PROBLEM Z KLIMATYZACJĄ!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
elblinkers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:46
Lokalizacja: KATOWICE

PROBLEM Z KLIMATYZACJĄ!!!!!

Post autor: elblinkers » ndz lip 05, 2009 22:07

Witam. Mam problem z klimatyzacją. Mianowicie kupiłem samochód jakiś miesiąc temu. Pojechałem z nim do serwisu klimatyzacji, gdyż nie chłodziła. Na miejscu sprawdzono jej szczelność a następnie nabito środkiem chłodzącym. Wszystko było ok chłodziła idealnie do dzisiaj. Wyjeżdżając włączyłem klimatyzację i stwierdziłem,że jest tak jak przedtem. Klimatyzacja chodzi ale nie chłodzi. Może mi ktoś powiedzieć w czym jest problem? Za nabicie klimatyzacji zapłaciłem 200zł i nie uśmiecha mi się wydawać dwóch stów ponownie. :grrr:

Bardzo pilne.

Z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: 05 Lip 2009 22:26 ]
Proszę POMÓŻCIE



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz lip 05, 2009 23:28

Jeśli masz Climatronic'a to może masz włączone na ECON, czyli wtedy nie włącza się sprężarka i chłodzić nie będzie, daj na ustaniewnia AUTO i zobacz czy zacznie chłodzić.

Wiem że to może śmieszne rozwiązanie, ale osoby, które są zaraz po zakupie mogą tego nei wiedzieć.

A drugie rozwiązanie zrób sobie test, jeśli masz wersję Climatronic:

Zapłon wyłączony. Nacisnąć równocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +] Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 oznacza to, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez krótkie naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu.
444 żadnych błędów w pamięci
000 Koniec listy błędów
/tekst zapożyczony z postu użytkownika jjacekkx/
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 23:33 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
elblinkers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:46
Lokalizacja: KATOWICE

Post autor: elblinkers » pn lip 06, 2009 14:27

Mam klimatyzację manualną. :grrr:


MY DANGEROUS CAR ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=380279

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pn lip 06, 2009 17:59

byłeś w dobrym zakładzie od klimy czy u nabijaczy? problem może być prosty - uciekł Ci ponownie czynnik. w jaki sposób sprawdzali Ci szczelność? zobacz czy jak włączysz klimę załącza się sprzęgło sprężarki.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

walter500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 16:06
Lokalizacja: Polska

Post autor: walter500 » wt lip 07, 2009 18:13

Miałem podobny problem. Sprawdź czy nie masz przepalonego bezpiecznika przy akumulatorze który odpowiada za klime.



Himen88 mk4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 20:54
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Himen88 mk4 » wt lip 07, 2009 23:49

a mi bez powodu tęz przestała działać z dnia na dzień konkretnie to nie dochodziło napięcie na sprężarke klimatyzcji
Spróbuj odłaczyć aku na jakiś czas i poruszać kabelkami przy spreżarce i czujnikach.
Oglądałeś czy kręci Ci sprężarka po włączeniu klimy?



greg

Post autor: greg » śr lip 08, 2009 09:38

elblinkers, rozwiązałeś swój problem?
Jeśłi nie - włącz silnik , włacz klimę - otwórz maskę - wiatraki chodzą? kółko na kompresorze klimy (w środku) chodzi?, rurki zimne?



Awatar użytkownika
elblinkers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:46
Lokalizacja: KATOWICE

Post autor: elblinkers » czw lip 09, 2009 11:25

Problem już rozwiązany. Chodziło o wtyki w tej puszcze na akumulatorze. Bezpieczniki były całe ale wtyki popalone. Teraz już wszystko ok :grin:


MY DANGEROUS CAR ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=380279

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości