Do czego służy ta kontrolka??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Do czego służy ta kontrolka??

Post autor: Tomczas » śr sie 05, 2009 11:18

Witam.
Ostatnio przeglądałem kontrolki i szukałem opisów do czego służą one u mnie w VW. Za wyjątkiem jednej kontrolki, której symboliki nie rozszyfrowałem resztę znalazłem. Rozchodzi mi się o następującą kontrolkę.
Na zegarze obrotomierza mam dwie podobne. Jedna kontrolka to samochód z kluczykiem czyli kontrolka immobilizera. Druga wygląda tak samo, tyle ze nie ma tam kluczyka, jest tylko samochód. Pytanie, do czego może służyć ta kontrolka?



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » śr sie 05, 2009 11:20

z otwartymi drzwiami?
Zamknięcie drzwi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr sie 05, 2009 11:38

edna kontrolka to samochód z kluczykiem czyli kontrolka immobilizera. Druga wygląda tak samo, tyle ze nie ma tam kluczyka, jest tylko samochód. Pytanie, do czego może służyć ta kontrolka?
Zapodaj fotkę jak możesz...ja u siebie nie widzę nic podobnego
flatron316 pisze:z otwartymi drzwiami?
Zamknięcie drzwi
Raczej nie było takiej kontrolki, chyba że na FISie...jest ewentualnie kontrolka otwartej klapy bagażnika, w zależności od wersji...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr sie 05, 2009 11:59

czy to taka kontrolka :
Obrazek


Obrazek

Tomczas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2009 12:10
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Post autor: Tomczas » śr sie 05, 2009 12:28

Sztomel kontrolka taka tyle ze klapa jest z tyłu.
Pewnie to jak pisze Qto kontrolka klapy bagażnika, ale u mnie chyba jest rozłączoną albo w ogóle nie podłączoną.
A takie pytanko, bo u siebie mam także kontrolka "check engine" czy jakoś tak ale wiem ze ona jest do benzyniaków. Mam także kontrolkę ESP i tu się nasuwa pytanie - czy ESP może by jakoś zespolone z komputerem, że uruchomi się automatycznie czy ja muszę mieć włącznik?
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2009 12:29 przez Tomczas, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
qla125p
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt cze 12, 2009 12:24
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: qla125p » czw sie 06, 2009 01:31

tak jak piszesz otwarta tylna klapa,a jaśli chodzi o ESP to musisz mies przełącznik,w innym przypadku go nie masz



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pt sie 07, 2009 02:07

hmm ja również mam tą kontrolkę klapy bagażnika i nie działa jaka może być tego przycyzna?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt sie 07, 2009 08:21

Adamskibyd pisze:hmm ja również mam tą kontrolkę klapy bagażnika i nie działa jaka może być tego przycyzna?
Jeżeli faktycznie jest i nie świeci to najprawdopodobniej uszkodzony zamek bagażnika (poszukaj "oświetlenie bagażnika")...świeciła kiedyś ??



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » pt sie 07, 2009 21:03

hmmm nie wiem jak to jest ale u mnie objaw podobny, włącznik w zamku działa po zapala się oświtlenia bagażnika. Na blacie niestey nic się nie zapala. Sprawdzałem led-a ale ten też jest ok.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sie 08, 2009 13:13

carollo pisze:hmmm nie wiem jak to jest ale u mnie objaw podobny, włącznik w zamku działa po zapala się oświtlenia bagażnika. Na blacie niestey nic się nie zapala. Sprawdzałem led-a ale ten też jest ok.
W nie każdym Golfie była taka kontrolka. Z zamka w bagażniku wychodzą trzy kabelki...jednym dochodzi masa, dwoma wychodzi...jednym na światełko bagażnika, drugim na kontrolkę, alarm itp. U mnie np. światełko w bagażniku świeciło się a alarm nie reagował na otwarcie bagażnika...zamek powoli umierał i tylko jednym kabelkiem nie podawał dalej masy...na światełko akurat podawał...
Żeby podłączyć tą kontrolkę to nie jest jakiś megaproblem...kabelek z zamka podłączamy pod zegary (teraz nie pamiętam który pin ale na forum na pewno można znaleźć) i to wszystko...



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » sob sie 08, 2009 21:39

a oritnujecie sie jakiego koloru jest kabelek odpowiadający za tą kontrolkę?:>



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sie 08, 2009 23:06

Adamskibyd pisze:a oritnujecie sie jakiego koloru jest kabelek odpowiadający za tą kontrolkę?:>
Przy zamku czy przy zegarach? bo przy zegarach pewnie jest inny



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn sie 10, 2009 00:45

przy zamku :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn sie 10, 2009 00:58

Qto, zastanawiam się jeszcze co z kodowaniem, dokładnie chodzi mi o to, że w moim Mk5 na blacie są kontrolki przedniej i tylnej klapy i też nie są aktywne, co prawda nie przeszkadza mi to i się tym nie przejmuję bo ta wersja pewbie tak ma, ale z tego co wiem, to do większości trzeba wprowadzić kodowanie VAG-iem jak np. kontrolka zużycia okładzin hamulców, płynu do spryskiwaczy, pasów bezpieczeństwa itp.. więc zastanawiam się czy tu nie jest podobnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości