Który wyświetlacz wskazuje aktualną temperaturę wewnętrzną?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

elvisek_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:14
Lokalizacja: Rzeszów

Który wyświetlacz wskazuje aktualną temperaturę wewnętrzną?

Post autor: elvisek_20 » pn cze 29, 2009 16:43

Witam Panowie
Moje pytanie jest takie: który z wyświetlaczy ten na MFA czy ten na climatronicu po lewej stronie pokazuje aktualną temperaturę wewnątrz samochodu? U mnie jest tak że temperatura między jednym a drugim to różnica góra 1 stopnia. Czy nie powinno być tak że jeśli chodzi climatronic to ta różnica powinna być większa?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pn cze 29, 2009 16:46

Z tego co mi wiadomo,a mogę się pomylić to obydwa pokazują temperaturę na zewnątrz...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

elvisek_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:14
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: elvisek_20 » pn cze 29, 2009 16:56

Byku21 pisze:Z tego co mi wiadomo,a mogę się pomylić to obydwa pokazują temperaturę na zewnątrz...
No właśnie też mi to przyszło do głowy. Szczerze mówiąc to trochę lipa bo po co dwa czujniki pokazujące to samo przecież można by jeden z nich wykorzystać by pokazywał aktualną temperaturę wewnątrz samochodu no ale cóż widocznie konstruktor o tym nie pomyślał a szkoda.
Dzięki za szybką odpowiedz pozdrawiam



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt cze 30, 2009 00:55

elvisek_20 pisze:No właśnie też mi to przyszło do głowy. Szczerze mówiąc to trochę lipa bo po co dwa czujniki pokazujące to samo przecież można by jeden z nich wykorzystać by pokazywał aktualną temperaturę wewnątrz samochodu no ale cóż widocznie konstruktor o tym nie pomyślał a szkoda.
A bo widzisz, czasem jest tak, że auto nie ma komputera pokładowego nawet w wersji MFA a ma climatronic i tylko z niego można wyczytać temp.
A dlaczego nie ma temp. wewnętrznej?? Jest.. tyle tylko że jest to temperatura jaką ustalasz sobie na climatronicu i w teorii powinien on robić wszystko, żeby taką temperaturę uzyskać i utrzymać ;)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt cze 30, 2009 02:22

A ja dodam że temp. na MFA jest dokładniejsza > liczy co 0,5 stopnia > to fakt że brak jest temp wewnątrz! Tu możemy skierować pytanie do speców od vag-tacho> da się to zrobić??? Czujnik jest > chodzi tylko o rozwiązanie programowe.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości