Dziwny dzwiek dochodzacy z tylu samochodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz34
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 21:05
Lokalizacja: warszawa

Dziwny dzwiek dochodzacy z tylu samochodu

Post autor: Tomasz34 » wt cze 30, 2009 17:14

Po zimie zaczelo cos dudnic z tylu, najczesciej jak jade z wieksza predkoscia po luku w lewo,skrecam w lewo na rondzie , czasami tez jak jade na wprost a czasami wcale tego nie slychac.Odlgos jest dokladkie taki "bubububu" z odpowiednia intonacja :) nie jest to metaliczny dzwiek tylko takie dudnienie, z fotela kierowcy dochodzi gdzies z tylu z prawej strony.Ktos ma pomysl co to moze byc ? ewentualnie spotkal sie z takim dzwiekiem bubub dududu :).



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » wt cze 30, 2009 17:55

Ja bym stawiał na łożyska w kole, i to niekoniecznie musi byc tył , czasem dźwięk sie roznosi. Podnies auto na lewarku i energicznie zakrec każdym kołem po kolei i *#cenzura#* jesli będzie takie łuuuuu słychac to masz do wymiany, odgłos ocierania tarczy o klocek może delikatnie wystąpic ale tym sie nie przejmuj. zacznij od tego może to bedzie to . jesli łożyska to kup tylko oryginały albo firmy SKF są droższe ale milion razy lepsze od chińszczyzny. pozdro



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 30, 2009 19:01

Łożysko koła tylnego i może jeszcze lewe...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
lolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 20:30
Lokalizacja: KR

Re: Dziwny dzwiek dochodzacy z tylu samochodu

Post autor: lolek » wt cze 30, 2009 20:11

Tomasz34 pisze:Po zimie zaczelo cos dudnic z tylu, najczesciej jak jade z wieksza predkoscia po luku w lewo,skrecam w lewo na rondzie , czasami tez jak jade na wprost a czasami wcale tego nie slychac.Odlgos jest dokladkie taki "bubububu" z odpowiednia intonacja :) nie jest to metaliczny dzwiek tylko takie dudnienie, z fotela kierowcy dochodzi gdzies z tylu z prawej strony.Ktos ma pomysl co to moze byc ? ewentualnie spotkal sie z takim dzwiekiem bubub dududu :).
Witaj, ja mam mk4 z 98' i mi taki dźwięk wydawał wydech który wisiał na tylnej belce i stukał. Dźwięk tez nasilał się właśnie przy skręcie i do póki nie wjechałem na kanał nie przypuszczałem ze może to być właśnie tłumik. Nawet na to nie wpadłem, byłem wręcz pewny, że to zawieszenie. Ale jednak haczyk trochę przyrdzewiał no i trach :crazy: :bajer: . Także jak masz możliwość to sprawdź czy nie przytrafiło ci się to samo co mi, albo podjedz na kanał.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt cze 30, 2009 20:19

Tomasz34 pisze:jade z wieksza predkoscia po luku w lewo,skrecam w lewo na rondzie
Tomasz34 pisze:Odlgos jest dokladkie taki "bubububu" z odpowiednia intonacja
stawiam na tylne prawe łożysko koła, dlaczego prawe? nie trzeba chyba wyjaśniać :chytry:


:-k ...

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » wt cze 30, 2009 20:59

stawiam na tylne prawe łożysko koła, dlaczego prawe? nie trzeba chyba wyjaśniać :chytry:
Ja też tak myślałem i dźwięk się wydobywał tak jakby z prawego,a tu lewe miało luz :bigok: :bigok:

Prawe częściej siada,ale nigdy nic nie wiadomo...50/50 szans


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości