Kontrolka ABS (ciągle świeci)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goferer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 24, 2008 17:55
Lokalizacja: MiechóVW

Kontrolka ABS (ciągle świeci)

Post autor: Goferer » śr lip 29, 2009 22:19

Witajcie.
Posiadam golfa IV 1.6 101 KM zagazowany i mam drobny dylemat z ABSem. Od jakiegoś czasu ciągle świeci mi się kontrolka ABS. podczas hamowania w poślizgu ABS działa poprawnie (moim zdaniem), sprawdzałem i czuję to na pedale. VAG nie wykrywa żadnego błędu. System niby działa poprawnie. Zatem dlaczego ta kontrolka ciągle się świeci?

Czy to jest wina zabrudzenia czujnika i jeśli tak to czy VAG nie wykaże błędu? I jeśli to faktycznie zabrudzenie to gdzie szukać tego czujnika i jak on wygląda oraz jak i czym go czyścić aby nie uszkodzić? Nie znam się na tym, ale myśle że z czyszczeniem powinienem sobie poradzić ;)

Kolejna sprawa.
Jechałem kilka dni temu do Katowic. Upał niemiłosierny i do tego godzinny korek sie trafił z powodu robót drogowych. Do samych Katowic nic się nie działo niepokojącego, prócz święcącej kontrolki ABS o czym wspomniałem wyżej, ale gdy stałem w korku zapaliła się kontrolka "wykrzyknik w czerwonym kółeczku" oraz sygnał dźwiękowy, taki jak w momencie zapalania się kontrolki paliwa. Co ta kontrolka oznacza? Czy to coś poważnego?
Dodam, że wyłączyłem silnik po chwili i odczekałem chwilę w korku i kontrolka zapalała się dopiero po pewnym czasie a nie tuż po uruchomieniu silnika. Natomiast gdy już wyjechałem na trasę, kontrolka więcej się nie zapaliła i nie zapala od tamtego czasu.

Proszę o jakieś sugestie.
Dzięki.


Życie byłoby lżejsze, gdyby lżejsze było pojęcie lekkości.

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » śr lip 29, 2009 22:31

Goferer pisze:VAG nie wykrywa żadnego błędu. System niby działa poprawnie. Zatem dlaczego ta kontrolka ciągle się świeci?
jak laczysz sie vagiem z absem to kontrolka gasnie na chwile i sie zapala?
Goferer pisze:Dodam, że wyłączyłem silnik po chwili i odczekałem chwilę w korku i kontrolka zapalała się dopiero po pewnym czasie a nie tuż po uruchomieniu silnika. Natomiast gdy już wyjechałem na trasę, kontrolka więcej się nie zapaliła i nie zapala od tamtego czasu.
silnik nie mial wtedy podwyzszonej temperatury?


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Goferer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 24, 2008 17:55
Lokalizacja: MiechóVW

Post autor: Goferer » śr lip 29, 2009 22:39

kaczor4011 pisze:
Goferer pisze:VAG nie wykrywa żadnego błędu. System niby działa poprawnie. Zatem dlaczego ta kontrolka ciągle się świeci?
jak laczysz sie vagiem z absem to kontrolka gasnie na chwile i sie zapala?
Na to nie zwróciłem uwagi niestety a nie widzi mi sie znowu 50 zł wydać by to sprawdzić bo sam Vaga nie posiadam, no chyba że to będzie konieczność to wiadomo.
Goferer pisze:Dodam, że wyłączyłem silnik po chwili i odczekałem chwilę w korku i kontrolka zapalała się dopiero po pewnym czasie a nie tuż po uruchomieniu silnika. Natomiast gdy już wyjechałem na trasę, kontrolka więcej się nie zapaliła i nie zapala od tamtego czasu.
kaczor4011 pisze:silnik nie mial wtedy podwyzszonej temperatury?
Nie. Temperatura miała 90 °C.

Słyszałem tez opinie że ta kontrolka w czerwonym kółeczku to podobno od czujnika "lepkości oleju" czy też "gęstości" ale wiary temu nie daję. Chyba, że faktycznie tak jest?
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 22:40 przez Goferer, łącznie zmieniany 1 raz.


Życie byłoby lżejsze, gdyby lżejsze było pojęcie lekkości.

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr lip 29, 2009 22:46

jest na to prosty sposób ,trzeba sprawdzic ,czy sterownik ABS wystawia masę na kontrolkę,jeśli tak to uszkodzenie jest przewodach lub liczniku.



Awatar użytkownika
tbrally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 08, 2009 00:39
Lokalizacja: Miasto kościołów
Kontakt:

Post autor: tbrally » śr lip 29, 2009 22:48

jesli chodzi o ABS
miałem dokładnie to samo
komputer nic nie wskazywał
padł czujnik przy kole
wpierw podmieniłem lewy (dalej to samo) więc wylądował stary i wymieniłem w prawym - zadziałało
dodam, że także mam taki sam silnik, gaz nawet kolor i ABS działał cacy
po wymianie czujnika mam wrażenie, że nawet mam silniejszy hebel (choć to może tylko autosugestia)



Awatar użytkownika
Goferer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 24, 2008 17:55
Lokalizacja: MiechóVW

Post autor: Goferer » śr lip 29, 2009 22:48

A mógłbyś wyjaśnić jak tego dokonać? Będę wdzięczny za wyjaśnienia.


Życie byłoby lżejsze, gdyby lżejsze było pojęcie lekkości.

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr lip 29, 2009 22:50

Goferer pisze:"wykrzyknik w czerwonym kółeczku" oraz sygnał dźwiękowy, taki jak w momencie zapalania się kontrolki paliwa. Co ta kontrolka oznacza?
ta kontrolka jest od układu hamulcowego... i prawdopodobnie wskazywała ona niski stan płynu hamulcowego, przydałoby się to sprawdzić.
Jeśli ABS się świeci, to VAG musi to wykazać... wtedy wyskakuje błąd i informacja np. którego czujnika dotyczy



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr lip 29, 2009 22:51

tbrally pisze:komputer nic nie wskazywał
jak nic nie wskazywał?,jedziesz autem z laptopem i w parametrach widzisz jakie prędkości kół widzą czujniki.



Awatar użytkownika
tbrally
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: śr lip 08, 2009 00:39
Lokalizacja: Miasto kościołów
Kontakt:

Post autor: tbrally » śr lip 29, 2009 22:52

edzio pisze:
tbrally pisze:komputer nic nie wskazywał
jak nic nie wskazywał?,jedziesz autem z laptopem i w parametrach widzisz jakie prędkości kół widzą czujniki.
auto było podłączone pod kompa na postoju



Awatar użytkownika
Goferer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 24, 2008 17:55
Lokalizacja: MiechóVW

Post autor: Goferer » śr lip 29, 2009 22:53

EnJoy pisze:
Goferer pisze:"wykrzyknik w czerwonym kółeczku" oraz sygnał dźwiękowy, taki jak w momencie zapalania się kontrolki paliwa. Co ta kontrolka oznacza?
ta kontrolka jest od układu hamulcowego... i prawdopodobnie wskazywała ona niski stan płynu hamulcowego, przydałoby się to sprawdzić.
Jeśli ABS się świeci, to VAG musi to wykazać... wtedy wyskakuje błąd i informacja np. którego czujnika dotyczy
A jeśli VAG tego nie wykazuje? To może zająłbym się czyszczeniem czujnika albo podmianą z innego koła? Tylko jak on wygląda?


Życie byłoby lżejsze, gdyby lżejsze było pojęcie lekkości.

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr lip 29, 2009 22:56

Goferer pisze:Tylko jak on wygląda?
jak zdejmiesz koło.. i popatrzysz na tarczę hamulcową od str. silnika.. to będziesz widział wieniec i czujnik abs'u.. trudno nie zauważyć ;)



Awatar użytkownika
Goferer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt cze 24, 2008 17:55
Lokalizacja: MiechóVW

Post autor: Goferer » śr lip 29, 2009 22:56

Gwoli wyjaśnień bo widzę, że są pewne nieścisłości. Auto podłączone było na postoju. Nie posiadam VAGa, a każdorazowe podłączenie kosztuje mnie 50 złociszy. Komputer niczego nie wykazał. System ABS działa poprawnie według VAGa. Stąd moje obawy i pytania do Was. Gdyby Vag wykazał błąd, pewnie auto pozostawiłbym u mechanika, który podpinał mi kompa.

Dziękuję za wszelkie porady. Mam nadzięję, że uda się problem ustalić.


Życie byłoby lżejsze, gdyby lżejsze było pojęcie lekkości.

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw lip 30, 2009 07:18

Goferer pisze:Vag wykazał błąd
u mnie przy zepsutym czujniku wywalał błąd na kompie,
poza tym może mechanik wejść w diagnostykę ABS i sprawdzić czy działa (wykonuje testy na postoju, pompki itp)
poza tym jakbyś miał zabrudzony to powinien wyskoczyć błąd


Obrazek

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » wt sie 11, 2009 20:23

Witam was mam problem z absem byłem dziś na diagnostyce i okazało się że mam pompe od absu popsutą ale na forum przeczytałem że gość miał ten sam problem i po prostu przeczyścił jakąś blaszkę tak jak by bezpiecznik i działa mu teraz czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się taki bezpiecznik od absu i ewentualnie jakie ma oznaczenie??? :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości