[mk2]belka z mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

[mk2]belka z mk3

Post autor: levi » wt paź 25, 2005 17:24

witam
moze ktoś sie orietuje czy belka z hamulcami tarczowymi od mk3 pauje do mk2??
bo do mk2 szukam i nie moge dostać a od mk3 jest pełno i w niskich cenach :) :pub:



Awatar użytkownika
koczo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Dębica / Kraków
Kontakt:

Post autor: koczo20 » ndz sty 22, 2006 16:19

Witam, no słyszałem że możn przełożyć całą belkę z tarczami do golfa 2 z bębnami, sam sie zastanawiam czy takiego czegoś nie zrobić, jakbyś miał jakieś info, daj znać, pokombinujemy


Golf 2 1300 LPG 1989

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz sty 22, 2006 16:46

tak pasuje ale od poczatkowych rocznikow potem byla zniana zawieszenia

ale jak masz belke od mk3 to smialo zakladaj



Awatar użytkownika
koczo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Dębica / Kraków
Kontakt:

Post autor: koczo20 » ndz sty 22, 2006 20:43

Ten post zawiera info, które zebrałem na ten temat.

Musze zrobić te hamulce z tyłu, to mi troszke przednie odciąży i przedłuży ich życie, a i hamowanie przecież lepsze. Objawy mam takie, ze ręczny po podciąganiu linek niby hamuje (na postoju), ale wogule nie daje efektu zmniejszania prędkości podczas jazdy. Byłem z Zakopcu ostatnio i liczyłem na ręczny (mało brakowało, a spadł bym z drogi), przy zawracaniu na wzniesieniu z zapakowanym samochodem ludźmi i bagażami, więc dobry ręczny to też ważna rzecz.

Znalazłem na forum sirocco, jak przełożyć (bez wymiany belki) tarcze w miejsce bębnów.
http://www.scirocco.pl/articles.php?id=69
i taką opinie, ze w sirocco jest to samo co w Golfie i Polo, więc ok.

Zastanawiam sie nad tymi tarczami i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na pytanie czy gra jest warta świeczki, bo wiem, że to sporo roboty z tymi tarczami, a wymiana bębnów to pójdzie raz dwa.

Konkretnie to zastanawiam sie nad kupnem nowych bębnów 65zł za sztukę, zamiast toczenia 30zł za dwa. No mam przetoczone, ale i średnica większa i tak dalej...
A tu mam nowe i święty spokój. No jeszcze doliczyć musze okładziny nowe, no ale to w obu przypadkach. Wole kupić nowe w sumie, bo troche dołoże, ale wiem co mam.

Dalej... piszą, że ręczny jest słabszy na tarczach niż na bębnach, to mi przemawia za bębnami. No więc tarcze ok, są lepsze, ale ręczny na nich słabszy... no więc na co sie zdecydować?


Pozdrawiam.


Golf 2 1300 LPG 1989

Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

Post autor: levi » pn sty 30, 2006 12:14

hmm ,czy gra jest warta swieczki ??
powiem Ci krotko i na temat tarczowe hamulce z tyłu napewno lepiej hamuja niz bebnowe,a co do recznego to fakt lepszy jest reczny w bebnowych :)



Awatar użytkownika
koczo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Dębica / Kraków
Kontakt:

Post autor: koczo20 » sob lut 04, 2006 23:28

Witam,

Jestem juz po remoncie. Zdecydowałem się jednak na zostanie przy bębnach i w efekcie wymieniłem na nowe i dałem nowe szczęki.

Efekt jest taki, że nożny troche twardszy no i auto lepiej hamuje, więc tu jest ok. No, ale z ręcznym (co prawda jest lepiej), ale nie jest jeszcze to co bym chciał. Poprostu ręczny jest 'gumowy' co strasznie wkurza, bo zamiast twardo łapać, to sprężynuje okrutnie, być może wymiana linek by pomogła, albo trzeba czekać, aż sie dotrą szczęki. No niewiem już co tu zrobić.

Jak to jest z tym ręcznym w Waszych golfach???

Pozdrawiam.


Golf 2 1300 LPG 1989

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 04, 2006 23:33

koczo20 pisze:Jak to jest z tym ręcznym w Waszych golfach???
Robiłem to co ty w swojej Jettce. Faktycznie trza poczekać na dotarcie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

speed_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 09:16
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: speed_k » ndz lut 05, 2006 10:00

Jak chcecie idealny ręczny to trzeba by zainwestować w ręczny hydrauliczny. :P



Awatar użytkownika
koczo20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 16:07
Lokalizacja: Dębica / Kraków
Kontakt:

Post autor: koczo20 » ndz lut 05, 2006 14:54

No tak, hydrauliczny rozwiązuje wszystkie problemy.

Ja tam nie oczekuje Bóg wie czego, ale porównując z innymi samochodami, to wiele mu brakuje, tylko o to mi chodzi, żeby poprostu jakoś przyzwoicie łapał.

Próbowałem u kumpla w Fieście 1,8 z '92 elegancko mu bierze (cudów nie ma, ale napewno lepiej niż u mnie), inne samochody ze zwykłym ręcznym też lepiej wypadają niż mój, a przecież mam nowe bębny i szczęki. Jak sytuacja się nie zmieni to kupie jeszcze linki,bo już nic mi więcej do głowy nie przychodzi.

Z kolei kupel przetoczył bębny i zmienił szczęki w Golfie 1 i mówi, że też ma 'gumowy' ręczny. Słyszalem i taką opinię, że w tych naszych starszych golfach nie było to dopracowane rozwiązanie, dlatego Was zapytałem jak jest w Waszych? :hmm:

Pozdrawiam.


Golf 2 1300 LPG 1989

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości