Rytmiczne stuki MK3 ale nie przeguby i nie opony z przodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DEMkO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:35
Lokalizacja: malopolska

Rytmiczne stuki MK3 ale nie przeguby i nie opony z przodu

Post autor: DEMkO » śr lip 15, 2009 12:16

witam
mam problem podczas jazdy pewnego pieknego dnia zauwazlem ze cos mi stuka (klekocze)
stukanie jest dos podobne do stukajecego przegubu ale wiekszej czestotliwosci i nie ma takiego metalicznego poglosu... tak jak by cos wbic do opony i jechac... sluchac przy zamklnietych szybach dosc glosno...
rytmicznie (chyba zeleznie od predkosci) ... o ... o ... o ... o ... tak slychac na luzie i na biegu i przy wcisnietym i wycisnietym sprzegle co ciekawe milknie przy dodawaniu gazu nawet leciutko jak jest wcisniety, niewazne czy auto zwalnia czy przyspiesza jak gaz leciutko wcisniety nie slychac.... na postoju objaw znika... objaw uchem wyczuwany z przodu od kierowcy
auto sprawdzane podnoszone, przeguby wykluczone nic nie stukaja na zwyzce, opony z felgami wykluczone bo zmieniane na zimówki...

objaw porównywalny do stukania gdy w MK2 poszla linka z licznika... ale przeciez w MK3 nie mam linki

POMOCY



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr lip 15, 2009 12:42

podnieść auto i w kanale słuchać skąd hałasuje rozpędzając koła, najlepiej w dwie osoby, wydaje mi się że to skrzynia biegów


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » śr lip 15, 2009 13:11

ja miałem podobnie w mk4,
gdy jechałem, to było słychać jak by coś było na kole oponie itp. taki głuchy odgłos jakby koło było poluzowane jednak na kierownicy nic nie było czuć. Potem samo ucichło i do tej pory nic, cisza. Więc samo przeszło, długo się zastanawiałem co to mogło być i szczerze mówiąc to nie wiem. U mnie ten dzwięk pojawił się po ostrym skręcie w prawo i po dziwnym zgrzycie czegoś urywającego się, a potem jazdy na wprost. Może w mechanizmie różnicowym coś zabolało i potem przeszło.
Pozdrawiam.



DEMkO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:35
Lokalizacja: malopolska

Post autor: DEMkO » śr lip 15, 2009 14:51

T.O.B.I. pisze:podnieść auto i w kanale słuchać skąd hałasuje rozpędzając koła, najlepiej w dwie osoby, wydaje mi się że to skrzynia biegów
dokladnie tak bylo robione...
auto podniesione jedna strona druga i na koncu dwie strony... i CISZA nic nigdzie nie slychac... a podczas jazdy glosno i wyraźnie a co do skrzyni to jak sprawdzic? bo wydaje mi sie to dziwne aby ona, biegi i wszystko wchodzi OK bez problemow...
co to moze byc? ze skrzyni to raczej by bylo slychac jak auto było podniesione...
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 14:51 przez DEMkO, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » śr lip 15, 2009 17:27

moze to byc sworzeń w mechanizmie róznicowym. urwało sie zabezpieczenie i sie ociera o obudowe az wkoncu wytrze dziure olej ucieknie i bedzie najpierw koniec 5 biegu bo jest najwyzej a pozniej reszta.miałem tak w vw t4. a gdy dodajesz gazu to tryby maja opor i trzymaja ten sworzen. alke niekoniecznie musi to byc to


VW NA ZAWSZE

DEMkO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 24, 2006 00:35
Lokalizacja: malopolska

Post autor: DEMkO » śr lip 15, 2009 21:33

no ciekawi mnie ten sworzen :)
moze tak byc ze stalo sie to po jednym niefortunnym zgrzycie przy zmianie biegu na 2kę?
ale z drugiej strony.... zasprzeglony czy nie to slychac... i co dziwne wydaje mi sie ze taki sowrzen bylo by slychac nawet i na postoju jak jest auto podniesione.... z tym dodaniem gazu doslownie to jest malenki gaz niemal niewyczuwalny
bylem dziś na roklach ale nic gosciu nie wypatrzyl... na diagnostyce(w dwuch miejscach) zero nikt nic nie wie...
choc jeden przypuszcza ze teoretycznie mogl by to byc przegub wewnetrzny (ten od skrzyni) na krótkiej polosi choc mowi ze bardzo zadko sie to zdarza... slychac to jedynie przy obciazeniu kół
od czego sie zabrac najlepiej? najlepiej tz najszybciej i najtanszym kosztem?
sworzen?
pol os cala? czy tylko wewnetrzny?
i moze cala skrzynia wrescie:)

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 09:32 ]
półoś lewa wymieniona stuki ciąg dalszy i to takie same :(
POMOCY
olej w skrzyni jest...
stuka na luzie i na biegu przy zwalnianu,
przy przyspieszaniu ustaje CISZA
skrzynia? albe biegi wchodza idał...
co ciekawe dodam ze na wstecznym skrzynie bardzo głośno słychac :)
ale to jakos odpuściłem bo ma tak od ponad 50tys
w skrzyni jezeli dzieje sie to na luzie równiez to co to bedzie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości