czy tak wyglada tłumik srodkowy wewnatrz ?? VFM !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

czy tak wyglada tłumik srodkowy wewnatrz ?? VFM !!!!

Post autor: guti » śr sie 05, 2009 11:10

Witajcie, kolega wkurzony tym ze praktycznie nowy tłumik ( roczny ) buczy jakby byl wypalony całkowiecie ( od poczatku tak buczał ) , kolega wkurzył sie ze mu tak buczy i postanowil wymienic tłumik , myslal ze ma porzadny tłumik , bo VFM to podobno to co BOSAL dla ubogich , ale jakie było zdziwieni gdy załozył Polski IZAWIT , juz na sama wage tłumik z izawit jst ciezszy o przynajmniej 2 KG , wydaje sie masywniejszy ,
kolga postanowił otworzyc stry tłumik , bo oprocz tego ze buczał to przy schodzeniu z obrotów cos brzęczało w srodku , jakby jakas blacha byla urwana. na zdjeciach widac jak to wyglada w srodku, zawsze sadzilem ze powinno byc jakies jeszcze wytłumienie , jakas wata aluminiowa czty cos , a tymczasem tam nic nie ma :) goła blacha i nic wiecej , wiem ze to nie jest takie jak tłumik koncowy który ma jakas wate. Co Wy o tym sadzicie ??
Auto mk III, ABS, bez gazu .

Obrazek Obrazek


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr sie 05, 2009 11:18

no wydeszek jak nowy, ale masz racje, wata czy jakas mata wygluszajaca powinna byc...

ale ja tez sie tak nacialem, myslalem kiedys ze nowy wydech to nowy wydech i teraz chodzi duzo glosniej na tym "nowym" wydechu niz na starym porzadnym i juz przerdzewialym..



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sie 05, 2009 11:25

taka prawda, ja juz chyba wiem co mam zrobic zby bylo ciszej :) tylko ze u mnie to głownie słychac koncowke ( oryginał dwururka z GTI ) i nie wiem czy wymiana srodkowego ( tez VFM ) na tgo naszego polsiego IZAWIT cos by zmieniła .. trzeba si zastanowic :)
mam w garazu uzywke od passata diesla bodajze, oryginal , w niezlym stanie , moze z tego cos by sie dało wyrzezbic , bo pewnie byłobby lepiej jak na nowym tłumiku.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 05, 2009 12:27

guti pisze:VFM
w sklepie w który, się zaopatruję już wycofali to badziewie ze sprzedaży. To ma niewiele wspólnego z Bosalem poza tym że podobno jest na jego licencji. To już najtańsze polskie Polmostrów sa od tego o niebo lepsze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » śr wrz 16, 2009 01:40

U mnie tłumik środkowy wyglądał inaczej. Przegród metalowych nie było a ta rura z dziurkami była przez całą długość (przelot taki lekki). Dookoła tej rury było owinięte coś w rodzaju wełny stalowej a na ściankach tłumika było wytłumienie takie ubite. Może to coś Ci pomoże.

Pozdrawiam


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości