Awaria... Amortyzator, mcpherson czy coś więcej? Pomocy :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Awaria... Amortyzator, mcpherson czy coś więcej? Pomocy :(

Post autor: Grabnięty » ndz lip 12, 2009 12:54

Witam wszystkich... dzisiaj problem i to nie lada, tym razem zawieszenie a dokładnie jego
przednia lewa część, jadąc wczoraj przejechałem dość dynamicznie po pewnej dziurze, nagle coś strzeliło, jadę dalej chrobocze i stuka wiec postój, otwieram maskę i co? całe mocowanie
Mcphersona poszło w górę :(

Pytanie do Was panowie, co poszło dokładniej, co wymienić i jaki mniej więcej koszt części do tego? Czy obejdzie się bez spawania, bo już mnie straszyli ze spawać trzeba...

Ehh załamka...

poniżej foto:

http://i25.tinypic.com/r25du0.jpg

http://i30.tinypic.com/11cbfya.jpg



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » ndz lip 12, 2009 12:59

poszło ci górne mocowanie amorka z łożyskiem po prostu pękło i poszło do góry, ono jest razem z guma która nie przeszła do góry

coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item680271296_vw ... _nowe.html

tylko są dwa rodzaje , zalezy z którego roku masz golfa
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 13:01 przez golfer_1984, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » ndz lip 12, 2009 13:04

na wstępie daruj se jazdę tym autem bo naruszysz konserwacje w gnieździe poduszki


kolego poszła ci poducha z łożyskiem kup w sklepie za 30 zł nową i teraz

nie musisz odkręcać amora bo zgubisz kąt koła i będziesz musiał jechać na geometrie

załatw sobie ściągacz do sprężyn , ściśnij je i i odkręć u góry poduchę wtedy wyjmiesz starą i włożysz nową

wymiana wymaga troszkę się nagimnastykowania ale ja tak wymieniłem 2 poduszki bez odkręcania amora


tylko kolego polecam ci nawiercić w tym górnym dekielku 2 otwory i wetknąć 2 śrubki miedzy nie wetknąć pret i dopiero odkręcać tą nakrętkę

bo jesli skorzystasz z tego imbusa w amoze to zerwiesz go

ja tak zrobiłem a to gniazdo na imbus uzywaj tylko do dokręcenia po wymianie

tam do dokręcenia nie używa sie wielkich sił bo to samo sie po czasie dociągnie mocno

ja w jednym zerwałem i było słabo dokręcone aż się ten dekielek kręcił niealeznie od amora i po czasie się dociągało się jak chole..
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 13:05 przez dziabi3, łącznie zmieniany 1 raz.


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grabnięty » pn lip 13, 2009 08:09

golfer_1984 pisze: zalezy z którego roku masz golfa
Rocznik 1993 :)

Jeśli chodzi o jazdę to nawet o tym nie myślałem, musiałem tylko w dzien awari dojechać jakoś do domu, nie miałem daleko, ale czasowo zajeło mi to sporo bo max 20km/h jechałem...

Odnośnie naprawy pocieszyliście mnie, że nie będzie potrzebna mocna ingerencja w sensie np. spawanie, no i koszty też nie powinny być wielkie?
Niestety ja nie posiadam warunków do wymiany tego ustrojstwa ale wielkie dzięki dziabi3 za opis jak się za to zabrać, pytanie czy na pewno wystarczy wymienić poduchę
z łożyskiem?, czy np. nie poszło coś innego jeszcze, mam tutaj na myśli amortyzator...



Awatar użytkownika
DanielK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 19, 2006 11:56
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: DanielK » pn lip 13, 2009 08:32

nie trzeba bedzie nic spawać wystarczy zakupić nową poduszkę i wymienić tylko pamietaj jeśli odkręcisz amortyzator od zwrotnicy bedzie konieczne ponowne ustawienie kątów pochylenia koła. Mozna to też zrobić bez odkręcania amorka od zwrotnicy z tym że jest więcej zabawy ale jest to do zrobienia sam osobiście to przerabiałem i da się to zrobić bez większego trudu.



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » wt lip 14, 2009 08:34

Podnoszę temat.

Mam podobny problem ale nie wiem czy bankowo. Byłem w SKP i stwierdzili, że do wymiany jest poduszka McPhersona. Trochę pojeździłem, postukało na dziurach. Ostatnio wyjechałem z dziurawej drogi na asfalt i na skręcie usłyszałem walnięcie i do tego sprzęgło zablokowało się chwilowo z połowie drogi. Nogą odciągnąłem sprzęgło i działa teraz normalnie.

Chodzi mi głównie o te objawy czyli chrobotanie podczas ruszania z pierwszego biegu i przyspieszania na drugim. To takie chrobotanie i nieraz stukanie odczuwalne w podłodze. Zastanawiałem się czy nie urwał mi się wydech ale nic nie zwisa, wszystko na swoim miejscu.

Czy ma ktoś pojęcie co to może być? Moje poduszki McP wyglądają normalnie tyle, że (uwaga) śruba poduszki silnika gdzie nawiała. Jak to wyleczyć te dźwięki? Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony wt lip 14, 2009 08:37 przez PaulAdmin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grabnięty » śr sie 26, 2009 19:43

witam ponownie, pozwolę sobie powrócić do tematu...

wymienione jakiś czas temu u mechanika, jeżdżę juz troche i dzisiaj zauważyłem ze ten dekielek obraca sie , wraz z tym śrubunkiem gdzie sie wkłada klucz imbusowy, sprawdziłem to ponieważ chyba z tego miejca dochodza mi delikatne stuki podczas jazdy, i pytanie czy to trzeba dokrecic jeszcze? czy samo sie dociągnie?

Dzięki za pomoc - pozdrawiam



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » śr sie 26, 2009 19:48

trzeba dokręcić



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » śr sie 26, 2009 20:23

trzeba dokręcić nakrętkę. nie pierwszą tylko tą drugą z wyfrezowanymi dwoma kanałkami. auto niech stoi na własnych kolach



Awatar użytkownika
Grabnięty
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 13:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grabnięty » pt sie 28, 2009 12:01

przy skręconych kołach ani drgnie... mechanik stwierdził ze tak jest ok... hmmm ponoć nowa poduszka tak ma...


Więc?? :O



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pt sie 28, 2009 17:45

Grabnięty pisze:Więc?? :O
więc mechanik kłamie, talerzyk musi być dokręcony na maxa i nie może się obracać! nowa poduszka nic tu nie ma do rzeczy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości