Woda w kabinie po lewej stronie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Woda w kabinie po lewej stronie.

Post autor: D1_PITER » sob lip 18, 2009 12:52

Witam

Po lewej stronie kabiny znalazłem po obfitych opadach deszczu wodę. Rozpocząłem lokalizację wycieku. Najpierw stwierdziłem, że woda kapie ze skrzynki bezpiecznikowej. W skrzynce bierze się z profilu który ją mocuje. A na profilu bierze się z jeszcze wyżej. Zdjąłem kokpit i moim oczom ukazał się taki widok:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wydaje mi się, że woda cieknie z uszczelki szyby przedniej, bo podszybie pod maską jest chyba niżej. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie?

Pierwsza myśl to odchylać uszczelkę szyby przedniej i wstrzykiwać pod nią silikon..
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 12:54 przez D1_PITER, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob lip 18, 2009 17:32

D1_PITER pisze:. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie?
Nie ja sam. Widocznie masz albo już zgnite podszybie, albo uszczelka sparciała i puszcza, zatkany otworek odpływowy z uszczelki albo wszystko na raz.

Nie polecam walić silikonu bo to na krótką mete jest, wyjmij uszczelke i zobacz stan podszybia, jak dobry to kup nową uszczelkę, droga nie jest 50 złotych



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob lip 18, 2009 17:57

Deszcz pomógł mi w zlokalizowania usterki jednocześnie podtapiając dywanik :grrr:

Cieknie z dwóch miejsc:

1. Z uszczelki szyby:

Obrazek


2. Z tamtej dziury. Nie wiem co tam jest ale stąmtąd też leci woda. Skąd ona się tam bierze? Z szyby czy z łączenia nadkola?

Obrazek
89Bartezz pisze:wyjmij uszczelke
To się równa z wyjęciem szyby?


Obrazek

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » sob lip 18, 2009 18:03

To się równa z wyjęciem szyby?[/quote]
Oczywiscie. musisz wyjąć i oblukać czy nie ma dziury i czy odpływ nie zatkany zresztą 89Bartezz, Ci wszystko napisał
a to powinno sie przydać http://forum.vwgolf.pl/printview.php?t= ... 21bf547b67


Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob lip 18, 2009 18:08

Wyciągałem już tylne boczne szyby ale i tak nie uśmiecha mi się wyciąganie przedniej.. A w tej dziurze co pokazałem na zdjęciu skąd się bierze woda?


Obrazek

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » sob lip 18, 2009 21:33

D1_PITER pisze:A w tej dziurze co pokazałem na zdjęciu skąd się bierze woda?
ta woda również wypływa z uszczelki.


Wyjęcie szyby przedniej nie jest takie trudne. Poczekaj na słoneczny dzień i zostaw auto żeby się nagrzało. Uszczelka się zrobi miękka, zaczynasz od lewego rogu i powoli jedziesz całą uszczelkę. Możesz także starą wyciąć nożykiem do tapet, a potem mocować na nowej



Awatar użytkownika
kruszyna2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 16:46
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: kruszyna2 » sob lip 18, 2009 21:56

D1_PITER, tu masz na bank zatkany sączek w podszybiu... musisz wyjąć szybę, wyczyścić korozje, zabezpieczyć i złożyć na nowej uszczelce



Awatar użytkownika
krxychu
z Dorotką
z Dorotką
Posty: 359
Rejestracja: pn maja 15, 2006 09:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: krxychu » sob lip 18, 2009 21:59

mimo wszystko wydaje mi sie ze podszybie nie jest w najlepszym stanie stad ta woda mi lało solidnie , po zdjeciu przedniej szyby ukazało sie podszynie ( lub można to nazwac brak podszybia) woda bbyła tez na skrzynce bezpieczników .Zdejmij szybe tylko to Ci pozostaje aczkolwiek u mnie szyba poszła przy wymowaniu :(



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » sob lip 18, 2009 22:37

Właśnie boje się ściągać szybę bo ma ona odprysk od kamienia co ją osłabia :crazy: A teraz nie mam finansów na takie wypadki jak zbita szyba. Szybę może wymienię na wiosnę 2010 a teraz jakie polecacie tymczasowe rozwiązanie żeby było dobrze na pół roku?


Obrazek

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz lip 19, 2009 11:46

D1_PITER pisze:Właśnie boje się ściągać szybę bo ma ona odprysk od kamienia co ją osłabia :crazy:
Ja miałem pękniętą i udało się wyciągnąć bez jej ukatrupienia.

D1_PITER pisze:. Szybę może wymienię na wiosnę 2010 a teraz jakie polecacie tymczasowe rozwiązanie żeby było dobrze na pół roku?
Tymczasowo to możesz walnąć silikonem ale za dużo to nie da bo raz dwa woda wypłucze, a po zimie będziesz miał bajoro. Jedyne sensowne wyjście to zakupić nową uszczelkę a starą wyciąć nożykiem. Potem tą uszczelkę będziesz mógł również założyć do nowej szyby



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lip 19, 2009 19:08

A moim zdaniem jeżeli chodz o wyciek z tej dziury z boku, to jest po prostu przegnita blacha - i bedzie to lepiej widoczne, jak ściągnie się błotnik. Z reszta już na tych zdjęciach widac, że jest przegnite. Co do tego wycieku z pod uszczelki - cieknie chyba właśnie dokłądnie tam, gdzie jest otwór w podszybiu na wode sciekającą z uszczelki - tego otworu normalnie nie widać - jest pod uszczelką. I tutaj nie wiem jak zaradzić - może po prostu ten otwór jest zapchany? Najlepiej byłoby przejść się gdzieś na szrot i zobaczyć gdzie jest druga strona tego otwory.. Kiedyś czytałem o przyczynach przeciekania golfów i tam własnie było wspomniane o tym łączeniu blach, że lubi przegnić sobie.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » ndz lip 19, 2009 19:50

Lipek81 pisze:zie jest druga strona tego otwory..
druga strona jest jak otworzy się maskę i koło wycieraczek. Ręką od spodu trudno namacać. Można wziąść lusterko i szukać ale i tak problem będzie wyczyścić. Bez zdejmowania szyby się chyba nie obejdzie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 338 gości