Chrobotanie w podwoziu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mariusz0512

Chrobotanie w podwoziu

Post autor: mariusz0512 » ndz paź 30, 2005 09:48

Coś mi chrobocze w podwoziu auta. Nie wiem co to może być. Kumpel podejrzewa że może jakiś element zawieszenia. Szczególnie objawia się to na nierównościach. Ktoś inny powiedział mi że może to byś zużyty katalizator i na nierównościach jego bebechy się poruszają. Co to może być?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz paź 30, 2005 14:12

no to na początek napisz jakie masz autko, jaki silnik, w jakim rejonie podwozia Ci to hałasuje i w jakich okolicznościach



mariusz0512

Post autor: mariusz0512 » ndz paź 30, 2005 14:45

Golf III 1996 1.8 GT Hałasuje gdzieś z przodu jakby bardziej z prawej strony szczególnie na nierównościach. Mam wrażenie, że podobny dzwięk słysze jak na wysokim biegu a niskiej prędkości dodaje gazu. Jeszcze jedno pytanie. Jakie są objawy zużytego katalizatora.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz paź 30, 2005 17:21

mariusz0512 pisze:Golf III 1996 1.8 GT Hałasuje gdzieś z przodu jakby bardziej z prawej strony szczególnie na nierównościach. Mam wrażenie, że podobny dzwięk słysze jak na wysokim biegu a niskiej prędkości dodaje gazu. Jeszcze jedno pytanie. Jakie są objawy zużytego katalizatora.
no może być coś z wahaczem, coś z amortyzatorem albo faktycznie z katalizatorem
Katalizator wydaje różne dźwieki. Np u mnie gdy sie rozsypał to przy hamowaniu silnikiem pomiędzy 2400 a 2000 był taki odgłoś jakby ciąc piłą drewno, ale taki bardziej metaliczny. Najlepiej wejdz pod auto (jak masz kanał) i wstrząśnij troszke wydechem (ale tak zdrowo) i wtedy możesz coś usłyszeć, pooglądaj poduszki silnika i tuleje metalowogumowe w zawieszeniu - może coś widać.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 30, 2005 19:01

bardzo prawdopodobne jest lozysko amortyzatora



MarcingolF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 12:39
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: MarcingolF » ndz paź 30, 2005 22:33

Sprawdż jeszcze układ kierowniczy , mozliwe że poluzowały się śruby mocujące przekładnie kierowniczą .


MarcingolF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości