Oświetlenie wnętrza nie zapala się

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Oświetlenie wnętrza nie zapala się

Post autor: Vito1988 » sob lip 04, 2009 21:12

Witam Panowie,
Posiadam golfa 4 i zauważyłem, że przy otwieraniu drzwi pasażera nie zapala się oświetlenie wewnątrz jak i w drzwiach.
Od strony kierowcy, gdy otwieram wszystko jest tak jak powinno być.
Wiecie może, co jest tego powodem?
Gdzie znajduje się przycisk włączający oświetlenie przy otwieraniu drzwi?

(dodam iż suwak w podsufitce jest ustawiony na drzwi)
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 08:33 przez Vito1988, łącznie zmieniany 1 raz.


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: erikt65 » sob lip 04, 2009 21:45

Witaj.
Masz uszkodzony mikrostyk w zamku. W golfie niestety nie ma przycisku. Musisz wyjąć zamek w wymienić mikrostyk , a może tylko poprawić luty.
Niestety zamki w golfach 4 to porażka!!



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob lip 04, 2009 21:56

Wszystkie drzwi juz rozbieralem. Wczoraj dwoje tylnych i one mialy zimne luty na podlaczeniach plytki drukowanej z wtyczka. Standard w mk4 jak i passkach. Przednie drzwi rozbieralem juz chyba po 5 razy i porawialem luty czyscilem mikrostyki al ejeszcze cos nie laczy. Bede to dalej drazyl w najblizszym czasie bo na vagu wywala jeszcz edwa bledy od przednich drzwi. Narazie jestem zadowolony ze sie zamykaja i otwieraja oraz ze lampki sie zapalaja a to juz duzo bo byla niezla rzeźnia z tymi zamkami umnie. Jest troche roboty z tym dostaniem sie do zamkow ale sie da zrobic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » ndz lip 05, 2009 00:46

erikt65, > 1 min na sprawdzenie > zamykamy rygiel w drzwiach na pierwszy skok > dalej obracamy powoli> jeżeli w pewnym miejscu przy przekręceniu słychać pstrykanie > to mikrostyk jest sprawny > nie ma pstrykania > to na allegro wpisujemy "mikrostyk VW" > wybieramy wersje z blaszką. Zimne luty po 8-9 latach w każdym mamy > zamek rygluje się kilka razy, lampka nie świeci , rygle odbijają, nie działa nic.
Temat dla kolegi Vito1988, : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053

Polecam zapoznanie się z FAQ!!

[ Dodano: 05 Lip 2009 00:50 ]
No i czy mamy wszystko sprawne w okablowaniu na łączeniu drzwi> możemy sprawdzić zwierając brązowo biały (ten od zamka) do masy. Czasami lubi padać jeszcze dioda. A w paskach (pierwsze wydanie) rozsypują się przekaźniki w głupio umieszczonym sterowaniu zamka (pod panelem z przełącznikami od szyb od strony kierowcy) > w nowych modelach naprawili połączenie zamka z drzwiami (nie zacinają się) i sterowanie przenieśli do środka - teraz zalewa je woda hehehehe.



Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Vito1988 » pn lip 06, 2009 17:01

dzięki wielkie,
Teraz widzę, że czasami to światełko w drzwiach działa a czasami nie, czyli nie wiem, czy to jest powodem tej diody prostowniczej?

jednak padło na amen,
nie działa oświetlenie, bzyczek i centralny od pasażera... :goof:
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 17:46 przez Vito1988, łącznie zmieniany 1 raz.


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » pn lip 06, 2009 22:06

Vito1988 pisze:dzięki wielkie,
Teraz widzę, że czasami to światełko w drzwiach działa a czasami nie, czyli nie wiem, czy to jest powodem tej diody prostowniczej?

jednak padło na amen,
nie działa oświetlenie, bzyczek i centralny od pasażera... :goof:
Sprawdź rano czy bedzie światełko problem może być moduł komfortu przekażnik w nim nie styka po rozgrzaniu. Sam mam taką sytuacje i musze się za to wkońcu zabrać. Tylko tam jest kilka przekaźników i trzeba jakoś dojść który i lecieć i kupić. Jak ktoś wie który to przekaźnk to proszę o podpowiedz bo pod blokiem musze to robić i nie bedzie czasu na dochodzenie.
Mój komfort 1J0 959 799 J .
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 22:06 przez eshaton, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt lip 07, 2009 00:04

eshaton pisze:Jak ktoś wie który to przekaźnk to proszę o podpowiedz bo pod blokiem musze to robić i nie bedzie czasu na dochodzenie
jak czytam to forum od jakiegoś już czasu to jeszcze się nie spotkałem aby w Golfach nawalił jakiś przekaźnik mający wpływ na prawidłową pracę układu komfortu (tak apropo to jaki przekaźnik ?) lub sam moduł komfortu - to nie Passat, że się utopi w wodzie, w Mk4 moduł komfortu akurat jest umocowany w bezpiecznym miejscu.
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 00:06 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt lip 07, 2009 00:52

Moduł komfortu w golfie IV czasami lubi figle płatać > np migające oświetlenie kabinowe> albo centralny otwierający się i zamykający na wybojach drogowych.
Ale u kolegi Vito1988, przyczyna jest w drzwiach na 99%.

eshaton, A sprawdziłeś kolego > zimne luty, pstrykanie mikrostyku przy przesówaniu blokady zamka, diodę prostowniczą, łączenie kabli na styku drzwi???
Zobacz który pika a który przestaje po pewnym czasie > zamienniki na necie dostaniesz> wymieniałem w pasku > bo się rozsypały.



eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » wt lip 07, 2009 09:26

Sztomel pisze:
eshaton pisze:Jak ktoś wie który to przekaźnk to proszę o podpowiedz bo pod blokiem musze to robić i nie bedzie czasu na dochodzenie
jak czytam to forum od jakiegoś już czasu to jeszcze się nie spotkałem aby w Golfach nawalił jakiś przekaźnik mający wpływ na prawidłową pracę układu komfortu (tak apropo to jaki przekaźnik ?) lub sam moduł komfortu - to nie Passat, że się utopi w wodzie, w Mk4 moduł komfortu akurat jest umocowany w bezpiecznym miejscu.
Np zobacz tutaj
Posty djkamel



Awatar użytkownika
Vito1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 08:04
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Vito1988 » wt lip 07, 2009 15:45

eshaton pisze:
Vito1988 pisze:dzięki wielkie,
Teraz widzę, że czasami to światełko w drzwiach działa a czasami nie, czyli nie wiem, czy to jest powodem tej diody prostowniczej?

jednak padło na amen,
nie działa oświetlenie, bzyczek i centralny od pasażera... :goof:
Sprawdź rano czy bedzie światełko problem może być moduł komfortu przekażnik w nim nie styka po rozgrzaniu. Sam mam taką sytuacje i musze się za to wkońcu zabrać. Tylko tam jest kilka przekaźników i trzeba jakoś dojść który i lecieć i kupić. Jak ktoś wie który to przekaźnk to proszę o podpowiedz bo pod blokiem musze to robić i nie bedzie czasu na dochodzenie.
Mój komfort 1J0 959 799 J .
Rzeczywiście rano działa, ale później już nie, więc to będzie mikrostyk, czy przekaźnik modułu komfortu???


Das Auto.
[url=http://g.imagehost.org/view/0306/06062009_004][img]http://g.imagehost.org/t/0306/06062009_004.jpg[/img][/url]

eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » wt lip 07, 2009 20:14

Musisz mieć pewność ze wszystkie mikrostyki sa sprawne i dopiero brać sie za modół komfort.
Mikrostyki możesz sprawdzić vagiem tu jest opis jak wchodzić w każde drzwi i sprawdzać czy sie zmienia 0 na jedynke.
Link



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr lip 08, 2009 00:14

0 > na1 się nie zmieni > jeżeli kolega ma zimne luty na płytce w zamku > to one reaguję na zmianę temp czy na poziom wilgotności > kable mikrostyku przechodzą przez tą wtyczkę > na której zwykle powstją zimne luty > badanie będzie wskazywało na uszkodzony mikrostyk >>>> napisałem jak sprawdzić mikrostyk > a w linku z faq macie jak rozbierać drzwi i lutować zamek >>>> zimne luty ma każdy VW z tymi zamkami starszy niż 8 latek > sama cyna się wyłamuje > bo płytka się rusza w wyniku pracy silniczka.



radmar1702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 13:19
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: radmar1702 » pn lip 20, 2009 12:08

hej koledzy mam takie pytanie bo mam mały problem bo wyłaczeniu kluczyka wszystko mi działa prucz zapłonu czyli dmuchawa kierunki wycieraczki. coś jak by nie odcinało dopływu pradu jak mam sobie z tym poradzić proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lip 20, 2009 12:41

radmar1702, człowieku nie zaśmiecaj forum !! Zadajesz 8 razy to samo pytanie w ośmiu różnych tematach, które nie są nawet związane z Twoim problemem...jak masz problem i nie możesz znaleźć rozwiązania to załóż nowy temat a nie śmietnik robisz!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 229 gości