lewa przednia szyba (od kierowcy) golf 4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karoll89_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 21, 2009 00:13
Lokalizacja: POMORZE

lewa przednia szyba (od kierowcy) golf 4

Post autor: karoll89_1989 » pn sie 03, 2009 21:27

witam. w moim golfie 4 (5 drzwi hatchbek) przestala dzialac przednia szyba lewa od kierowcy? silniczek brzeczy wiec pewnie pekla linka ? i mam pytanie co moze byc przyczyna i jak temu zaradzic? czy musze kupic sam podnosnik czy cos wiecej lub mniej? moze ktos doradzic i czy ewentualnie ktos by mial takie cos na sprzedaz ? dzieki z gory za pomoc pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sie 04, 2009 12:17 przez karoll89_1989, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Post autor: smook81 » czw sie 06, 2009 00:16

rozumiem że szyby masz opuszczane elektrycznie tak? a może poprostu ten przełącznik ci padl i tyle po co od razu kupować podnośniki??



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » czw sie 06, 2009 08:13

smook81 CZYTAJ
karoll89_1989 pisze:silniczek brzeczy wiec pewnie pekla linka
Tak kup sobie cały zestaw zamiennik kosztuje jakieś 160 zł. Ale najpierw możesz rozebrać i zobaczyć co dokładnie strzeliło. Przyczyn może być wiele


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

lukjach
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr maja 27, 2009 16:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: lukjach » czw sie 06, 2009 13:08

Dokladnie proponuje tez rozebrac drzwi i zobaczyc ocb. Mi tez slabo przednia szyba hulala, rozebralem wszystko i wiem ze poszedl jeden plastik z prowadnicy, wiec poki co wymienie tylko go i nie bede wywalal kasy na caly zestaw, btw w aso za 190 :goof:



Awatar użytkownika
soldziers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 12, 2009 10:26
Lokalizacja: czwa - kato
Kontakt:

Post autor: soldziers » pn maja 10, 2010 19:20

Wie ktoś jak dostać się do szyby by sprawdzić co jest nie tak??
Szyba się opouściła a dźwiga się tylko do pewnego momentu,m później zgrzyt i znowu opada, pewno jakieś zabezpieczenie, albo linka.

Rozebrałem całą tapicerkę, przełączniki, została mi płyta do której przynitowane są ramiona (tak mniemam) i ni cholery nie wiem jak kombinując nie jestem wstanie tego zdjąć/wyjąć.


Życie jest zbyt krótkie żeby być małym...

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pn maja 10, 2010 19:26

soldziers pisze:nie jestem wstanie tego zdjąć/wyjąć.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=329414


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
soldziers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 12, 2009 10:26
Lokalizacja: czwa - kato
Kontakt:

Post autor: soldziers » wt maja 11, 2010 11:15

Rafał 21 pisze:
soldziers pisze:nie jestem wstanie tego zdjąć/wyjąć.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=329414
No dzięki, dzięki, tylko, że ja mam problem z wyjęciem szyby, nie mogę jej dźwignąć do pozycji w której mógłbym odkręcić/poluzować śruby mocujące, podnosi się do 1/4 wysokości i znowu opada, a nie chcę rwać tego na siłe...
jakieś inne propozycje??


Życie jest zbyt krótkie żeby być małym...

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt maja 11, 2010 11:23

Może wciśnij przycisk i jednocześnie złap ją i spróbuj unieść...
tu jak drzwi rozebrać http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk



Awatar użytkownika
soldziers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 12, 2009 10:26
Lokalizacja: czwa - kato
Kontakt:

Post autor: soldziers » wt maja 11, 2010 20:10

poolak2006 pisze:Może wciśnij przycisk i jednocześnie złap ją i spróbuj unieść...
tu jak drzwi rozebrać http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk
Jakoś dałem radę, dźwignąłem na maxa tyle ile się dało, odciągnąłem tyle ile się dało blachę, włożyłem łapska, i jakoś poluzowałem śruby mocujące szybę. Reszta poszła z górki...
Problemem okazało się zużyte kółeczko na silniku od zwijania linek, powycierane rowki przez co nie równo zwijały się linki.
Póki co szyba na podpórce i poskładałem resztę.
Teraz pytanie czy ktoś bawił się, może w przekładkę linek, bo są pokiereszowane i wymianę samego kółeczka??
Czy lepiej kupić cały zestaw naprawczy i zrobić to bez męczarni??

Dzięki za chęci pomocy... :kufel:


Życie jest zbyt krótkie żeby być małym...

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » wt maja 11, 2010 20:18

soldziers pisze:Jakoś dałem radę, dźwignąłem na maxa tyle ile się dało, odciągnąłem tyle ile się dało blachę, włożyłem łapska, i jakoś poluzowałem śruby mocujące szybę
Powiedz po co odginałeś jakieś blachy? Całą tapicerkę można ściągnąć bez użycia siły...



Awatar użytkownika
soldziers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 12, 2009 10:26
Lokalizacja: czwa - kato
Kontakt:

Post autor: soldziers » śr maja 12, 2010 21:29

katerpi pisze:
soldziers pisze:Jakoś dałem radę, dźwignąłem na maxa tyle ile się dało, odciągnąłem tyle ile się dało blachę, włożyłem łapska, i jakoś poluzowałem śruby mocujące szybę
Powiedz po co odginałeś jakieś blachy? Całą tapicerkę można ściągnąć bez użycia siły...
1. Tapicerka była zdjęta.
2. Ciekawe jak miałem to zrobić, jak szyba była dalej w uchwytach i nie dało się zdjąć blachy maskującej, musiałem ją odciągnąć by poluzować zaczepy mocujące szybę - inaczej się nie dało.
No chyba, że coś nie tak z moją rozkminką


Życie jest zbyt krótkie żeby być małym...

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » śr maja 12, 2010 21:37

soldziers a nie jest tak przypadkiem, że wyciągasz dwie okrągłe zaślepki, luzujesz 2 śrubki (uchwyt szyby), szyba w górę, kleisz ją taśmą co by nie spadła, prowadnica w dół i spokojnie wyciągasz blachę? Ja tak robiłem i wszystko było OK



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw maja 13, 2010 00:07

katerpi pisze:soldziers a nie jest tak przypadkiem, że wyciągasz dwie okrągłe zaślepki, luzujesz 2 śrubki (uchwyt szyby), szyba w górę, kleisz ją taśmą co by nie spadła, prowadnica w dół i spokojnie wyciągasz blachę? Ja tak robiłem i wszystko było OK
Weź przeczytaj dokładnie... o co chodziło a nie...



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw maja 13, 2010 01:33

katerpi pisze:soldziers a nie jest tak przypadkiem, że wyciągasz dwie okrągłe zaślepki, luzujesz 2 śrubki (uchwyt szyby), szyba w górę, kleisz ją taśmą co by nie spadła, prowadnica w dół i spokojnie wyciągasz blachę? Ja tak robiłem i wszystko było OK
Wpierw musi przecie doprowadzić szybę na poziom śrub od ślizgów pod zaślepkami >>> a jak mechanizm stanie to jest z tym problem.
A koledze z problemem polecam zalutować przy okazji zamek (zimne luty) oraz sprawdzić mikrostyk > aby 2 razy tej samej roboty nie robić.

Co do samych ślizgów > na allegro dostaniesz plastik > plastik miały modele 98-99r > w nowszych wersjach stosowane są stopki alu > i takie radzę pozakładać > w sumie to o 10-20 zł więcej > ale problem rozwiązany na grube lata.

[ Dodano: 13 Maj 2010 01:45 ]
soldziers pisze:Teraz pytanie czy ktoś bawił się, może w przekładkę linek, bo są pokiereszowane i wymianę samego kółeczka??
Czy lepiej kupić cały zestaw naprawczy i zrobić to bez męczarni??
Tak > bawiłem się około 40 razy > bez problemu idzie > jeżeli znasz kolejność rozbierania wzmocnienia (FAQ/mikrostyk lub oświetlenie) > to idzie szybko i sprawnie > stopki alu lecz kółko tyko plastik (mk4) >>> pokiereszowane linki = niecały rok pracy szyby.
Napisz na PW, który mechanizm chcesz > załatwię Ci cały. (napisz model i rocznik)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości