gaśnie i dusi się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

gaśnie i dusi się

Post autor: ryba2 » czw lip 09, 2009 20:11

witam mam MK2 z silnikiem 1.8 gx z wielopunktem wielowtryskiem benzyna automatyczna skrzynia biegów. Od niedawna mam problem mianowicie jechałem i nagle zaczął się dusić i mimo to że dodawałem gazu to on nic jechał równo szarpiąc. Teraz jak jechałem na weekend to co jakiś czas się tak działo tyle ze jak zaczynałem hamować aby się zatrzymać to gasł silnik odpalałem kilka razy skoczył po obrotach i uspakajał się i można było jechać dalej. Za obserwowałem że tak się dzieje jak chcę szybko ruszyć lub gwałtownie przyśpieszyć aby wyprzedzić to zaczyna się dławić ale wystarczy puścić pedał gazu i już jest oky. Co może być przyczyną czy to wina paliwa czy może uszczelka pod głowicą czy pompa paliwa dodam że pompę wymieniałem jakieś 2 miesiące temu na czy obydwie pompy bo jest jedna w baku i jedna przy podwoziu i filtr paliwa też był wymieniony. dodam ze mam walnięte oring pod kołem pasowym bodajże i uszczelkę pod pokrywą i silnik i pokrywa do rozrządu całe zalane olejem dlatego ciężko stwierdzić czy to uszczelka pod głowicą a wymieniałem ją rok temu i była planowana głowica w ogóle pełny remont głowicy. Mam problem bo co wymienię uszczelkę pod pokrywą to i tak się poci ostatnio nawet została wklejona pomocy z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw lip 09, 2009 20:24

a całą podstawę wtrysku wymienić by się zdało...Zobacz przepływomierz.


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » ndz lip 12, 2009 17:55

teraz nalałem 98 benzynę i lepiej ale i tak jak chce tylko depnąć aby wyprzedzać to się dusi ale mnie nurtuje że słychać pompę ale tak od nowości ją słychać ale znajomy mówi że tak powinno być że trochę ją słychać powinno ale tą starą zanim siadła to tak nie chodziła tak jak ta teraz :/ nie wiem może to ta pompa :/



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » ndz lip 12, 2009 18:06

Zobacz tą klapkę przy filtrze powietrza,może się blokuje...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » ndz lip 12, 2009 23:25

a ja powiem tak miałem problem z takimi objawami po wymianie czyli wycieciu katalizatora i wstawieniu strumiennicy problemy ustaly calkiem inne auto katalizator byl zatkany


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » pn lip 13, 2009 20:33

oki zobaczę chodzi o tą klapkę gdzie jest odma?? a z katem w sumie to mam kata nio nic będę kombinował ale dzięki za rady



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 240 gości