golf IV + autoalarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

golf IV + autoalarm

Post autor: kamilo22 » czw lip 02, 2009 21:02

witam chce założyć do auta autoalarm jaki polecacie najlepiej, nie chce nie wiadomo jakiego tylko w rozsądnej cenie i powiedzcie mi bo w lewych drzwiach mam chyba uszkodzony mikrostyk bo mi lampka w drzwiach i podsufitce nie działa, a znów jak ostatnio padało przez pare dni to odziwo się zaświeciło, a jak znów pogoda to nie świeci, myśle że bedą zimne luty ale boję się rozebrać to i myślałem o jakies krańcówce dodatkowej dało by to rade i jak to zrobić tzn które kable musiałbym podłaczyć??



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » czw lip 02, 2009 23:13

kamilo22 pisze:chce założyć do auta autoalarm jaki polecacie najlepiej, nie chce nie wiadomo jakiego tylko w rozsądnej cenie
sprawdz na www.stig.pl


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw lip 02, 2009 23:35

Mam stiga i jestem zadowolony > 2 latka działa ok > większość to podłączenie > ma być lutowane i dobrze zaizolowane. Sygnał rozbrojenia przy otwieraniu drzwi jest wymagany > więc zamki sprawne masz mieć > przekręć rygiel w drzwiach na pierwszy skok> jak powoli będziesz go dalej obracał to powinno byś słyszalne tyknięcie > to oznaka że mikrostyk jest sprawny ale są zimne luty. Dodatkowa krańcówka to kabelek brązowo biały idący od zamka> normalnie na nim jest +, ale jak dotkniesz do masy to odpali się oświetlenie> sygnał otwierania drzwi dla komfortu.
Można np montować dodatkowe przełączniki nad progiem > tak żeby to wszystko dało na brązowo biały masę > ale to nie jest rozwiązanie! Lepiej mikrostyki zmienić na wersje z blaszkami > na allegro wpisz "mikrostyk VW" > nowy mikrostyk przyklej na supergluta > zasmaruj rygiel smarem maszynowym > będzie działało przez następne 8-9 lat! Przed rozbieraniem całości naucz się dokładnie kolejności > żeby nic nie połamać! Pozycje linki od klamki sobie zaznacz. Cały alarm ciągnie z oryginalnej instalacji tylko z 6 kabli > reszta to podpięcie się pod sterowania i pozakładanie tego co z alarmem masz > wybieraj wersję > kluczyk scyzoryk (ma marne groty > pękają przy nacinaniu > ale dorobią ci inne), immo przekładaj (czasami konieczne jest nawiercenie blachy pilota - bo immo nie przebija) > zestaw z : czujnikiem udarowym, czujnikami ultradźwięków, odcięcie zapłonu, dodatkowe funkcje pilota > super się to sprawdza >>>> jak będziesz miał problemy to pisz na pw.
Pozdrawiam!



gawroon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 21:58
Lokalizacja: Poznań / Śrem

Post autor: gawroon » pt lip 03, 2009 01:24

lepiej troche dołożyć i kupić polski alarm z homologacją niż jakies made in china.
polecam www.amt-alarmy.pl



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt lip 03, 2009 01:33

Ale jak to działa> miałeś jakieś doświadczenia kolego gawroon, ???



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pt lip 03, 2009 09:45

Ja zamontowałem Super Fortecę (z oferty w/w AMT) i jest OK, dodałem do niej czujnik mikrofalowy dwustrefowy, co pozwoliło i uniknąć ciągnięcia kabli ze wszystkich drzwi. Dozbrajanie po przypadkowym rozbrojeniu kasuje się dopiero po zadziałaniu czujników dodatkowych (mikrofala), a nie z krańcówek drzwi, bo takiego sygnału po prostu brak. Sygnał o otwarciu drzwi jest po CAN tylko do modułu komfortu, a podpięcie się pod lampkę oświetlenia wnętrza jest bez sensu, bo zapala się ona zaraz po otwarciu zamków. Owszem można dodać jakieś krańcówki, ale to i tak wymaga ciągnięcia kabli po całej budzie auta.

pzdr
zyggy


pzdr
zyggy

gawroon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 21:58
Lokalizacja: Poznań / Śrem

Post autor: gawroon » sob lip 04, 2009 01:30

fleshu pisze:Ale jak to działa> miałeś jakieś doświadczenia kolego gawroon, ???
owszem, alarmy są solidne, nie ma problemów w razie zgubienia pilotów, można je bezproblemowo doprogramowywać. najważniejsze uważam jest to, że mają one homologację więc informacje typu "pilot ze zmiennym kodem KEELOQQ" są zapewne prawdziwe. W przypadku stiga takiej gwarancji nie ma i wierzymy jedynie w to co napisano na stronie www.
Dodatkowo dodam, że mam w swoim aucie STIGA, ale w trakcie ostatniej mocnej zimy napiecie w aku spadło na tyle, że alarm zaczął wariować, działo się tak, że ze razem z diodą w samochodzie mrugały kierunki i pikała syrenka... stało się to w nocy więc zanim zauważylem to uszkodzeniu uległ jeden z przekaźników kierunkowskazów wewnątrz alarmu.

to takie tylko moje skromne zdanie ;)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » sob lip 04, 2009 01:43

Problemu z aku to chyba przez obowiązek jady na świtłach > teraz to aku 3 latka tylko pochodzi. Ja nie miałem takich objawów przy słabym aku. Najpewniejsze rozwiązania w takich przypadkach to blokada skrzyni albo kiera i pedały. 2 razy ten alarm mi autko uratował > ukradli mi raz wycieraki i antenkę > alarm ich odstraszył. Planuje połączyć koma z alarmem > koszt doładowania karty jest mały > a z autkiem na odległość można fajne rzeczy robić > od lokalizacji po odcięcia > taki mały gps!
Ostatnio zmieniony sob lip 04, 2009 01:44 przez fleshu, łącznie zmieniany 1 raz.



kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

Post autor: kamilo22 » sob lip 04, 2009 15:33

dzięki za odp i powiem ze musze się zastanowić co wybrać a co do tych drzwi prawych sam juz nie wiem teraz znów od 2 dni swieci się za kazdym razem gdy otworze drzwi



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lip 04, 2009 15:40

kamilo22, a moze odrazu pod scyzoryk?
http://www.allegro.pl/item678852645_ala ... _audi.html
Ostatnio zmieniony sob lip 04, 2009 15:42 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

Post autor: kamilo22 » sob lip 04, 2009 15:44

kiss powiem tak wolałbym pod scyzoryk ale mam imobila w kluczyku wiec musiałbym znów nie wiem ile za kluczyk dać :/



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lip 04, 2009 15:53

kamilo22 pisze:ale mam imobila w kluczyku
to nie problem tylko kasa moze wydac sie spora
kupujesz nowy scyzoryk ok 130żł, dorabiasz grot ok 30zł a immo przekladasz :bigok:



kamilo22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 27, 2009 21:46
Lokalizacja: bb

Post autor: kamilo22 » sob lip 04, 2009 19:52

czyli immo to jest tylko jakis układ (scalony) włożony do obudowy kluczyka, jak jest blisko stacyjki to nie powoduje odcięcia paliwa?? coś na zasadzie magnesu -jakiegoś tam pola elektromagnetycznego czy coś w tym stylu dobrze to rozumuje czy nie bardzo??

P.S czyli moge kupić obojetnie jaki alarm ze scyzorykiem i ten układzik tylko włożyć ??



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lip 04, 2009 21:44

kamilo22 pisze:czyli immo to jest tylko jakis układ (scalony) włożony do obudowy kluczyka, jak jest blisko stacyjki to nie powoduje odcięcia paliwa?? coś na zasadzie magnesu -jakiegoś tam pola elektromagnetycznego czy coś w tym stylu
dobrze rozumujesz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 364 gości