Prad do kompresora Climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Prad do kompresora Climatronic

Post autor: pucek007 » wt lip 14, 2009 13:19

Witam mam taki problem ze w mojej 4 nie dziala klima nabilem ja okazalo sie ze jest jeszcze ponad polowe zbiornika sprawdzilismy z mechanikiem i nie dochodzi prad do kompresora bezpieczniki wszystkie sprawdzilismy i byly ok. ma ktos moze jakis pomysl gdzie takiego czegos szukac?? oczywiscie sprawidzilem bledy 444 00 i na vag tez nie ma bledow.
Ostatnio zmieniony wt lip 14, 2009 13:44 przez pucek007, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 14, 2009 14:37

Sterownik jest do wentylatorów i spreżarki pod akumulatorem chyba w MK4. Trzeba by go sprawdzić, nasjprościej poprzez podmianę na sprawny. Bo jeśli padł mu przekaźnik załączający sprężarkę to VAG tego nie znajdzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » wt lip 14, 2009 19:00

trzeba caly akumlator wywalic??bo nie wiem czy jak rozlacze czy bedzie jakis problem z immo?



martinos1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn maja 28, 2007 08:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: martinos1975 » wt lip 14, 2009 19:43

Możesz spokojnie odłączyć akumulator. Ja też tak miałem że mi prąd nie dochodził.
W module pod akumulatorem madz moduł z dwoma przekaźnikami. Jeden jest od załączania sprężarki a drugi od załączania wętylatora chłodnicy klimy. Możesz też jak chcesz sprawdzić sprężarkę podpiąć do niej bezpośrednio napięcie i zobaczyć czy chłodzi.
Bardzo często dostaje się woda do tych modułów i przekażniki siadają. Cena całego modułu to koszt ok 200 zł

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » śr lip 15, 2009 11:39

Cos nowego rano jak wlaczylem klime na zimnym silniku klima dzialala ale jak temp. doszla do 90 to zaraz walila cieplym powietrzem...jakies pomysly?

[ Dodano: 15 Lip 2009 11:40 ]
rano wentylator chodzil na zimnym silniku zatraz po wlaczeniu klimy ale pozniej juz sie nie wlaczal.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 15, 2009 12:21

To niewiele wyjaśnia, bo od wysokiej temperatury przekaźniki w sterowniku też mogą przestać łączyć. Trzeba się tylko upewnić czy faktycznie prąd do sprężarki nie dochodzi wtedy kiedy przestaje działać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » czw lip 16, 2009 08:48

tak jak jest zimny to wlacza sie sprezarka i wlacza sie wentylator ale jak sie zagrzeje to jest lipa wlasnie zostawilem auto u elektronika ktory twierdzi ze zaraz za panelem jest cos co powoduje wlasnie takie problemy ze to juz 4 przypadek z ktorym sie spotkal mam odebrac auto wieczorem to sie okaze ale jak nie to co on mowi bede musial wywalic ten aku i sprawdzic te przekazniki chyba ze on to zrobi.


Problem rozwiazany tzn. jakis tylni czujnik zle sterowal klima jak sie silnik zagrzal to wylaczal klime ale po podpieciu do komputeraz jakiegos tam specjalistycznego wyszlo ze wlasnie ten czujnik nie wiem jak go naprawili bo nie wymieniali mi na nowy.. i koszt takiej naprawy to 50 zl komputer a 30 tuning czujnika:D temat do zamkniecia mysle ze komus kiedys to pomoze bo do tematu niedzialajacej klimy jest mase powodow dlaczego ona nie dziala pozdrawiam



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » czw lip 16, 2009 08:59

Mi robi sie tak samo co jakiś czas...ale pomgada odłaczenie od aku na jakiś czas.

Wiesz może dokładnie jaki to jest czujnik?? Bo mi własnie przestaje chłodzić jak mocno ją używam i później zgasze samochód. ale mam ręczną klime.



Awatar użytkownika
pucek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 421
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 22:34
Lokalizacja: SZY(Węgierska Górka)
Auto: Audi a6 c7

Post autor: pucek007 » czw lip 16, 2009 12:04

hmmm jak mocno uzywasz klimy to nie bedzie ten sam powod jak uzywalem slabo ale jak temp silnika byla 90 to juz nie grzala i dlatego to czujnik.. ale jak chcesz moge sie dowiedziec jaki to byl dokladnie.



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » czw lip 16, 2009 22:51

nie nie to raczej nic mi nie pomoże.

A mam jeszcze takie jedno pytanie czy gdy klima sie włancza to czujesz że silnik troche mniej ciągnie mocy?? W sumie niewiem czy tak powinno być ale u mnie do czuć dobitnie tylko ja silnik 1.6sr moze jacys użytwonicy tego motoru sie wypowiedzą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości