Jak sprawdzić presostat 3 pinowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Jak sprawdzić presostat 3 pinowy?

Post autor: edass » wt lip 07, 2009 10:28

Witam!

Mam problem z climatronikiem w Ibizie 2001r.

Po naciśnięciu przycisku włączającego klimę na wyświetlaczu tylko mruga napis AC i nic się nie dzieje.
Po podłączeniu VAG-a dostaję błąd:
00792 - A\C pressure switch
i niestety ten błąd pojawia się cały czas.
W układzie było sprawdzane ciśnienie (niestety nie można sprawdzić ilości chłodziwa bo nie uruchamia się kompresor) i jest ono poprawne. Mechanik stwierdził, że to wina presostatu ale pierwszy raz widzi go w wersji 3 pinowej i nie wie jak go sprawdzić. Idąc dalej pojechałem do kolejnego mechanika i ten powiedział mi, że tego presostatu nie da się sprawdzić i można go tylko wymienić i nie było by z tym większych problemów ale w Kielcach nie mogę dostać tego ustrojstwa a w serwisie powiedzieli mi, że mogą to sprowadzić ale czas oczekiwania wynosi miesiąc!!!
Kable do tego czujnika raczej są dobre bo pojawia się tam na pinach:
- zasialnie 13,8V
- zwarcie do masy czyli masa
- na ostatnim pinie jest "coś" bo miernik podłączony między niego a masę pokazuje jakąś rezystancję a to oznacza, że nie ma zwarcia ani przerwy w obwodzie.

Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego presostatu domowymi metodami? Wszędzie czytam o presostatach 4 pinowych a ten jest 3 pinowy.

Pozdro!

PS. Oznaczenie z tego presostatu to 1j0 959 126 DRH.


Trabant plastik jest fantastik!

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » wt lip 07, 2009 11:04

ten błąd występuje w przypadku braku czynnika lub uszkodzenia czujnika ( w tym przypadku nie jest to mechaniczny czujnik tylko przetwornik ciśnienia). jeżeli twierdzisz że ciśnienie w układzie jest ok ( powinno być ok 5,7 /6,8 bar przy 20/25st.C ) to masz uszkodzony czujnik


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 231 gości