeżeli tak to jaki to może być przybliżony koszt naprawy i co ewentualnie padło? Nie ukrywam, że czytając wcześniejsze wypowiedzi, że to skrzynia trochę się załamałem bo auto mam raptem 5 dni ;/ Proszę poratujcie wiedzą.
A kontrolka ESP mryga, obrony maleją?, auto przestaje ragowac na pedał przyspieszenia?
Jeżeli nie, to faktycznie może być coś ze skrzynią



Awatar użytkownika
Miel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn gru 21, 2009 23:22
Lokalizacja: Szczecinek -> ZSZ -> Bad Oeynhausen
Kontakt:

Post autor: Miel1 » wt gru 22, 2009 10:41

To zupełnie inny dźwięk jest. Poza tym ASR chrobocze przy ruszaniu tylko, a to zaczyna chrobotać podczas jazdy stałą prędkością na wprost.

[ Dodano: 29 Gru 2009 15:24 ]
dziś zauważyłem, że już na skręconych kołach w prawo i przyspieszaniu mocno rzępoli w lewym kole. poza tym poprzednie objawy pozostały, czyli rzępoli także przy jeździe na wprost. przy większych prędkościach jak dynamicznie rozpędzam samochód(np wyprzedzanie) to samochód dostaje dziwnych nienaturalnych wibracji.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości