Brak swiatel wstecznych oraz problem z prawa strona.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Brak swiatel wstecznych oraz problem z prawa strona.

Post autor: PinguVanEx » wt lip 07, 2009 09:59

Witam,

Mam problem, mianowicie nie swieca mi sie swiatla cofania w moim golfie 3, myslalem ze to zarowka, lecz niestety po wymianie to samo, moze ktos wie co moze byc prtzyczyna i co nalezy sprawdzic, moze jakies czujniki cos ?

Moim drugim problemem jest to ze cala prawa strona samochodu swieci duzo slabiej (swiatla mijania, stop, kierunkowskaz ) i nie wiem dlaczego.

Od niedawna mam golfa i nie posiadam jeszcze ksiazki sam naprawiam wiec prosze o lopatologiczne odpowiedzi :D

Pozdrawiam


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt lip 07, 2009 10:05

PinguVanEx pisze:Mam problem, mianowicie nie swieca mi sie swiatla cofania w moim golfie 3, myslalem ze to zarowka, lecz niestety po wymianie to samo, moze ktos wie co moze byc prtzyczyna i co nalezy sprawdzic, moze jakies czujniki cos ?
czujnik cofania, jest wkręcony w skrzynie u góry, odchodzą z niego dwa kabelki, wymienisz i powinno pomóc. Odepnij od niego te kable, zewrzyj jeden z drugim i jak zaświeci wsteczny to na 100% czujnik wysiadł



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » wt lip 07, 2009 10:10

Jak słabo święci to może być masa tej lampy.


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » wt lip 07, 2009 11:31

wojtas4589 pisze:
PinguVanEx pisze:Mam problem, mianowicie nie swieca mi sie swiatla cofania w moim golfie 3, myslalem ze to zarowka, lecz niestety po wymianie to samo, moze ktos wie co moze byc prtzyczyna i co nalezy sprawdzic, moze jakies czujniki cos ?
czujnik cofania, jest wkręcony w skrzynie u góry, odchodzą z niego dwa kabelki, wymienisz i powinno pomóc. Odepnij od niego te kable, zewrzyj jeden z drugim i jak zaświeci wsteczny to na 100% czujnik wysiadł
A jak tam dojsc ? chyba bez kanalu nie da rady ? Ma ktos "Sam naprawiam Golf 3" ? :D


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt lip 07, 2009 11:55

PinguVanEx pisze:A jak tam dojsc ? chyba bez kanalu nie da rady ? Ma ktos "Sam naprawiam Golf 3" ?
przecież pisze że jest na górze to po co ci kanał. Otwórz maske, po prawej masz skrzynie a w niej wkręcony czujnik na górze od którego wychodzą dwa kabelki
taki czujnik:
Obrazek



Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » wt lip 07, 2009 11:57

Dzieki, dzisiaj napisze co i jak :D
A co do prawej strony ze slabiej swieci to wszedzie musze mase poprawic ? bo tak samo z przodu zle swieci jak z tylu, a lewa dobrze ;/


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KanedA
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 687
Rejestracja: śr lip 09, 2008 12:13
Lokalizacja: RadzionkóVW
Kontakt:

Post autor: KanedA » wt lip 07, 2009 12:04

wojtas4589 pisze:
PinguVanEx pisze:A jak tam dojsc ? chyba bez kanalu nie da rady ? Ma ktos "Sam naprawiam Golf 3" ?
przecież pisze że jest na górze to po co ci kanał. Otwórz maske, po prawej masz skrzynie a w niej wkręcony czujnik na górze od którego wychodzą dwa kabelki
taki czujnik:
[url=http://images38.fotosik.pl/154/d8df2620ebd0c3b0m.jpg]Obrazek[/URL]
dokładnie, i taka mała rada z mojej strony, bo często spotkałem się z tym, że czujnik czyszczą i wkręcają spowrotem... nie rób tego, czujnik będzie działał parę dni i znowu się zapcha, także najlepiej wymień od razu, bo kosztuje to grosze :)

Pozdro,


Obrazek
Audi A4 B9 CMYC - Daily drive
MK3 Variant ARL++ Daily Drive 23XKM4XXNm - był...
MK3 VR6 ABV Syncro US - był... ale już nie ma...

Stowarzyszenie Volkswagen Klub Polska #411

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » wt lip 07, 2009 14:00

Troche sie nameczylem szukajac tej wtyczki ktorej nie bylo u mnie, tylko 2 kable z wsuwkami :) ale to byly one, cale zasniedziale itd. wiec wymienilem je na nowe, dalem na sztywno i wtedy swiatla cofania dzialaly, oczyscilem styki na czujniku ale nic, wiec zaraz jade kupic nowy czujnik ( mam nadzieje ze to ona :D ) i tu moje pytanie poniewaz w katalogu firmy fota widze 2 czujniki. Wiem ktory mam aktualnie ale dlaczego sa 2 rodzaje i czym sie roznia ?

1) Ten ja mam
[img]http://katalog.fota.pl/Katalog/%28S%28p ... \03495.jpg[/img]

2)
[img]http://katalog.fota.pl/Katalog/%28S%28p ... w=95&h=200[/img]


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KanedA
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 687
Rejestracja: śr lip 09, 2008 12:13
Lokalizacja: RadzionkóVW
Kontakt:

Post autor: KanedA » wt lip 07, 2009 14:14

chyba tylko wtyczką ;)


Obrazek
Audi A4 B9 CMYC - Daily drive
MK3 Variant ARL++ Daily Drive 23XKM4XXNm - był...
MK3 VR6 ABV Syncro US - był... ale już nie ma...

Stowarzyszenie Volkswagen Klub Polska #411

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » wt lip 07, 2009 17:58

Wymieniony i wszystko dziala, dzieki za pomoc :bigok:

Zrobie prosta fotorelacje.

Na samym poczatku musimy zlokalizowac czujnik/wlacznik swiatel cofania.
Znajduje sie on na gornej czesci skrzynii biegow.
Podnosimy maske i patrzymy na dol po prawej stronie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozrozniamy 2 typy czujnikow:
Obrazek

Obrazek

Gdy juz go zlokalizowalismy odlaczamy wtyczke lub 2 wsuwki.
Teraz laczymy piny wtyczki lub wsuwki "na sztywno" jakims drucikiem.
Wlaczamy zaplon i sprawdzamy czy swieci swiatlo cofania, jezeli tak to musimy wymienic czujnik.

Aby odkrecic czujnik potrzebujemy klucz 19 ( ja robilem francuzem :P ), niestety zaden nasatkowy sie nie nadaje.

Pamietajmy ze po odkreceniu czujnika zacznie wylatywac nam plyn z przekladni wiec radze ta operacje przeprowadzic dosyc szybko.

Koszty:
Kupowalem w sieci sklepow fota i za moj czujnik ( bez wtyczki ) zaplacilem 9zl, z wtyczka chyba byl za 7zl.

A to moj stary czujnik :)
Obrazek

Polecam odrazu przeczyscic styki lub wymienic wsuwki na nowe.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości