Problem z wycieraczkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mapetenator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 17, 2008 20:44
Lokalizacja: Kraków

Problem z wycieraczkami

Post autor: mapetenator » pt lip 03, 2009 07:48

Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem w samochodzie z wycieraczkami. Niedawno miałem wymienianą szybę czołową. Szybka jest z czujnikiem deszczu. Gdy wyjechałem z serwisu wycieraczki chodziły ok, następnego dnia również ale gdy samochodzik postał na słońcu przez dwa dni to coś się stało z wycieraczkami. Akurat zaczęło padać. Włączam a tu chodzą wolną jak cholera. Powiedzmy jeden pełny obrót wycieraczek trwał około 4-5 sekund albo lepiej. Jak tak cały czas chodziło to tak po około 30 minutach już zaczęły chodzić dobrze a przynajmniej tak mi się wydaje. Przez kolejne dni padał deszcz i chodziły normalnie. Ostatnio znowu było sporo słońca i dzisiaj rano znowu się zaczęło. Nie mam pojęcia o co chodzi. Czy może podczas wymiany szyby coś sknocili i źle podłączyli? Czy to może tylko zbieg okoliczności. Myślałem również że to guma na wycieraczkach ale podniosłem je do góry, włączyłem i chodzą tak samo, no może ciut szybciej.
Proszę o pomoc, może miał już ktoś taki przypadek, o co może chodzić?
Serdecznie pozdrawiam,
M



_robert_s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: _robert_s » pt lip 03, 2009 08:03

To może być po prostu zbieg okoliczności, a skoro piszesz że gorzej jest po tym jak jest sucho i gorąco to wygląda na to że przycierają ci się cięgna. Jak popada i robi się chłodniej, wilgoć w przegubach trochę je smaruje (można tak w uproszczeniu powiedzieć). Jak przyschną, zaczynają się przycierać. Podszybie do ściągnięcia, i porządnie oczyścić i nasmarować. Będzie na zaś...



Awatar użytkownika
chmurapawel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 711
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 14:46
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: chmurapawel » pt lip 03, 2009 08:23

_robert_s dokładnie tak jak piszesz. :hmm:



mapetenator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 17, 2008 20:44
Lokalizacja: Kraków

re

Post autor: mapetenator » sob lip 04, 2009 11:17

Dzięki wielkie. Za tydzień wybieram się do rodzinki, gdzie mieszka wujek mechanik :) to poproszę go o pomoc, bo ja się na tym kompletnie nie znam :(

Pozdrawiam,
M



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 217 gości