Kółko zębate od linki pomiaru prędkości wpadło do skrzyni.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marekdx280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Kółko zębate od linki pomiaru prędkości wpadło do skrzyni.

Post autor: marekdx280 » pn cze 29, 2009 15:18

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i mam problem z moim golfem 1.6TD 1991rok, skrzynia 5biegowa.

Wyjmowałem linkę pomiaru prędkości ze skrzyni biegów i na jej końcu było kółko zębate.
Podczas wyjmowania spadło mi z linki do środka skrzyni biegów.
Próbowałem wyciągnąć ale przesunęło się dalej i już go nie widze ](*,)

Wie ktoś jak to można wyjąć ?

Z góry dzięki Wielkie :prayer:
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 15:26 przez marekdx280, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn cze 29, 2009 20:06

jak by było stalowe to magnesem. Ale pewnie z plastiku?



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn cze 29, 2009 20:23

ogólnie nalezało by go wyjąc zeby nie było zadnych nikespodzianek. tam dostępu niema za bardzo do skrzyni ale musisz sam rozwazyć czy ryzykowac prawie pwenwe zmielenie tego kółka czy wyciągnięcie skrzyni. od cholery roboty by sie narobiło ale chyba nie ma innego wyjścia no chyba zeeeby zrobić cos takiego, ze przez otwór od linki doprowadzić spręzone powietrze i odkręcić korek spustowy oleju i moze z pędem oleju wyleciało by i kółko jesli pływa sobie gdzies w oleju. nie wiem czy to kółko przejdzie przez otwór spustowy ale jesli moze przejśc to jest kilka procent szans ze pojdzie z prądem i wyleci.



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » pn cze 29, 2009 21:56

ziolo115 pisze: no chyba zeeeby zrobić cos takiego, ze przez otwór od linki doprowadzić spręzone powietrze i odkręcić korek spustowy oleju i moze z pędem oleju wyleciało by i kółko jesli pływa sobie gdzies w oleju. nie wiem czy to kółko przejdzie przez otwór spustowy ale jesli moze przejśc to jest kilka procent szans ze pojdzie z prądem i wyleci.
Nie ma mowy zeby przeszlo Za duzy ten slimak jest niestety



marekdx280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: marekdx280 » pn cze 29, 2009 22:36

:smoke: Właśnie przed chwilą udało mi się wyciągnąć tą zębatkę. Odkręciłem korek do nalewania oleju i drutem grzebałem w skrzyni bo wpadła daleko do środka aż się udało mi ją przysunąć pod otwór od linki i potem pęsetą złapałem i wyciągnąłem.
A już miałem skrzynie rozbierać :) :cool:

- zębatka ta jest z plastiku tak, że magnesem się nie dało
- przez korek od oleju nie przejdzie, bo tam jest kółko zębate w skrzyni i blokuje

Wielkie dzięki za podpowiedzi.. :pub:
Jutro spróbuje nową zębatkę kupić i założyć zamontować....

Jeszcze jedno pytanko?
Jak założyć linkę z powrotem, żeby tam w skrzyni zahaczyło o odpowiednie trybiki??
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 22:39 przez marekdx280, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
osaVWosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt paź 19, 2007 19:06
Lokalizacja: VWarszaVW
Kontakt:

Post autor: osaVWosa » pn cze 29, 2009 22:51

No to gicior Jeden problem z glowy
Musisz ta zebatke dobrze zalozyc na koncowke linki tak zeby znowu nie wpadla i sama wejdzie w odpowiednie miejsce Przykrecasz linke do skrzyni i jest oki
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2009 22:52 przez osaVWosa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 26, 2008 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bowi » pn cze 29, 2009 23:03

marekdx280 pisze: Jak założyć linkę z powrotem, żeby tam w skrzyni zahaczyło o odpowiednie trybiki??
Ślimak wciskasz na linkę, żeby zaskoczył o zawleczkę (można ją nieco podgiąć, jeśli po założeniu ślimaka ten ma tendencję do spadania). A montaż do skrzyni to banalne, wkładasz z wyczuciem, czasem trzeba pokręcić lewo-prawo, musi wejść.



marekdx280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 29, 2009 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: marekdx280 » wt cze 30, 2009 15:21

Właśnie zamontowałem linkę, zalałem olej i :bajer: działa Golfik jak zegarek szwajcarski.
Niema to jak znowu usłyszeć klekot silnika :-"
Dzięki za cenne porady



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 406 gości