Gaz odpala, benzyna juz nie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Alien884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 01, 2009 22:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Gaz odpala, benzyna juz nie.

Post autor: Alien884 » pt lip 03, 2009 19:13

Witam.

Problem polega na tym, że na gazie auto odpala od tyka a na benzynie już nie to znaczy podczas odpalania trzeba cały czas ruszać pedałem gazu i jak odpali to też trzeba ruszać cały czas i wtedy łapie obroty i spadają tak jakby go coś przyduszało a jak się puści pedał gazu to gaśnie od razu.I z tego co mi mówił sprzedający to poprzedni właściciel zamontował gaz i jak się skończył to cały czas jeździł na gazie a on jak go kupił to też tak robił jak dziadek czyli na gazie tylko jeździł bo na benzynie się nie dało.Instalacja w aucie jest czwarty rok auto.
Jaka może być przyczyna tego?



Awatar użytkownika
kelebrion
Zdrowy ABF
Zdrowy ABF
Posty: 305
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:03
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: kelebrion » pt lip 03, 2009 19:37

pewnie ci sie dusi dlatego ze go gasisz na gazie i zostaja resztki gazu w gazniku i trzeba go troche potrzymac na obrotach az sie przepali. brat tez mial taki problem i dał sobie spokoj i odpalal go tylko na gazie. a jak go zgasisz na benzynie to potem tez ci na benzynie nie chce odpalic??


VW GOLF III GTI 2.0 16V+BLOS
[img]http://img218.imageshack.us/img218/9107/lisaann24.jpg[/img]

Alien884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 01, 2009 22:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Alien884 » pn lip 06, 2009 21:55

Tak jak zgaszę na benzynie to później też nie odpala, nie mam bladego pojęcia o co chodzi :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 06, 2009 22:05

Najpierw to napisz chociaż co masz pod maską, typ silnika gaźnik, wtrysk - i jaki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Alien884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 01, 2009 22:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Alien884 » pn lip 06, 2009 22:09

Auto mam od nie dawna silnik 1.8 90KM wtrysk jednopunktowy ale jaki typ to nie wiem rocznik 88



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 06, 2009 22:20

Możliwe że skoro nie chodził na benie to pompy paliwa padły. Najrozsądniej będzie pojechać do mechanika i sprawdzić czy pompy dają ciśnienie a jeśli nie to czy jedna czy obie, żebyś nie szedł w koszty bez diagnozy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
smad vw maniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob maja 02, 2009 23:11
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Post autor: smad vw maniak » wt lip 07, 2009 00:11

a u mechaników to już różnie bywa. kupe czasu u nich spędziłem i wydałem kupe kasy, bo nie miałem konta na forum :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Pierwsza wizyta u mechanika --- na benzynie nie chodzi to jechać najpierw do gazowników może coś w instalacji przełącznik itp itd. 0zł

Wizyta u gazowników --- Wymienimy filterki i ustawimy ale popacz pan podstawka pod wstryskiem poszła najprawdopodobniej.... 80zł

Wizyta u mechanika --- Wymieniona podstawka na nową, niedokręcona śrubka, lewe powietrze, brak mocy ogromne spalanie 120zł

Wizyta u mechanika --- poprawiono usterke, sprawdzono pompe z baku, na krótko działa... może tylko przytarta, kupić trzeba... 40zł fatyga 80zł pompa...

Wymieniłem pompe i pojechałem do mechanika --- teraz to nawet nie łapie na benzynie, coś jest nie tak ale nie wiem co, kup pan Filtr Paliwa.... 0zł

Wizyta u mechanika --- Wymiena filtra, OOO to ten nowszy golf tu jest obok filtra pompa paliwa druga... brak poprawy po zmianie filtra... Kupić tą pompe.... 80zł

Znalezienie tej pompy to cud, jeszcze jej nie kupiłem.... może ktoś coś wie na temat zamiennik, jaki, gdzie, uzywka? pomoc


<b>Dziś Jesteśmy Ludźmi Przed Którymi Ostrzegali Nas Rodzice ! ! !</b>

[img]http://img92.imageshack.us/img92/2944/001wn7.gif[/img]

[url=http://www.speedtest.net][img]http://www.speedtest.net/result/512071898.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » wt lip 07, 2009 09:16

Alien884, a odepnij akumulator na 15 min i zapnij z powrotem i odpal na benzynie,, nie przełaczaj na gaz



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 07, 2009 11:44

to może spróbuj zadać mechanikowi takie pytanie: czy ma Pan manometr żeby zmierzyć mi ciśnienie paliwa. Nie to do widzenia. I tyle. A pomki poszukaj na pompy.net
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 11:46 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Alien884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 01, 2009 22:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Alien884 » śr lip 08, 2009 20:54

To_masz-odkręciłem klemy odczekałem 15 min i odpaliłem na benzynie i odpalił bez dotykania pedału gazu i równomiernie chodził bez przerywania ale po zgaszeniu i odpaleniu na gazie a później znów na benzynie było to samo musiałem ruszać pedałem gazu żeby odpalił i ruszać dalej żeby nie zgasł.Aha jak odpiąłem klemy i odpaliłem to nim jeździłem na benzynie i nic się nie działo.Więc o co chodzi bo nie mam bladego pojęcia?
Ostatnio zmieniony śr lip 08, 2009 20:55 przez Alien884, łącznie zmieniany 1 raz.



maniek11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob cze 20, 2009 11:53
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: maniek11 » śr lip 08, 2009 21:28

moze masz lipnie odcięty wtrysk paliwa i przy przełanczaniu na benzynę komputer łapie jakies błędy,poszukaj dobrego gazownika niech ci to sprawdzi.


maniek

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » czw lip 09, 2009 07:03

Alien884, masz to samo co ja miałem, komputer łapie błędy przez gaz( prawdopodobnie odczytuje błedne dane przez sonde,inna mieszanka), dopuki nie przełączysz na gaz, na benzynie po resecie bedzie jezdził bez zadnych problemów. Problem rozwiazało podpięcie przekażnika pod wiązke komputera i w chwili zgaszenia silnika przekaznik ten odcina prąd od kompa i resetuje go, patent ten jest znany i powszechny :grin:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 07:07 przez To_masz, łącznie zmieniany 1 raz.



Alien884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 01, 2009 22:05
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Alien884 » czw lip 09, 2009 10:29

To_masz-wielkie dzięki za rozwiązanie problemu tylko jeszcze jedno pytanie gdzie mi taki przekaźnik założą u mechanika czy gazownika?



rafixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 28, 2008 16:51
Lokalizacja: Legnica

Post autor: rafixxx » czw lip 09, 2009 12:18

ja taz trak mialem wystarczy odlaczyc klemy na chwile i podlaczyc spowrotem i bedzie wszystko ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości