Dziwny dźwięk w mk4 po wymianie tercz,płynu i klocków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dziwny dźwięk w mk4 po wymianie tercz,płynu i klocków

Post autor: Toledziak » pn cze 29, 2009 22:14

Panowie, z racji że dziś miałem trochę czasu, wymieniłem sobie tarcze z tyłu w golfiku. Przy okazji wymianie uległy klocki i płyn hamulcowy bo w książce pojazdu nie było wzmianki o jego wymianie za całe 7 lat u poprzedniego właściciela. W każdym razie po wymianie itd spróbowałem hamować ostrzej tzn czy hamuje OK itp. Wtedy też przy depnięciu w pedał hamulca odezwało się 3krotne piknięcie z okolic deski i powtórzyło się to ze 2 razy a potem nic. Co to mogło być?? Moje auto to golfik variant z 2002 roku z motorem ATD. Może któryś z Was coś będzie o tym wiedzieć??



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt cze 30, 2009 00:49

a nie masz komputera pokładowego? nie zamrugała Ci jakaś kontrolka?
Sprawdź sobie jeszcze dla pewności stan płynu hamulcowego... może w chwili ostrego hamowania układ gubił ciśnienie, więc może gdzieś jest nieszczelność



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt cze 30, 2009 02:45

Po wymianie tarcz i klocków ostro nie deptamy!!!(przez około 500 km) ABS, ESP??????? Podaj więcej info.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » wt cze 30, 2009 09:27

Wiem wiem,że ostro nie deptamy, co prawda zmieniłem tylko z tyłu tarcze i klocki, przód zmienił jeszcze poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą. W każdym razie nie posiadam esp ani komputera pokładowego, pikanie nie miało pokrycia z żadną kontrolką. Co do układu to jest szczelny, sprawdziłem wszystko. Takie pikanie jest jak np brakuje jakiegoś płynu czy paliwa, z tym że to co mi sie wczoraj zdarzyło nie było 1 długie a 3 krótkie w równym odstępie czasu. Potem już nic z tych rzeczy nie było.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości