Problem z centranlim zamkiem i szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hubert235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 09, 2009 21:45
Lokalizacja: Goczałków

Problem z centranlim zamkiem i szyberdachem

Post autor: Hubert235 » czw lip 09, 2009 21:54

Witam mam problem wcześniej gdy miałem otwarty szyber dach i zamykałem drzwi kluczykiem to automatycznie szyberdach się zamykał po wymianie wkładki do zamka od strony kierowcy coś jest nie tak bo gdy zamykam drzwi kluczykiem to szyber dach się otwiera a włączniki do otwierania szyber dachy działają jak chcą ten który zamyka to otwiera a ten co otwiera to zamyka mam szyberdach uchylno-chowany proszę o szybką odpowiez



szaki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 06:58
Lokalizacja: Żory

Post autor: szaki » czw lip 09, 2009 21:57

Daje głowe że wymieniając wkładke w drzwiach zamoniałeś o wkładce w szyberku - musisz je wymieniać razem bo one sie komunikują po bluetooth :helm:



Hubert235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 09, 2009 21:45
Lokalizacja: Goczałków

Post autor: Hubert235 » czw lip 09, 2009 22:21

ja wymieniałem wkładke do zamku w drzwi tam gdzie kluczyk wchodzi a w szyberku nie ma czegos takiego chyba??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 09, 2009 22:34

szaki, bo dostaniesz po d....
Hubert235, kolega przecież żartował
napisz czy wszystko działa jak należy z drzwi pasażera, najlepiej sprawdź to po wykręceniu złącza wiązki do drzwi kierowcy. Coś chyba sknociłeś chociaż naprawdę nie wiem jak. W zamkach są włączniki ktore uruchaimasz kluczykiem, teraz jakby ten włącznik działał na odwrót i wszystko głupieje. Nic więcej poza wymianą wkładki nie robiłeś napewno?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Hubert235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 09, 2009 21:45
Lokalizacja: Goczałków

Post autor: Hubert235 » czw lip 09, 2009 22:50

a może być że wkładka jest przekręcona to 180stopni i odwrotnie działa dlatego?? a nic więcej nie robiłem oprócz wkładki

[ Dodano: 09 Lip 2009 22:51 ]
od pasażera tam samo jak od kierowcy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 09, 2009 22:58

Hubert235 pisze:a może być że wkładka jest przekręcona to 180stopni i odwrotnie działa dlatego?
raczej nie, ale jakoś nie mam tego przed oczami, musiałbyś ten plastyk w który wchodzi wiosełko od wkładki jakoś przestawić. Może to coś przy zamku, albo przypadek i masz poprzecierane kable do drzwi. Proporonuje zobacz te kable w gumie, potem odepniej (wykręć) wiązkę od lewych drzwi i jeśli wtedy zacznie wszystko działać z drzwi pasażera to wiesz gdzie szukać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Hubert235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 09, 2009 21:45
Lokalizacja: Goczałków

Post autor: Hubert235 » czw lip 09, 2009 23:04

jedno pytanie bo klamke z wkładką kupilem na szrocie i teraz czym się różni klamka lewa z wkładka od prawej do doszłem do wniosku że teraz drzwi otwiera się kluczykiem w tą strone co sie zamykalo na starej a zamyka tak jak sie otwieralo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 09, 2009 23:14

Hubert235 pisze:doszłem do wniosku że teraz drzwi otwiera się kluczykiem w tą strone co sie zamykalo na starej a zamyka tak jak sie otwieralo
to masz odpowiedź. Możesz kupić właściwą, możesz też przełożyć kabel szary z zielonym (lub szaro czerwony z zielono czerwonym) przy włączniku zamka, tym mniejszym do którego dochodzą trzy kabelki
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 23:15 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości