Cos ze skrzynią biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Cos ze skrzynią biegów

Post autor: wiewioreqezg » wt cze 30, 2009 21:27

Witam mam taki problem. Otóż ciężko mi wchodzą niektore biegi. Tzn jak silnik jest zimny i dopiero co go odpalę to jest ok, i w miarę jazdy kiedy się rozgrzewa coraz ciężej zaczynają chodzic i niewiem czemu,I kiedy juz jade i ciezej chodza ruszam dzwignia od biegow i slysze tak jak by guma o gume tam w dzwigni gdzies tarła :/ co to moze byc a i jescze jedno dzis jadąc sobie sprzęgło zaczęło mi na chwile tez tak jakby wlasnie guma o gume poszła ... i teraz kiedy naciskam je mniej więcej w połowie jest takie puknięcie i jak puszczam to w tym samym miejscu tez jest takie puk :??? poradzcie mi

[ Dodano: 30 Cze 2009 21:56 ]
A to wogole jest golf IV 1999 1.6 :)



kameh1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sty 17, 2008 11:50
Lokalizacja: Gruszów
Kontakt:

Re: Cos ze skrzynią biegów

Post autor: kameh1 » wt cze 30, 2009 23:37

Nie chciałbym cię straszyć jednak sam posiadam taki samochodzik z tego samego roku i z tym samym silnikiem wiem że pierwszych modelach były wkładane skrzynie biegów na nitach. Możliwe że to są pierwsze objawy rozpadającego się mechanizmu różnicowego w skrzyni. PS jakie oznaczenie ma twoja skrzynia biegów?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr lip 01, 2009 07:36

sprawdź poziom oleju bo utrudniona zmiana biegów im bardziej się skrzynia nagrzewa to świadczy to o jego niskim poziomie.


Obrazek

sieski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn cze 23, 2008 10:42
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: sieski » śr lip 01, 2009 11:24

dokladnie jak kolega mowi nity sie rozpadaja ojciec ma tez takiego golfika :okej: i ten sam problem padly nity na 1 biegu i *#cenzura#* dziure ;/ madsakra naprawilem i latal na niej do 80000 tys i padla na ameno ... mowili ze i tak dlugo wytrzymala wiec krudko mowiac sa wadliwe te skrzynie i mozesz zaczac zbierac na nowa panie ....



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » śr lip 01, 2009 17:45

Najpierw pojade wymienic olej i zobaczymy jak bedzie chodzlia :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości