Witam Przestał odpalać golfik 1.6 P.N 2EE co to może być ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Witam Przestał odpalać golfik 1.6 P.N 2EE co to może być ??

Post autor: luxmad » czw paź 20, 2005 21:27

Od około miesiąca zaczął coraz gorzej odpalać trzeba było parokrotnie przekręcać kluczyk żeby załapał, i na zimnym i na ciepłym silniku były problemy z zapalaniem ale czasem jakby mu przechodziło i palił od pierwszego i na zimnym i na ciepłym silniku. A wczoraj zupełnie padł , kręci ok , paliwo jest bo czuć , iskra też ok , tylko dziwnie zachowuje sie siłownik od przepustnicy sannia domyka się i odskakuje z powrotem na zimnym silniku żeby po chwili znów się domknąć ale też dziwnie brzęczy , elektro zawór ok , diagnostyki nie moge zrobić bo trzeba odpalić silnik i pojęcia nie mam jakiego focha załapał golfik ktoś mi coś podpowie ....a może ktoś miał taki przypadek ??



Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » czw paź 20, 2005 22:53

ostatnie tankowania na Orlenie , ale auto jeździło dobrze nie szrpał spalanie norma tylko był problem z odpalaniem tak jakby coś powoli siadało bo objawy się nasilały z dnia na dzień i w końcu :foch:



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » czw paź 20, 2005 23:00

i to sa problemy gaznikow PIERBURG :]


_______________________________
www.stylepoznan.com

Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » czw paź 20, 2005 23:17

jeżeli problem leży w paliwie to znaczy że reklamacje złoże ale nie orlenowi ......... najgorsze że zatankowałem tego czegoś za 150 zeta.......



Awatar użytkownika
luxmad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 19:23
Lokalizacja: katowice

Post autor: luxmad » czw paź 20, 2005 23:25

ok odezwe się jakie postępy poczyniłem . Pozdro



fibolek

Post autor: fibolek » czw paź 20, 2005 23:51

Ja u sibie ssanie musiałem robić,bo mi nie chciał palić a jak już zaskoczył to gazówę musiałem serwować puki się nie nagrzał.Ale sprawdź palywo



Awatar użytkownika
Buli1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 08, 2005 00:47
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Buli1984 » pt paź 21, 2005 12:34

Moim zdaniem to wina gaźnika.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt paź 21, 2005 12:54

Moim zdaniem wina nie leży po stronie paliwa, najpierw dałbym auto do obejrzenia komus kto znasie na tym i wszystko posprawdza. Bardzo prawdopodobna jest ta przepustnica w gaźniku. Mówisz, że jest iskra, ale proponowałbym jednak sprawdzić palec, kopułkę, kable WN, cewkę



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » pt paź 21, 2005 13:44

Kiedys mialem mk2 1.6 na gazniku i wystepowały podobne objawy u mnie pomogla wymiana kabli w. n. poprostu gdy bylo wilgotno dostawały przebicia i golfik :chytry: nie chcial odpalić .Pozdro.



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pt paź 21, 2005 17:04

Spróbuuj odpalic z lekko wciśniętym pedałem gazu. Jak sie uda to znaczy ze siłownik przepustnicy nie pracuje i pozostawia zamknieta przepustnice.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Kozathe1st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kozathe1st » pt paź 21, 2005 18:22

Mam identyczny silnik z identycznym gaźnikiem. Jakis czas temu tez miałem problemy z odpalaniem. Kręciłem, kręciłem, a kiedy juz odpalił to tak nierówno silnik pracował przez pare sekund i dalej juz było ok. Prawie przy każdym zapalaniu sytuacja sie powtarzała. Zaprowadziłem golfera do elektryka i okazało sie, że miałem uszkodzony czujnik temperatury oraz przerwaną którąś z scieżek w komputerze. Aha kable też były sprawdzone. Elektryk porobił to i wszystko gra.
Wydaje mi sie że to nie jest wina paliwa. Radze wybrać sie do kogos kto zna sie na tych sprawach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości