Problem z Golfem, nie równa praca silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djkamel

Problem z Golfem, nie równa praca silnika

Post autor: djkamel » śr lip 29, 2009 19:48

Witam,

Mam nie lada problem z swoim golfikiem 4 1.6 SR AKL. Mianowicie jak odpalam silnik (sytuacja bladziej odczuwalna na zimnym) to czuć ze nie równo chodzi, czasem potrafi gasnąć. Odpalam drugi raz, czuć niezbyt równa pracę silnika. Wrzucam bieg i ruszam, auto zaczyna się toczyć dodaję więcej gazu a samochód nie reaguje, potrafi strzelić w wydech. Gdy po chodzi chwilkę, problem poniekąd znika, pozostają jedynie odczuwalne nierówne obroty silnika. Autko ma zamontowaną instalacje LPG. W przypadku wspomnianej instalacji problemu nie ma. Gdy tylko golf przełączy się na LPG obroty są równe, i nie brakuje mocy przy przyspieszaniu. VAG nie pokazuje błędów (jedynie przekroczenie wartości sondy lambda - ale to przy gazie podobno normalne). Zauważyłem ze gdy odepnę przepływkę obroty jakby się unormowują, autko czuć że ma mniej mocy. Zakładałem przepławkę z innego autka i nie przyniosło efektu. Odczuwalne są także niewielkie falowania obrotów tzn jak auto jedzie i się zatrzyma wskazówka potrafi spaść poniżej obrotów biegu jałowego, a następnie falując ustawia się na te obroty. Wymienione przewody - NGK, świece - BOSCH, przemyte i sprawdzone wtryski, sprawdzona cewka, przywrócone ustawienia fabryczne sterownika. JEŚLI KTOŚ JEST W STANIE POWIEDZIEĆ CZEGO TO JEST PRZYCZYNA JEST WIELKI. ja nie wiem co z tym zrobić. Problem jest strasznie irytujący. DZIĘKI ZA KAŻDĄ RADĘ
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 19:50 przez djkamel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » śr lip 29, 2009 20:24

Obstawiam przepustnice miałem podobne objawy


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

djkamel

Problem z Golfem, nie równa praca silnika

Post autor: djkamel » śr lip 29, 2009 20:28

Czyszczenie pomogło czy konieczna była wymiana. Ciekaw jestem dlaczego na gazie chodzi ok



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » śr lip 29, 2009 20:38

bo gaz to gaz odrębny komp

to nie przepustnica bo i na lpg by szalał


dwie sprawy

- sprawdzić czujnik temperatury cieczy i powietrza dolotowego
- zresetować komp pb zdjąć klemę z aku tak przynajmniej robi sie w mk3

bo morze komp rozjechał mapę wtryskową

lub wtryski się przypiekły > za mało pb używasz
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2009 20:40 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » czw lip 30, 2009 18:55

Kolego chyba mamy taki sam problem. Ten sam silnik i takie same objawy. Zimny silnik strasznie trzesie, kiedy sie rozgrzeje jest dobrze. Tez nie wiem co to jest :(



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » czw lip 30, 2009 19:05

Takie podobne objawy jak strzelanie itp to robi przeplywka nie zawsze Ale warto wykrecic przeplywke i ja umyc bezyna ekstrakcyjna



djkamel

Problemu cd

Post autor: djkamel » śr sie 05, 2009 21:09

Witam,

Czysczenie przepustnicy nic nie dało. Mechanik chce mi ściągnąć głowice i zobaczyć co pod nią. Tylko tak sie zastanawiam czy to nie wyrzucanie kasy. Bo objawy nie wygladaja jakby tego miala byc winna. Co sądzicie



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » śr sie 05, 2009 22:06

Nie sciogaj glowicy to niema nic z glowica wspulnego Temat jest do zorobienia troche daleko mieszkasz wtym jest problem Sprawdzales przeplywke czy nie jest zabrudzona SPRAWDZ Te rzeplywki sa czujne jak zalapia troche brudu Mechanik dobrze wprowadzil nastawy do przepustnicy to jest wazne bo w golfach jest tak ze jak masz troche slaby akumulator to nastawy jest ciezko wprowadzic Jak jest slaby to dodatkowo podlaczam drugi akumulator na kablach i wtedy wprowadzam nastawy Ewentulalnie nastawnik masz padniety



djkamel

problemu cd.

Post autor: djkamel » śr sie 05, 2009 22:16

Witam,

Preplywke elektrycy mówią ze jest ok. Osobiście jej nie czyściłem, po podobno bardzo łatwo można ją uszkodzić. Przepustnica w VAGU nie wykazuje bledów. Adaptacje najlepiej sie podobno robi i tez tak robiłem (chodz elektrycy różnie) po odłączeniu na całą noc akumulatora. Zastanawia mnie Fakt dlaczego na benzynie - szczegolnie jak jest zimny jest nierowna praca silnika i slychac jak przebiera. A na gazie jest super, wszytko smiga. Mechanicy i elektrycy rołożyli rence.
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2009 22:24 przez djkamel, łącznie zmieniany 1 raz.



PietreK84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 01, 2008 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: PietreK84 » śr sie 05, 2009 22:39

Witam.

Mam ten sam problem.
Z czasem na gazie zacznie ci też tak trząść. Też mam gaz i myślałem że dzieje się tak tylko na benzynie jak się rozgrzewa do gazu (50 stopni u mnie) ale z czasem jak się przełączał na gaz to też telepało. Jak się rozgrzeje do temp około 70 stopni to problem znika silnik pracuje normalnie. Jak uruchomię na zimnym to muszę gazować żeby nie zgasł i trzęsie jakby na 3 tłokach pracował, strzela niespalona benzyna na katalizatorze. Uboga mieszanka bo sonda lambda oscyluje koło 0 V. Błędy w kompie tylko lambda, wiadomo dlaczego.

Problem zależy od temp silnika, lub ewentualnie od czasu jaki przepracuje po uruchomieniu na benzynie lub gazie (ustawienie mapy wtrysku - która według elektryka jest u mnie rozjechana od gazu). Elektryk poradził zrobić trasę na benzynie, zrobiłem 400 km do Wawy i spowrotem - żadnego efektu.

Sam też już nie wiem co z tym fantem zrobić.



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Ehhh

Post autor: ManieKK » śr sie 05, 2009 22:58

Tez jezdzilem na benzynie bo mechanik kazal i zadnych zmian. U was tez zaczelo sie to dziac w niedlugim czasie po zalozeniu lpg??? U mnie po jakims miesiacu wyszlo. pozdrawiam



Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Post autor: smook81 » śr sie 05, 2009 23:54

Skoro zaczęło ci się to dziać po założeniu LPG to może instalacje masz źle podłączoną?



Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: szczep » czw sie 06, 2009 07:22

miałem podobne objawy, nierówna praca po uruchomieniu silnika, przy dodawaniu gazu poszarpywanie i strzelanie z rury wydechowej, po wyciągnięciu przepływki i przemyciu benzyną ekstrakcyjną jest o niebo lepiej, czasem jeszcze niedomagania występują ale podejrzewam że po wymianie przepływomierza wszystko będzie OK



djkamel

Golf problem cd.

Post autor: djkamel » czw sie 06, 2009 20:38

Witam,

Dzis byłem znów u elektryka, Przywrócił ustawienia wszystkich podzespołów. Powiem szczerze ze to nie wiele dało. Elektryk wpomnial iż może byc uszkodzony komputer silnika. Powiedział coś z czym sie nie do końca zgadzam, Według niego komputer gazu mogl przestawić mapę benzyny (zapisaną na ROM-ie). Podobno taki przypadek mieli z FIATEM. Nie chce mi się w to wierzyć Tymbardziej iż komputer nie wykazuje błędów. Proszę o ustosunkoweanie się do tego. Rano przed odpaleniem odlaczylem przeplywke, mimo to gdy dodalem gazu to strasznie dziwnie reagowal i nadal trzasł silnikiem. Czy mimo to może być wina przeplywki - przecież na gazie chodzi elegancko, gdyby przeplywka wariowala na gazie byly by podobne objawy. Czy się myle? dzieki za kazda rade i opinie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 312 gości