Pasy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Pasy

Post autor: wiewioreqezg » ndz cze 28, 2009 10:30

Witam.mam taki problemik w moim MK4 otóż przednie pasy mi się same niezwijają myslalem najpierw ze byl po wypadku i sa wystrzelone ale nie bo jak siedze w samochodzi złape krotko za pas i mocno szarpne to jednak BLOKUJE sie.... i teraz mysle czemu tak moze byc ze same sie niezwijaja :/



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz cze 28, 2009 14:11

Zwijanie pasa a blokowanie to dwie różne sprawy .
Blokowanie polega na tym że kulka wskakuje w ząbki i nie pozwala na dalsze obracanie bębna.
Zaś zwijanie to przyczyna słabej sprężyny a te z biegiem użytkowania tracą swe właściwości sprężynowania i teraz albo rozbierzesz mechanizm i przestawisz go w stosunku do pozycji wyjściowej , lub w tej samej pozycji bębna dowiniesz 2x3 razy pas co powinno rozwiązać problem na dłuższy okres i oczywiście przesmarować sam mechanizm.
I uwaga podczas rozbierania zwróć szczególną uwagę jak mechanizm jest zabudowany – odchył boczny oraz kąt odchyłu w stosunku do słupka)



Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Post autor: Dorjan » czw lis 26, 2009 18:44

Pszczyna u mnie wystepuje identyczny problem a mianowicie pas sie nie dowija samodzielnie przy koncu na dlugosci 15-20cm. Pas byl wymieniany na uzywke z tego wgledu ze byl problem z elektronika i blad na kompie. Gdy go dostalem wydawalo sie ze pas zwija do konca a po zamontowaniu naciag slaby i to koncowe zwijanie :( Montowal mechanik ktory pracowal wczesniej w ASO VW wiec pewnie kat odchylu ustawil tak jak powinno to byc. Pozostaje jedynie naciag sprezyny. Jak mam sie do tego zabrac zeby nie narobic sobie wiekszych problemow, jak zdemontowac obudowe pasa zeby podciagnac sprezyne?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 453 gości