Centralny zamek a alarm Legendford f-14

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trofeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Centralny zamek a alarm Legendford f-14

Post autor: trofeo » ndz paź 23, 2005 19:34

Witam ! Mam problem z podłączeniem alarmu Legendford f-14 do centralnego zamka w Golfie 3 ' 92 rok, 3 drzwiowy. Z centralki alarmu mam dwa przewody do sterowania zamkiem ( zamykanie i otwieranie) na których jest podawana masa ( minus)w sposób ciagły, gdzie w trakcie załączania i wyłącznia alarmu na odpowiednim przewodzie ( zamykanie lub otwieranie ) następuje trzy sekundowy zanik podawania masy. I teraz gdzie się podpiać do zamka centralnego aby to wszystko działało.
Ostatnio zmieniony wt mar 27, 2007 18:57 przez trofeo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 23, 2005 21:22

Zerknąłem na schemat. Sterowanie CZ jest w tym alarmie identyczne jek w popularnym Magicarze. Nie zanik czy podawanie masy jest w tym alarmie. Tam sa po prostu przekaźniki które zwierają lub rozwierają odpowiednie pary kabli. Nie mam kolorów kabli na schemacie więc ci dokładnie nie napiszę które kable jak podpiąć. Po prostu musisz znaleźć odpowiednie 2 pary kabli które są zwierane przez przekaźniki w alarmie przy włączaniu i wyłączaniu alarmu. Jeden z kabelków podpinasz do plusa, drugi do kabla sterującego CZ. To są kable szary i zielony wiązce drzwiowej. trzysekundowy impuls starczy tylko na sam CZ. Jak nie masz elektrycznych szyb i dachu to ci starczy.

[ Dodano: Nie Paź 23, 2005 9:25 pm ]
zapomniałem dodać że to się tyczy tylko oryginalnego CZ

[ Dodano: Nie Paź 23, 2005 9:27 pm ]
aha doczytałem że na zamykanie możesz zaprogramować czas 30 s gdybyś potrzebował do szyb


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz paź 23, 2005 22:05

hej mam taki sam typ alarmu jak Ty. nie powiem Ci z pamieci co i jak. Najlepiej by bylo sie jakos spotkac i to zrobic. Ja poradzilem sobie sam jakos ale troche mi to zajelo. Jakby co to pisz smialo


SORKA ale nie doczytalem ze masz seryjny C Z w takim razie nie bardzo wiem bo ja zakladalem uniwersalny z kompletu :)

pozdrawiam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

trofeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: trofeo » pn paź 24, 2005 21:48

Dzięki Paweł Marek
Dodam ze posiadam takze szyber dach fabryczny , więc ustawię zamykanie na 30 sekund. Twoja porade sprawdze dopiero w weekend , poniewaz autko stoi u kumpla na działce i w tygodniu nie mam czasu (praca ). Jeśli jest tak jak mówisz to OK.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn paź 24, 2005 21:55

z dachem zadziała jeśli masz fabrycznie podpięty do centralki przy pompie paliwa ( tzn jeśli ci się sam domyka przy przytrzymaniu kluczyka w dzrwiach w pozycji "zamknij"


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomek 80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2007 16:30
Lokalizacja: limanowa

Post autor: tomek 80 » wt mar 27, 2007 12:35

mam pytanie jak podpic alarm legend ford do golfa 3 zeby mi domykal szyby alarm jest zalozony i zamyka normalnie dzwi a szyb nie domyka a w samochodzie jest ten modul "konfort " kluczykiem domykaja sie szyby co czeba i gdzie jeszcze podpiac



Awatar użytkownika
jachukb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Bydgoszcz szwederko
Kontakt:

Post autor: jachukb » wt mar 27, 2007 15:46

Trzeba zastosowac przekaznik na centralny jesli jest fabryczny a domykanie szyb juz samo bedzie chodzic a czy domykaja ci sie szyby po spadnieciu rygla od srodka ???? zobacz i napisz



tomek 80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2007 16:30
Lokalizacja: limanowa

Post autor: tomek 80 » wt mar 27, 2007 16:36

centralny jest fabryczny pneumat a szyby sie domykaja jak drygi raz zamkniesz zamek z kluczyka z tym ze czeba czymac kluczyk znalazlem tam szary kabelna ktory jak poda sie plusa to sie zamykaja szyby do puki sie zcyma ale z alarmu przy zamykaniu idzie tylko impuls 3 sekundy alemasy bo plus sie pokazuje jak sie otwiera



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 27, 2007 18:10

Podaj dokładnie typ alarmu, i jeśli mozesz schemat i opis, albo link. Jeśli to F-14, to masz możliwość zaprogramować tak, żeby impuls przy zamykaniu CZ wynosił 30s. I to wszystko, w tym typie alarmu przekaźnik zbędny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt mar 27, 2007 22:54

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... cd96beda37

tuttaj jest cos o domykaniu szyb, moze ci pomoze



tomek 80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2007 16:30
Lokalizacja: limanowa

Post autor: tomek 80 » śr mar 28, 2007 09:36

tak jest to f14 i czas zamka jest wydluzony juz bo inaczej nie zamykal centralnego i dalej to nie chodzi z tym ze tak jak pisalem wczesniej w momencie zamknietych dzwi na przewodfzie sterujacym jest minus a jak prubowalem szyby to musialem podac plusa



vald-tcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 20:00
Lokalizacja: tczew

Post autor: vald-tcz » śr maja 14, 2008 22:13

siemka
mam taki problem posiadam taki sam model autoalarmu próbuje podłączyc czujki ruchu, potrzebuje jednak instrukcji montażu, lecz moja gdzieś się zawieruszyła był bym dozgonnie wdzieczny gdyby ktoś mi posiadający ów instukcje wysłał na e-maila. Z góry dzieki!!!

mój e-mail vald-tcz@wp.pl



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 14, 2008 22:43

http://starmach.pl/index.php?more=260_C ... ZWIEKOWYMI u dołu są linki do schematu, jeśli masz oryginalną wtyczkę do czujek niema problemu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 273 gości