stale świecąca kontrolka ESP/ASR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szIwa

stale świecąca kontrolka ESP/ASR

Post autor: szIwa » pn sie 03, 2009 20:37

Witam!
Czy ktoś zna może powód stałego świecenia kontrolki ESP/ASR podczas zapalonego silnika?? Mam na głównym panelu przycisk do włączania/wyłączania ESP ale podczas pracy silnika jak go naciksam ta kontrolka nie gaśnie. Kontrolka jest koloru żółtego z wykrzyknikiem w trójkącie otoczonym dookoła strzałką.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc :)
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 20:38 przez szIwa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pn sie 03, 2009 20:54

Powodów może byc wiele ,tylko diagnoza komputerowa to wyjaśni.



Awatar użytkownika
FidoRS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 03, 2009 20:02
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: FidoRS » pn sie 03, 2009 20:59

Żona też tak miała w MK4. Popsikałem złącza czujników WD-40 przy przednich kołach i wszystko jest ok.


Fido R.S.
Naprawiłem lewą prowadnice szybra bez ścągania podsufikti :) - jak coś to pisać
Dla wszystkich, którzy nie mają MFA -> motostat.pl

Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Re: stale świecąca kontrolka ESP/ASR

Post autor: spwod » pn sie 03, 2009 21:18

szIwa pisze:Witam!
Czy ktoś zna może powód stałego świecenia kontrolki ESP/ASR podczas zapalonego silnika?? Mam na głównym panelu przycisk do włączania/wyłączania ESP ale podczas pracy silnika jak go naciksam ta kontrolka nie gaśnie. Kontrolka jest koloru żółtego z wykrzyknikiem w trójkącie otoczonym dookoła strzałką.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc :)
Prawdopodobnie awaria czujnika G200! :panna: (czyli czujnik przyspieszenia poprzecznego - chyba) tak mnie powiedział elektryk (bo mam to samo), ale koszt wymiany wysoki (poczytaj forum to znajdziesz jak dobrze pamiętam około 500 zł w serwisie :bigok: ) więc ja czekam do jesieni - no może zimy z wymianą, ale niestety też mnie to czeka bo bez esp tez można jeździć ale co bezpieczeństwo to bezpieczeństwo - zwłaszcza jak się ma rodzinę! Jak wymienisz daj znać jaki koszt poza tym ja narazie mam problem ze zdiagnozowaniem jego usytuowania - jak ktoś wie - niech da znać -może da się go reanimować!!! :ass: Pozdrawiam. :pub:
Ostatnio zmieniony pn sie 03, 2009 21:19 przez spwod, łącznie zmieniany 1 raz.



szIwa

Post autor: szIwa » pn sie 03, 2009 22:06

FidoRS pisze:Żona też tak miała w MK4. Popsikałem złącza czujników WD-40 przy przednich kołach i wszystko jest ok.
FidoRS możesz powiedzieć coś mniej więcej gdzie znajdują się te czujniki, bo idąc tym tropem zaraz poszedłem szukać tych czujników i bez ściągania kół, ja poległem, a już ciemno było i nie chciało mi sie ściągać kół i szukać z latarką :D

jeśli jednak to nie pomorze to rzeczywiście pozostaje tylko serwis i byćmoże wymiana czujnika G200 :/



henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » pn sie 03, 2009 22:46

ja tez mam golfa IV i mi sie ciągle ABS swieci. przyczyną jest nachodzący brus i piasek i czujnik jest wcisnięty. moze to samo jest i u ciebie cos sie przyblokowało



szIwa

Post autor: szIwa » pn sie 03, 2009 22:48

może i masz racje, fajnie gdyby tak było bo nic nie trzeba by było wymieniać ani naprawiać, tylko jak to zdiagnozować, co i gdzie ewentualnie jest brudne i głupieje



Awatar użytkownika
FidoRS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn sie 03, 2009 20:02
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: FidoRS » wt sie 04, 2009 12:43

szIwa pisze:FidoRS możesz powiedzieć coś mniej więcej gdzie znajdują się te czujniki, bo idąc tym tropem zaraz poszedłem szukać tych czujników i bez ściągania kół
Trzeba ściągnąć przednie koła i tam przy piaście są te czujniki, a złącza do nich trochę wyżej - widać je bez problemu. Oczyść szczotką czujnik i popsikaj WD-40 złącza (oczywiście rozłąc je). Najlepiej bez kluczyka w sacyjce. Kontrolka zgaśnie po przekroczeniu 20km/h jeżeli to było przyczyną.


Fido R.S.
Naprawiłem lewą prowadnice szybra bez ścągania podsufikti :) - jak coś to pisać
Dla wszystkich, którzy nie mają MFA -> motostat.pl

czarnyyy2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:10
Lokalizacja: chełm

Post autor: czarnyyy2 » wt sie 04, 2009 14:06

Miałem to samo z tą kontrolką od ESP. Cały czas się świeciła i nie było ABS. Wymieniłem czujnik prędkości koła z przodu z lewej strony i wszystko wróciło do normy. Czujnik kupiłem na allegro za 10zl. Chodzi do dzisiaj.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości