Klimatronik ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Aroboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 22, 2008 12:05
Lokalizacja: Lublin

Klimatronik ?

Post autor: Aroboss » pn lip 20, 2009 07:55

Witam,
ostatnio zaczalem jezdzic na climoatroniku i zobaczyłem wode na dywaniku z przodu od strony pasażera, z kąd ona sie tam skrapla i dlaczego wylewa sie na dywanik. Może coś sie zapchało ??? (w zimie wymieniałem nagrzewnice)



PiotrusVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 12:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: PiotrusVW » pn lip 20, 2009 09:38

moze filtr w podszybiu wymaga czysczenia tzn wymiany :D


[url=http://img197.imageshack.us/my.php?image=golf1.jpg][img]http://img197.imageshack.us/img197/6116/golf1.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lip 20, 2009 09:38

A czy jazda na climartonicu ma to bezposredni wpływ na tą wodę? Może masz zapchany odpływ na podszybiu? Podczas deszczu są póxniej takie numery. Temat wałkowany tysiąc razy na forum.
Sama klima nie powinna mieć najmniejszego wpływu na wyciek, no chyba, że odkraplacz puszcza zamiast na zewnątrz do środka... Co jest mało możliwe.


Dziki

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn lip 20, 2009 09:44

maryjan pisze:no chyba, że odkraplacz puszcza zamiast na zewnątrz do środka
Wlasnie gdzie sie znajduje ujscie jak sie do tego dostac i jak przeczyscic. Chyba we wszystkich autach jest tak ze jak postoi troche z wlaczona klima to potem jest plama pod autem. Woda uciaka. Mam klime manualna i wlasnie mnie martwi fakt z ejak postoi auto na podjezdzie odpalone z klima wlaczona a wiatrak na 3 to plamy nie ma nawet po 15-20 minutach takiej pracy. Wietrze zapchany odplyw tylko gdzie on jest??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Aroboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 22, 2008 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Aroboss » pn lip 20, 2009 14:37

dodam jeszcze ze podczas jazdy bez włączonego climatronika czasami lekko zaparuje mi szyba, tzn przy wywiewie śrenica pary 5 cm
to może jakis osuszacz, albo ten filt w podszybiu tak jak mówi PiotruśVW



michal.bdg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob paź 18, 2008 23:41
Lokalizacja: KALISZ-BYDGOSZCZ

Post autor: michal.bdg » pn lip 20, 2009 15:55

witaj kolego co prawda nie moge Ci nic podpowiedzieć ale mam prośbe padła mi nagrzewnica (parownik- jak kto woli) i nie znam szczegółów jak wygląda naprawa. Wiem ze trzeba zdemontować całą desę rozdzielczą. Jak długo to trwa, koszta itp.
-z góry b.dziękuję za pomoc -Michał



Aroboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 22, 2008 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Aroboss » wt lip 21, 2009 07:58

Jak wymieniałem nagrzewnice to oddałem samochód do warsztatu. Trwa to ok 3 dni (chyba długo), sciagaja cała deske rozdzielczą, koszt 400zł, dobrze poskrecaj wszystkie śrubki zeby Ci plastiki nie skrzypiały

Wracając do tematu: woda nie sciekała do jakiegoś ujścia coś sie przesuneło tylko leciało na podłoge
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 07:58 przez Aroboss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 21, 2009 08:16

I czego straszycie kolege, przecież dawno by klima przestała działać jakby czynnik uciekał.
Albo nagrzewnica cieknie ( nie parownik żaden) albo wyjście odpływu z klimy trzeba uszczelnić, były tematy o tym.
Ostatnio zmieniony wt lip 21, 2009 08:17 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości