oryginalne elektryczne szyby i mały problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

oryginalne elektryczne szyby i mały problem

Post autor: piertn » pt lip 10, 2009 23:32

Witam już tłumaczę o co mi chodzi :crazy:

Dzisiaj założyłem oryg elektryczne szybki na 4 furtki wszystkie działają lecz mam pewną niedogodność.

A mianowicie chodzi o to że jak otwieram szyby w dół to wystarczy iż przytrzymam z 1sek przycisk a one opadają na sam dół tak mam w 4 drzwiach :food:

A teraz ta niegodogność jak chcę zamknąć tak samo to tylko w jednych tak mam od strony pasażera a w reszcie muszę trzymać przycisk do końca tzn. jak tylko puszczę go to szyba staje.

Sporo dzisiaj poczytałem na ten temat ale nie mam konkretnego tematu o mojej przypadłości ok gdyby ani w dół nie chodziły ani w górę to wiadomo że coś przy silniczku a tak to już sam się zastanawiam czy czegoś przypadkiem nie przeoczyłem przy montażu.


I ostatnie pytanie wstawiłem szyby z anglika i teraz jak przerzucić kabelki w przełączniku kierowcy tym w rączce drzwi żeby strony się zgadzały.
Ponieważ mam tak że lewa jest na prawej a prawa na lewej a to z racji tego iż inaczej by mi kabli brakło i trzeba by było sztukować. A i w drugim przełączniku tym z konsoli także przekładka sie przyda.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pt lip 10, 2009 23:44

WEDŁUG MNIE TO NORMALNE JE JAK PRZYTRZYMASZ DŁUZEJ TO SZYBA SIE CAŁA ODSUNIE . A PRZY ZAMYKANIU PODCZAS PUSZCZENIA PRZYCISKU STAJE I TAK MA BYC .


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt lip 10, 2009 23:48

roger18sx pisze:A PRZY ZAMYKANIU PODCZAS PUSZCZENIA PRZYCISKU STAJE I TAK MA BYC
to wszystko zależy z którego roku masz podnośniki :)

PS: wyłącz caps locka



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » sob lip 11, 2009 02:14

Mozesz przeciez zalozyc odwrotnie wiazke pod deska. Wszytsko powinno pasowac bo przeciez w angolu masz skrzynke z bezpiecznikami po prawo a u nas po lewo wiec powinno dzialac bez przerobki. Mozliwe ze masz tak ze tylko szyba kierowcy chodzi automatycznie (albo tak montowali albo byl wymieniany podnosnik na nowszy (Nie rozni sie czyms od pozostalych??))...w Twoim przypadku szyba pasazera wiec musisz kupic nowszy podnosnik na lewa strone ewentualnie moze uda sie zamienic elektronike z prawego do lewego. U mnie obie szyby chodza automatem i w dol i w gore. Czasem jak np aku siadzie to sie rozprogramuja i w gore trzeba trzymac ale zwykle pomaga zgaszenie auta i odczekanie chwile ewentualnie zamkniecie auta z funkcja komfort i wszystko wraca do normy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 11, 2009 09:23

W starszych szybach tak jest że tylko szyba kierwcy chodzi sama w górę. Mam to samo (tylko po właściwej stronie). Czy to się da przerobić nie wiem, ale patrząc na schematy moduł pasażera i kierowcy różni sie ilością doprowadzonych kabli masowych, być może o to chodzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » sob lip 11, 2009 14:29

No ok rozumiem wszystko ale dlaczego tył nie dochodzi sam do góry?
A szybki mam z 1997 roku więc nowszych nie dostanę do tego autka :grin:

Z tyłu chyba też powinny się same domykać do góry, dziwne że tylko na dół się otwierają same w w góre 3drzwi trzeba trzymać.

Jak przerzucę odwrotnie to będzie kiepsko z podłączenie po pierwsze masy a po drugie to już bym musiał całą wiązkę przerzucić nie tylko z pod maski ale i również tylnych szybek a to nie ukrywam trochę roboty jest dlatego sądziłem że ktoś ma jakiś schemat ty przełączników ale jak nikt tego wcześniej nie robił to zostaje wskaźnik i samemu trzeba poszukać kabelków odpowiedzialnych za lewą i prawą stronę.

Więc jak to z tym automatem domykania możliwe że przy tylnych drzwiach tego w golfach 3 nie było. Zauważyłem że podnośnik od strony kierowcy jest z 1992roku więc on może tego nie mieć chociaż wątpię jak ma w dół to i w górę powinien mieć dobrze myślę?
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 14:30 przez piertn, łącznie zmieniany 1 raz.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 11, 2009 16:32

to w końcu 97 czy 92. Różne moduły z różnych roczników? To też może nie zatrybić. Tak już jest, w starszych na pewno, tylko szyba kierowcy leci automatycznie w górę, pozostałe tylko w dół. Jeśli masz na modułach napis Brose to inaczej nie będzie. Co do schematów są na forum

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 4:33 pm ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67f ... 0153b.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » sob lip 11, 2009 20:54

Tak mam podnośniki formy BROSE ale te sa ponoć najlepsze z modułem automatu czy komfortu jak zwał tak zwał w każdym razie mam 3 podnośniki oryginalne z 1997roku czyli drzwi prawe przód i komplet z tyłu
a z 1992 roku mam jeden podnośnik od drzwi lewych przednich czyli od strony pasażera.

W tym problem polega na tym iż nawet te 3 co są z 97 to do góry domyka tylko przednia strona pasażera a tył nie domyka a przypomnę że wszystkie w dół domykają normalnie nawet ten stary z 1992roku.

Więc z tym się nie da nic zrobić żeby wszystkie chodziły i do góry i do doły w automacie. może jest jakiś trik żeby to naprawić lub dołożyć.

Wyczytałem też że na modułach siemensa jest możliwość programowania wszystkich szyb że opuszczają się i podnoszą automaycznie a jak to jest w brosach może masz na to jakąś radę :crazy:


A i jeszcze jedno [Paweł Marek] a jak zmieniłbym same silniczki na te od siemensa a resztę pozostawił taką jaka jest tamte na tej instalacji od brose dało by radę zaprogramować tak żeby wszystkie 4 szyby cykały i w górę i w dół na automacie
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 21:36 przez piertn, łącznie zmieniany 2 razy.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości