[MK3] postojówki problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

[MK3] postojówki problem

Post autor: catchme » śr lip 22, 2009 17:56

Witam,
Wymieniałem dzisiaj żarówki mijania w moim Golfie 3 (97r, benzyna, wer. Joker).
Wymiana bez większych problemów. Po sprawdzeniu świateł zauważyłem, ze nie swieca sie przednie postojówki, tylne się święcą. Światło mijania okej. Czym to może byc spowodowane? Włożyłem poprzednie żarówki, te stare, a postojówki dalej nie świecą. Nie są spalone, a włącznik jest okej, bo świecą się tylne.
Bardzo proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lip 22, 2009 18:11

Sprawdź przewody przy gniazdach żarówek,może zaśniedziały są,a to wtedy brak masy dochodzi...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » śr lip 22, 2009 18:19

Z przewodami chyba jest wszystko okej, bo przed wymiana swieciły. Nie ma chyba możliwości zeby tak nagle zasniedziały w 15 minut... Wtyczki podłączyłem w te same miejsca, w których były, ale być może zrobiłem błąd. Mogłby ktoś napisać mi gdzie jaką wtyczke wlozyc? Chodzi o te 2 wtyczki, nie tą do świateł mijania. Jedna jest czarna, druga to tylko blaszka, chyba od masy...



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lip 22, 2009 18:22

Nie da się źle włożyć...Poruszaj kablami,bo może załamałeś je...7,8 bezpiecznik cały,bo tył świeci tak???????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » śr lip 22, 2009 18:26

Tak, tył świeci... Zobaczę czy wszystko okej przy wtyczkach. Czy te światła działają tak, że jak z jednym jest cos nie tak, to drugie też nie świeci ? czy bez problemu działają osobno?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lip 22, 2009 21:21

Każde ma osobne podłączenie...Jakby to było gdyby jedna się spaliła to druga gaśnie????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

catchme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 23:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: catchme » pt lip 24, 2009 16:08

Dzisiaj, po namyśle kupiłem nowe żarówki. Nie myśląc wiele kupiłem sobie niebieskie. Wszystko działa :) Czyli jednak żarówki, jednak nie zauważyłem przepalenia. Ucieszyłem się, aczkolwiek okazało się, że po zapaleniu świateł mijania, nie gasną postojówki... Nie wiedziałem o tym. Mam więc następne pytanie. Czy da się zrobić obejście, aby po zapaleniu świateł mijania gasły postojówki? Aktualnie odłączyłem te niebieskie, żeby reflektor nie świecił dwukolorowo :D Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt lip 24, 2009 16:22

catchme pisze:Dzisiaj, po namyśle kupiłem nowe żarówki. Nie myśląc wiele kupiłem sobie niebieskie. Wszystko działa :) Czyli jednak żarówki, jednak nie zauważyłem przepalenia. Ucieszyłem się, aczkolwiek okazało się, że po zapaleniu świateł mijania, nie gasną postojówki... Nie wiedziałem o tym. Mam więc następne pytanie. Czy da się zrobić obejście, aby po zapaleniu świateł mijania gasły postojówki? Aktualnie odłączyłem te niebieskie, żeby reflektor nie świecił dwukolorowo :D Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.
kup bezbarwne i po problemie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Lanzar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 28, 2009 20:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lanzar » sob paź 17, 2009 21:37

Witam! Mam problem, gdy wyłącze wszystkie światła to lekko świecą Mi się postojówki ( LED ) czy miał ktoś coś podobnego nie wiem gdzie szukać przyczyny. Auto to MK2.

Pozdrawiam i prosze o pomoc...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob paź 17, 2009 21:49

Jeśli to są wyprodukowane a nie robione LED-y i jeśli nie ma w aucie żadnych innych niewłaściwie popodłączanych podświetleń - to w zasadzie nie mają prawa nawet żarzyć! Sam na spróbowanie włożyłem od kolegi kupione przez niego na Alledrogo LED-y i po wyłączeniu wszystkiego nic się nie działo.
W sumie: dokładny przegląd całej instalki dla świateł, można metodą kolejnego, pojedynczego odpinania poszczególnych lamp, wyłączników itp.



Awatar użytkownika
Lanzar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 28, 2009 20:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lanzar » sob paź 17, 2009 21:58

tak są to orginalne LEDy. jednak będe musiał pokoleji szukać :( przypomiałem sobie że jest tam przecięty kabel od postojówek i od niego ktoś poprowadził przewody do podświetlenia spreskiwaczy szyb. Ja to kiedyś odłączyłem ale chyba nie zabezpieczyłem tego dobrze i może teraz jak jest mokro to tam coś robi jakieś zwarcie. Jak będzie troche pogody to coś pokombinuje.

Dzięki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 274 gości