Przebite 2 opony - mozna to naprawic?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Przebite 2 opony - mozna to naprawic?

Post autor: Tical » pt lip 10, 2009 12:57

Witam

Pytanie do tych co znaja sie na oponach i na wulkanizacji.
Czy mozna naprawic opone przebita szpila o srednicy 1-2mm w bok opony, nad rantem?
Wulkanizatorzy twierdza, ze w tym miejscu tylko na goracao, zgrzewaajac czy jakos tak, ale w miejscu gdzie robia takie rzeczy powiedzieli, ze opony na smietnik, w tym miejscu opon sie nie lata.
Prawda to?
Opona 195/50/15 Toyo Proxes T1R.
Naprawde szkoda opon, jeszcze 2 sezony pojezdza spokojnie z zamiana przod-tyl... :crazy:

Pozdrawiam



PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 13:07

Bok opony nie posiada tylu warstw osnowy, opasania i drutowki co czolo bieznika przez co jest zdecydowanie slabszy i po uszkodzeniu nie powinno sie tego naprawiac. Chyba nie chcesz aby opona wystrzelila w trakcie jazdy... Jakis garazowiec moze i to naprawi ale czy warto.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » pt lip 10, 2009 13:09

Tical pisze:Opona 195/50/15 Toyo Proxes T1R.
profil opony masz w miarę duży więc powinni to zakleić.
Ja w zeszłym tygodniu rozwaliłem trzy opony w tym dwie właśnie na boku zostały rozcięte tak jak u Ciebie i ja mam profil 40 i 18" czyli jeszcze gorzej niż u Ciebie.Na początku facet też mówił że nie za bardzo to robić i jak coś to trzeba je wsadzić na tył ale zrobił.Zgrzał na gorąco.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt lip 10, 2009 13:30

daniel1d ile kosztowala taka naprawa i jak dlugo juz na tym jezdzisz?
Zalezy mi na bezpieczenstwie, na sile jak sie nie da to nie bede robil, ale wiesz...
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 13:30 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: daniel1d » pt lip 10, 2009 13:33

Tical pisze:daniel1d ile kosztowala taka naprawa i
35zł za jedną oponę.
Tical pisze:jak dlugo juz na tym jezdzisz?
Krótko z tydzień pewnie.
Tical pisze:Zalezy mi na bezpieczenstwie, na sile jak sie nie da to nie bede robil, ale wiesz...
jak zależy Ci na bezpieczeństwie to lepiej tego nie rób albo zrób i wsadź na zapas..Ja to zrobiłem ale długo na tym nie zamierzam jeździć.Tylko do czasu jak kupię nowe opony.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt lip 10, 2009 13:39

No wlasnie ja kupilem juz 2 nowe - jakies zwyklaki, nie mieli nic ciekawego na miejscu w tym rozmiarze, wiec wzialem co mieli...
Nie jestem zadowolony za bardzo z tego zakupu, ale musialem :(
Zobaczymy jak sie te opony beda zachowywac (asymetryczne - wsadzilem do przodu)...

Mimo wszystko jesli ktos sie jeszcze znajdzie z jakas skuteczna sugestia to slucham..

Ale
PCJR pisze:Bok opony nie posiada tylu warstw osnowy, opasania i drutowki co czolo bieznika przez co jest zdecydowanie slabszy i po uszkodzeniu nie powinno sie tego naprawiac. Chyba nie chcesz aby opona wystrzelila w trakcie jazdy... Jakis garazowiec moze i to naprawi ale czy warto.
to chyba wiele juz mowi... :[



PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 15:31

Tylko tak dla potwierdzenia

Obrazek

[ Dodano: 10 Lip 2009 15:37 ]
I jeszcze to

Obrazek



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt lip 10, 2009 16:12

Dzieki PCJR, chyba juz nie mam watpliwosci...



PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 18:37

I jeszcze jedno o czym wiekszosc zapomina albo blednie stosuje. Wszyscy najwieksi producenci opon zalecaja montaz nowych lub mniej zuzytych opon na os tylna. Potwierdza to zawsze pracownicy profesjonalnych serwisow opon - w odroznieniu od garazowcow.
I na nic sie zdaja opowiesci mistrzow kierownicy ze lepiej miec lepsze z przodu bo niby lepsza kontrola nad pojazdem.
To przewaznie tyl traci przyczepnosc i zaczyna sie "jazda", wiec naprawde lepiej jest miec lepsze gumy z tylu.



goryl3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:57
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: goryl3 » pt lip 10, 2009 23:00

Tylko prawda jest taka ze jak się jeździ normalnie to łatwiej nie wyhamować mając gorsze opony z przodu niż stracić panowanie nad tyłem. :blush:



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » sob lip 11, 2009 18:39

PCJR pisze:I jeszcze jedno o czym wiekszosc zapomina albo blednie stosuje. Wszyscy najwieksi producenci opon zalecaja montaz nowych lub mniej zuzytych opon na os tylna. Potwierdza to zawsze pracownicy profesjonalnych serwisow opon - w odroznieniu od garazowcow.
I na nic sie zdaja opowiesci mistrzow kierownicy ze lepiej miec lepsze z przodu bo niby lepsza kontrola nad pojazdem.
To przewaznie tyl traci przyczepnosc i zaczyna sie "jazda", wiec naprawde lepiej jest miec lepsze gumy z tylu.
Zgadza sie, ja sie do tego stosuje, ale w tym przypadku musialem zrobic wyjatek, nowe zalozylem na przod, poniewaz opony przednie byly troche bardziej zuzyte niz tylne, wlasnie mija 2-gi sezon uzywania tych opon, w przyszlym roku chcialem zamienic tyl z przodem.
Opony przebite to lewa strona, czyli 1 z przodu w gorszym stanie i 1 z tylu w lepszym stanie, wiec delikatnie roznia sie stanem, dlatego te co zostaly (przednia i tylnia z prawej strony) nie chcialem dawac do przodu z wiadomych wzgledow.
Wydaje mi sie, ze dobrze zrobilem dajac je na tyl, a nowe na przod.
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2009 18:40 przez Tical, łącznie zmieniany 2 razy.



Cordoba
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cordoba » ndz lip 12, 2009 00:59

ja mam lepsze na przodzie, a prawda jest taka ze łatwiej wyprowadzić auto jak ci tył wpadnie w poślizg niz przód. no i do tego lepiej się hamuję i bezpieczniej się przejeżdża przez kałuże niz na gorszych oponach.



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Post autor: mishabest » ndz lip 12, 2009 15:31

Jeżeli masz tylko przebitą oponę tak jak mówisz i opasanie nie jest uszkodzone (jak się pompuje to nie wybula), to naprawia się wkładem na gorąco od wewnątrz i opona taka jest tak samo bezpieczna jak opona nienaprawiana. Wiele razy u nas w serwisie naprawiano opony po przecięciu nożem, przebiciu śrubokrętem itp.. I nikt nie pozwoliłby sobie na to, żeby klientowi opona mogła wystrzelić. Na pewno należy ocenić stan opony, jeżeli przebicie jest blisko stopki lub przerwane zostało opasanie to wtedy się nie naprawia. Ale większość opon uszkodzonych przez wandali jak najbardziej da się naprawić i jeździć bezpiecznie.

A co do do stopnia zużycia.. producenci mówią nowe tył - stare przód , ja osobiście ich nie słucham bo łatwiej jest mi opanować tył i nie lubię walczyć z przodem jak mi ucieka w zakręcie. Ale to takie moje osobiste odczucie :)


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » ndz lip 12, 2009 16:45

mishabest, a gdybym zamiescil Ci zdjecie opon, na ktorych bedzie widac miejsce oraz rozmiar uszkodzenia to dalbys rade mniej wiecej ocenic czy da sie to naprawic i ryzyko dalszego uzytkowania tych opon po naprawie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości